podłączenie Bravia do internetu

termometr

New member
Witam wszystkich. Posiadam telewizor Sony Bravia 40EX500. Chciałbym połączyć go z internetem żeby korzystać z tych wszystkich serwisów typu youtube, facebook itp. Chcę połączyć telewizor za pomocą kabla do routera ASUS DSL-G31. Teraz mam pytanie: jakim kablem to połączyć żeby wszystko hulało jak należy. Domyślam się że ma być to kabel ethernet rj45 prosty? Czy musi być jakiś inny?

I pytanie dodatkowe: mam w ścianie niewielki otwór, taki ze przejdzie tam tylko kabel (bez wtyczek). O ile wiem istnieje możliwość zaciśnięcia wtyczki specjalną zaciskarką. To prawda?

I jeszcze ostatnie pytanie, pod telewizorem mam odtwarzacz blu-ray ONKYO BD-SP308 który również ma możliwość połączenia z internetem. Czy to urządzenie muszę podłączyć osobnym kablem do routera czy mogę puścić jeden kabel ethernet, kupić jakąś złodziejkę i przy samym tv i blu-ray rozdzielić sygnał i połączyć te urządzenia dwoma krótkimi kablami?
 

WojtR

Member
Bez reklam
jakim kablem to połączyć żeby wszystko hulało jak należy. Domyślam się że ma być to kabel ethernet rj45 prosty? Czy musi być jakiś inny?

I pytanie dodatkowe: mam w ścianie niewielki otwór, taki ze przejdzie tam tylko kabel (bez wtyczek). O ile wiem istnieje możliwość zaciśnięcia wtyczki specjalną zaciskarką. To prawda?

zwykłe kabelki sieciowe RJ45

można zacisnąć

kino kolejny przewód w kolejny port w switch lu router
 
Do góry