PN PH 42PY800 FULL HD do ASTER analogowej albo...? Pomóżcie

elkos111

New member
Na wstepie witam wszystkich serdecznie.
Mam taki problem.
Zdecydowąłem się kupic TV plazmowy głównie do analogowej kablówki ASTER (czasem będzie oglądane DVD dlatego wolałbym full HD)
Ostatnio miałem okazje oglądać Panasonic PH 42PY800 FULL HD podłączony to tego samego źródła sygnału i obraz był wyśmienity.
Jednak cena mnie przerasta, około 6 tyś. Czy możeci poradzic jaka tańsza plazma poradzi sobie równie dobrze z analogowym sygnałem jak wspomniany Panas.
Będę wdzięczny za pomoc i wasze doświadczenia w temacie plazmy i ASER analogowy.
P.S. wiem, że Aster ma oferte cyfrową ale nie zawiera ona programów, które mnie interesują:( . Natomias w wersji analogowej mają te programy, a i owszem.
 

elkos111

New member
Dzięki miaucoon.
A czy plazmy innych marek poradzą w takich warunkach, czy jednak warto zapłacic za PANASa? PANAS jednak sporo kosztuje i męczy mnie czy przepłacam tylko za markę, czy jednak poprostu płacę za leprzy towar, za jakosć i możliwości sprzętu?

Na forum mozna spotkać sporo rozbieznych opinii dotyczących plazm droższych i tańszych marek z teoretycznie tej samej półki.
Ludziska podzielcie się doświadczeniami w sprawie Plazma VS analogowy AASTER (jesli to ma znaczenie rejon Warszawa - Wola)
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

walczy

New member
Elkos111, przede wszystkim widzę błąd w rozumowaniu "DVD dlatego wolałbym full HD". Do rozdzielczości generowanej przez DVD wystarcza HD Ready i to z dużym zapasem. Do analogowej kablówki tym bardziej, bo to zwykły PAL.
Obecnie żeby oglądać prawdziwe Full HD, to musisz mieć odtwarzacz BlueRay albo nową konsolę do gier. Albo którąś z platform cyfrowych z kanałami HD (choć tak naprawdę nie wiem które kanały HD są 720p czyli HDReady, a które 1080p czyli FullHD).
Moim zdaniem do Twoich warunków Full HD jest zdecydowania na wyrost. To tak jakby strzelać z armaty do wróbla. Kupując plazmę za 2,5 tys (np 42PV80) nie zauważysz żadnej różnicy przy sygnałach które chcesz podłączać. Nawet HDReady ze sporym zapasem spełnia Twoje wymagania.
 
Ostatnia edycja:

elkos111

New member
walczy,
dziek za informacje.
Plazma, o której wspomniałem bardzo mile mnie zaskoczyła po tym co widziałem w supermarketach i dlatego mnie tak zainteresowała. Ale wychodzi na to ,że za mniejsze pieniądze przy moich warunkach bede miał to samo i nie ma potrzeby napinać się na FULL HD.
Bardzo mnie to cieszy:mrgreen:.

Jeszcze takie pytanko
Czy to jest tak, że jakaś szczególna marka (np Panasonic ) radzi sobie nadzwyczaj dobrze z obrazem SD, czy to żależy bardziej od półki(ceny) z jakiej bierzemy plazmę.

P.S.
Zapomniałem dodać, że moje pojecie o SD, HD, FULL HD... itp jest, delikatnie mówiac słabe. Muszę coś kupić bo rodzina mnie przymusza;)
(jeden stary CRT na cztery osoby to mało). Ja tv oglądam raczej zadko, jednak wolę wydać więcej na dobry sprzęt, niż mniej na jakis badziew.

Pozdrawiam
 

walczy

New member
elkos111
Nie mam zupełnie porównania w SD mojego PV8P do innych TV w warunkach domowych. Porównywałem tylko w sklepowych i jakośc sygnału była tam wyjątkowo podła, bo wszystkie TV miały kiepski obraz (wyjątkiem były najdroższe modele podłączone do cyfrowej n-ki).
Powiem tak. Jestem w 100% zadowolony z tego jak TV wyświetla obraz z kablówki SD. Jest o wiele lepiej niż się spodziewałem. Z tym że mam dekoder cyfrowy z kablówki Inea. Dekoder ten jest tylko SD i podłączany przez zwykły Scart.
Przy sygnale bezpośrednio w kabla antenowego, jakość jest ciągle OK, ale jednak 10-15% gorsza niż z dekodera.
 
Do góry