Podłączenie AMP+PC+TV3D+PS3

wisnier

New member
Dokonałem zakupu nowego TV z funkcją 3D i mam problemy z podłączeniami do starych sprzętów. Głównie chodzi o problem z 3D. Oto specyfikacje moich urządzeń:
TV:
Philips 40 PFL5507K/12
Kino z amplitunerem:
Sony HT-SF1300
Karta grafiiczna w PC:
GeForce GTS 450
i do tego jeszcze konsola Sony Playstation 3

TV używany jest jako monitor dla PC. Wcześniej robiłem to tak, że sygnał był puszczany na amplituner po kablu DVI-HDMI a z amplitunera po HDMI na TV. Teraz gdy podłączam przez amplituner to NVidia nie wykrywa mi obsługi 3D. Dopieor gdy podłącze PC bezpośrednio do TV. To samo tyczy się PS3. Po podłączeniu przez amplituner nie ma opcji 3D. PS3 jest teraz podłączone po HDMI do TV a Toslinkiem do amplitunera. Mógłbym wybrać opcję podłączenia PC bezpośrednio do TV i puścić Toslinkiem z TV do amplitunera dźwięk ale gdy tak zrobiłem w przypadku PS3 to obsługiwany był tylko Dolby Digital (w przypadku puszczenia sygnału bezpośrednio z PS3 na amplituner obsługuje DPLII, DD, DTS i linearne. Czy wina leży po stronie amplitunera? Nie jest rozpoznawany jako urządzenie 3D przez konsole i PC a po Toslinku z TV leci tylko Dolby Digital :niewiem:

Druga sprawa to okablowanie. Używam aktualnei HDMI 1.3 a nie 1.4. Jakie są różnice między tymi standardami? Czy powinienem wymieć wszystkie na standardy 1.4 i zamiast DVI-HDMI użyć HDMI 1.4 dla PC? W przypadku PC pod DVI-HDMI 3D w full HD jest tylko w 24klatach...

I jeszcze jeden problem z samym przekazywanie dźwięku przez PC do amplitunera. Otóż amplituner odbiera sygnał dopiero gdy pojawi się jakiś dźwięk i nastepuje to z opóźnieniem. Tzn, że gdy uruchamiam jakiś utwór muzyczny to dźwięk leci dopiero po sekundzie jak do amplitunera dotrze, że sygnal jest nadawany. Jak miałem podłączenie z karty dźwiękowej to cały czas amplituner odbierał sygnał nieważne czy dźwięk leciał czy nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry