Po włączeniu tv obraz jest za duży

mnsl

New member
Witam jak w temacie po włączeniu tv obraz jest za duży. Stało się tak po podłączaniu do niego przez HDMI laptopa toshiba. Gdy ustawie obraz na taki jak chcę (czyli dopasowany) to po ponownym włączeniu muszę od nowa wszystko ustawiać (bo obraz znów jest za duży) chodzi oczywiście o obraz z dekodera. Dekoder jak i laptop podłączałem do HDMI 1.
Model tv: TX-L32E5E
z góry dziękuje.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Wychodzi na to, że twój TV pamięta ustawienia proporcji obrazu (i nie tylko) na poszczególnych wejściach HDMI. Więc to normalne. Jak masz drugi kabel HDMI to podłączaj laptopa na inne wejście niż dekoder.

Pozdr.
 

mnsl

New member
Czyli wystarczy że zmienię wejście dekodera na np. HDMI2? Jeśli tak to muszę wtedy sam ustawić żeby tv działało na HDMI2 gdyż ciągle startuje z HDMI1
 

maxan

New member
Bez reklam
?
komp pod hdmi1 dekoder pod hdmi 2 i po klopocie- tv wystartuje z tego hdmi na jakim zostanie wylaczony
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czyli wystarczy że zmienię wejście dekodera na np. HDMI2? Jeśli tak to muszę wtedy sam ustawić żeby tv działało na HDMI2 gdyż ciągle startuje z HDMI1

TV włącza ci się na HDMI1 bo tylko tego wejścia używasz. Z aktywnym HDMI1 wyłączasz więc tak ci się włącza. TV włącza się na wejście ostatnio używane. Równie dobrze może być HDMI2. Nie ma więc znaczenia czy dekoder będzie na HDMI1 czy 2. Ustaw sobie wejścia jak sobie chcesz. Nie znam tego modelu TV, ale w większości jest tak jak napisałem wyżej. No chyba, że ten model zawsze włącza się na HDMI1 niezależnie od tego na jakim wejściu był wyłączony. Co gdzie podłączysz zależy więc od twoich preferencji.

Pozdr.
 

mnsl

New member
Podłączyłem dekoder pod HDMI2.
1. Muszę za każdym razem ręcznie wybierać na którym HDMI chce oglądać (chociaż HDMI1 jest wolne)
2. Na HDMI2 obraz dalej jest za duży.
Przywróciłem ustawienia fabryczne ale nie pomogło.
 

maxan

New member
Bez reklam
czemu hdmi 1 jest wolne?! ...rozumiesz ze dekoder masz podlaczyc pod inne hdmi jak laptopa!
laptop - hdmi 1
dekoder-hdmi2
oczywiscie potrzebujesz 2 kable hdmi!
 

mnsl

New member
Nie będę kupował 2 kabli ponieważ jest mi zbędne (już nie potrzebuje podłączać laptopa do tv) chce tylko ten obraz naprawić.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie będę kupował 2 kabli ponieważ jest mi zbędne (już nie potrzebuje podłączać laptopa do tv) chce tylko ten obraz naprawić.


Kolega zadał pytanie i dostał odpowiedź, ale chyba nadal nie rozumie, że tego nie da się "naprawić" bo nie jest "zepsute". Dwa urządzenia dwa kable dwa wejścia HDMI i nie ma problemu.
 

mnsl

New member
Problem rozwiązany. Nie wiem czemu ale coś przestawiło się i w dekoderze i w tv. W tv ustawiłem u wszystko działało póki go nie wyłączyłem. Teraz pogrzebałem w dekoderze i ustawiłem jak być powinno. Dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry