Podłączenie DB, wieży i LCD

nikon300

New member
Zwracam się z prośbą o nietypową poradę.

Jak najlepiej podłączyć między sobą poniższe trzy urządzenia (po jakich złączach?)

1) odtwarzacz blu-ray: Panasonic DMP-BD30
2) LCD Panasonic TX-32LZD80
3) wieżę Yamaha Pianocraft MCR-810 (stereo).



Myślałem nad podłączeniem do LCD z jednej storny DMP-BD30 złączem HDMI, a z drugiej strony MCR-810 złączem SCART.

Czy takie połączenie pozowoli mi wyproawdzić dźwięk z LCD (TV+notebook) i DMP-BD30 na moją małą, aczkolwiek bardzo dzielną Yamahę?

Czy to jest optymalny sposób podłączenia tego sprzętu?


edit:
po jakim złączu najlepiej podłączyć notebooka toshiba A200 do tego LCD? (mam do wyboru: S-video lub VGA(RGB), ewentualnie jakieś przejściówki(?) via express card 34/54 lub firewire)

DMP-BD30
panasonic_dmp_bd30k.jpg


Yamaha
3804075



LCD

f0345c2c54.jpg


Wiem, że tracę (na razie) możliwość słuchania w systemie 5.1/7.1 ale ogranczone fundusze pozwalają mi jedynie na zakup odtwarzacza BD.
Ostatecznie Yamaha nie gra wcale tak źle, chociaż to jedynie wieża stereo ;-). Doliczając głośniki z LCD to mam już 2xstereo (prawie quatro ;-) )
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
- obraz z odtwarzacza po HDMI do tv, dźwięk chinchami do wieży
- noteboka po VGA do tv

Możesz jeszcze podłączyć dźwięk z tv po chinchach do wieży.
 

nikon300

New member
dzięki za szybką odpowiedź :eek:k:

Tylko jak mam podłączyć wyjście z LCD do Yamahy, jeśli AUX będzie już zajęte przez chinche z BD? Czy mogę wykorzystać wejście MD/TAPE IN w Yamaha receiver?


1) BD (HDMI) - LCD (HDMI) - kabel HDMI

2) BD (2ch Audio out) - Yamaha receiver (AUX) - kabel chinch

3) LCD (Audio out) - Yamaha receiver ( ??? ) - kabel chinch via MD/TAPE IN????


Czy dodatkowo mogę podłączyć bezpośrednio wieżę z LCD, tak aby móc wykorzystać DVD Yamahy na LCD ? Złączem SCART ?
 

nikon300

New member
mataman napisał:
Tak możesz podłączyć pod MD/TAPE IN i yamahe scartem pod tv.

Przyjrzałem się dokładniej 'dziurom' w sprzęcie i wygląda na to, że oprócz połączenia DVD yamaha -> LCD via SCART, mogę to jeszcze zrobić via COMPONENT + ewentualnie Audio po chinch-ach (gdybym chciał dodatkowo puścić dźwięk na głośniki LCD).

Zastanawia mnie czy (z założenia bardziej okrojony) sygnał z COMPONENTU nie będzie jednak lepszy od sygnału ze SCARTa ?
 

mataman

New member
Bez reklam
Dlaczego bardziej okrojony ? Ty wcale nie potrzebujesz pomocy bo sam bardzo dobrze kombinujesz:) Oczywiście obraz po componencie będzie lepszy jak po SCART
 
Do góry