Podłączenie amplitunera, TV i innych sprzetów

krzysi3k

New member
Witam, zastanawiam się na mozliwościami połączeniowymi posiadanych sprzętów. No i nie wiem czy jest mozliwa taka opcja. Mam amplituner Yamahy do którego podłączone są:
1. dekoder kablówki przewodem HDMI
2. odtwarzacz multimedialny przewodem HDMI
3. odtwarzacz DVD przewodem Component (stary sprzęt, nie ma HDMI)

TV jest połączony z amplitunerem przewodem HDMI. Przy takim połączeniu wszystko działa (dźwięk i obraz). Ale chciał bym osiągnąć możliwość oglądania TV z dekodera kablówki bez uruchamiania amplitunera. W obecnym układzie podłączeń jest to chyba niemozliwe. Jak to zrobić ? Czy w ogóle jest to możliwe ?
Telewizor ma dwa wejścia HDMI, Component, i ma jedno złącze optyczne
Amplituner ma wiele różnych wejśc i wyjść.

Może pytanie jest laickie ale mnie przerasta :blagam:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam, zastanawiam się na mozliwościami połączeniowymi posiadanych sprzętów. No i nie wiem czy jest mozliwa taka opcja. Mam amplituner Yamahy do którego podłączone są:
1. dekoder kablówki przewodem HDMI
2. odtwarzacz multimedialny przewodem HDMI
3. odtwarzacz DVD przewodem Component (stary sprzęt, nie ma HDMI)

TV jest połączony z amplitunerem przewodem HDMI. Przy takim połączeniu wszystko działa (dźwięk i obraz). Ale chciał bym osiągnąć możliwość oglądania TV z dekodera kablówki bez uruchamiania amplitunera. W obecnym układzie podłączeń jest to chyba niemozliwe. Jak to zrobić ? Czy w ogóle jest to możliwe ?
Telewizor ma dwa wejścia HDMI, Component, i ma jedno złącze optyczne
Amplituner ma wiele różnych wejśc i wyjść.

Może pytanie jest laickie ale mnie przerasta :blagam:

Podłącz sobie dekoder do TV po hdmi a do amplitunera po kablu optycznym, lub caxial.
 

krzysi3k

New member
Jeśli Twój amp nie posiada Pass Through HDMI, to Krzysiek podał jedyne wyjscie

No niestety nie bardzo chce to działać. Podłączyłem dekoder kablówki bezpośrednio do TV kablem HDMI a do tego TV z amplitunerem kablem optycznym. Efekt jest połowiczny bo mogę oglądać i słuchać TV na głośnikach TV ale jak włączę amplituner to owszem mam głos na kolumnach ... ale do tego nadal grają głośniki TV. Zamysł był taki, że po włączeniu amplitunera odcina głos w głośnikach TV. Może zbyt wiele wymagam ?

Do tego mam jeszcze inny problem. Do amplitunera chcę podłączyć stary odtwarzacz DVD LG DVX 9700, posiada on tylko złącze scart i component. Podłączyłem przewodem component (3 kolory-czerwony, zielony niebieski) odtwarzacz do amplitunera no i niestety obrazu brak. Mam tylko dźwięk po podłączeniu przewodem 2 kolorowym AUDIO. Co robię nie tak ? Podłączenia zgodne z instrukcją amplitunera. Link do zdjecia z instrukcji.

https://docs.google.com/file/d/0B6TGbl5xN59BSk1YV29NTi1wZjA/edit

link do zdjęcia wszystkich połączeń amplitunera

https://docs.google.com/file/d/0B6TGbl5xN59BLTZhTHY4bGZFc1U/edit

Wszystko dotyczy połączeń między:
Amplituner Yamaha HTR3065
Telewizor Panasonic TX-P42C3E
Odtwarzacz DVD LG PVX 9700

Help:cry:
 
Do góry