Po co Ethernet w każdym urządzeniu kinia domowego?

McMatheo

New member
Znalazłem ciekawe pytanie w necie i sam się pod nie podpinam - pomóżcie proszę...

"Telewizor ma sieciówkę, Blu-ray ma sieciówkę, Amplituner też ma sieciówkę... Co z tym zrobić? Podpowiedzcie czy warto szukać praktycznego zastosowania tych gniazd? I czy fakt, że mam doprowadzony net w gniazdku przy sekcji KD ma kusić do szukania jego zastosowania? Co wówczas do takiego jednego gniazda przyłączyć? Oby nie okazało się, że warto mieć 3 gniazda do wpięcia kabla sieciowego dla poszczególnych urządzeń :)"

Faktycznie - jest w tym jakiś praktyczny sens?
 

zirael

New member
Znalazłem ciekawe pytanie w necie i sam się pod nie podpinam - pomóżcie proszę...

"Telewizor ma sieciówkę, Blu-ray ma sieciówkę, Amplituner też ma sieciówkę... (...)
Faktycznie - jest w tym jakiś praktyczny sens?

Z całym szacunkiem, ale to trochę bzdurny post. Nikt nie wie jakie funkcje uaktywnią się w Twoich urządzeniach - każdy tv, każdy bluray ma inną funkcjonalność. Tylko Ty wiesz co uaktywni się w Twoich i czy jest to dla Ciebie przydatne czy nie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
"Telewizor ma sieciówkę, Blu-ray ma sieciówkę, Amplituner też ma sieciówkę... Co z tym zrobić? Podpowiedzcie czy warto szukać praktycznego zastosowania tych gniazd?
Wystarczy przeczytać instrukcje.
I czy fakt, że mam doprowadzony net w gniazdku przy sekcji KD ma kusić do szukania jego zastosowania?
Warto najpierw , przed zakupem wiedzieć "z czym to jeść", a nie "kusić do szukania jego zastosowania" po zakupie.
Co wówczas do takiego jednego gniazda przyłączyć? Oby nie okazało się, że warto mieć 3 gniazda do wpięcia kabla sieciowego dla poszczególnych urządzeń :)"
Sądze,że w PC masz sieciówkę. Czy warto mieć TRZY ?
Faktycznie - jest w tym jakiś praktyczny sens?

Jest. Aktualizacja softu, filmy online (np. Youtube), zasoby sieciowe udostępniane, serwisy internetowe ..... i inne.

Ktoś kto to napisał nie bardzo wiedział o czym pisze, a Ty to cytujesz :)
 

fotokrak

New member
jw.
Nie wiem co ty tam masz, ale u mnie:
dreamboxy są w sieci bo:

-aktualizacja softu
-mam w nich razem 3 TB wiec służą jako dyski sieciowe
-dzięki połączeniu ich przez sieć mam multirom cyfry za free od dawna
-słucham na nim programy radiowe z netu, youtube, moge sprawdzić pogode, w niektorych krajach traffic.
czsami lubię poogladać przekaz z kamer ulicznych przez net.
-szybko przerzucam do dekodera sat zdjęcia lub strumieniuje film z wakacji i oglądamy go na TV
- gdy mam ochotę albo potrzebę to bez problemu na laptopie ogladam TV pobierajac sygnał przez sieć Wifi lub kabel, z jednego z dreamboxów

Ampli w sieci
-prosta aktualizacja gdy będzie taka
-słuchanie radia z sieci
-pobieram muzyke z udostępnionych zasobów w sieci lokalnej.
-za pomocą strony internetowej robie sobie listę ulubionych stacji radiowych po zapisaniu nie muszę ich odszukiwać.

być może z czasem będzie jeszcze więcej opcji

- Pewnie niedługo będzie TV z siecią i pieron wie co jeszcze i fajnie, lepiej jak jest niż jak nie ma :)
Niedawno widziałem na prezentacji u jednego z moich kleintów, któremu wyposażano dom w sytemy audio wideo i wogóle elektronika, lodówkę z czytnikiem kodów kreskowch i sieciówką, gdy zeskanowało się kod, pokazywała się data przydatnosci do spozycia, czytnik byl tak umieszczony ze trudno było go pominąć, dzieki temu lodówka sama przypominała jaki produkt się nam konczy, gdy wykmowało się np mrożone ciasto francuzkie na ekranie pojawiały się pomysły z czym można upiec to ciasto, bez problemu mozna było wybrać stronę raja net, lub zdjecia z dysku sieciowego i mieć taką "elektroniczną ramkę"
Niestety lodówka była na razie tylko do prezentacji, ale centralnie sterowanie kamer, drzwi, bramy wjazdowej, regulacja temp w całym domu itd zostało sieciowane i można wykonać za pomocą jednego "manipulatora" bo trudno to nazwać pilotem.
Nie jest to żadne SF, instalacje są robione od wielu lat i są w wielu domach którymi się opiekujemy
 
Ostatnia edycja:
Do góry