Pliki AVCHD & Nero 9

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam od 2 dni. Zasadniczo uzywam Nero do nagrywania płyt z danymi w trybie pakietowym.
Do edycji filmów uzywam Pinnacle Studio 12.

Ale ... ....
W skład Nero 9 wchodzi między innymi Nero Vision. Postanowiłem go wypróbować i porównać z Pinnacle Studio 12

Wyniki:
- czas renderowania filmu przed zapisem jest jeszcze dłuższy niż PS 12, chyba ze dwa razy, na takim samym komputerze,
- aktywizacja patentów dla AVCHD jest kapryśna i często kończy się niepowodzeniem, trzeba ją powtórzyć w innym terminie,
- Interface podczas edycji klipów jest gorzej niż zgrzebny,
- najważniejsze to to że niektórych efektów PS 12 nie da się uzyskać.
(Klatka w klatce, Slow Motion i wiele innych),
- Przejścia pomiędzy klipami są prostackie w stosunku do PS12,
- Najważniejszy jednak jest wynik. Film jest jednak poprawnie nagrany. Efektów właściwie nie ma, menu są skromne.


Wniosek:
Jak ktos i tak używa Nero 9 a filmy robi incydentalnie i wystarczy mu powycinanie brzydkich kawałków z klipów, proste menu oraz niespecjalnie mu zależy na uatrakcyjnieniu efektami to Nero 9 jest OK.

Ja będę uzywał PS12 do edycji filmów i Nero 9 do zapisywania danych. :grin:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
NERO 9 jest dopiero w powijakach.
Masz rację, bo zasysanie patentów nie jest dopracowane.
Ale w trybie "utwórz film" NEROVISION czytya EVO (HD DVD) i poprawnie wskazyje ilość traków audio i niektóre odtwarza.
Dokupiłem plugin dts i BD authoring.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
bluray napisał:
NERO 9 jest dopiero w powijakach..


Ja używam Nero do pakietowego nagrywania płyt. Jego możliwości edytorskie filmów sprawdziłem tylko tak i się rozczarowałem. Do edycji uzywam Pinnacle Studio 12.1 i jestem zadowolony.

Złości mnie jednak, że poprawka właśnie spieprzyła zapis pakietowy. :p :(


bluray napisał:
Dokupiłem plugin dts i BD authoring.
Nie warto, pliki AVCHD z kamery bez sensu i drogo jest zapisywać na BD.

Co do DTS-u i 5.1 czy 7.1 to widzę z mojego doświadczenia tak.

Jeżeli ktos filmuje majac szeroko rozstawione mikrofony na scenie to OK.

Jeżeli jedna filmujesz kamerą dzieci z Zoo to
- a - kamera NIE MA mikrofonów , które mogły by oddać 5.1
- b - co gorsza wytworzysz audio 5.1 gdzie będdzie słychać tylko prawy i lewy przedni a z pozostałych popłynie piekna i głęboka cisza.

W trakcie projekcji, przy gosciach , zobaczysz że "nie grają Ci" ani boczne ani tylne głośniki.
Lepiej jest nagraż 2.1 a wtedy odpowiednio ustawiony amplituner odtworzy to w trybie All Channels Stereo. Czego i Tobie życzę. W każdym punkcie pokoju, Twoi goscie będa doskonale słyszeć z tego zoo np ryk lwa :krol:
 

huling

New member
Gucio50 napisał:
- a - kamera NIE MA mikrofonów , które mogły by oddać 5.1
- b - co gorsza wytworzysz audio 5.1 gdzie będdzie słychać tylko prawy i lewy przedni a z pozostałych popłynie piekna i głęboka cisza.

W trakcie projekcji, przy gosciach , zobaczysz że "nie grają Ci" ani boczne ani tylne głośniki.
Lepiej jest nagraż 2.1 a wtedy odpowiednio ustawiony amplituner odtworzy to w trybie All Channels Stereo. Czego i Tobie życzę. W każdym punkcie pokoju, Twoi goscie będa doskonale słyszeć z tego zoo np ryk lwa :krol:
Są kamery, które nagrywają w trybie 5.1. Moja SR12 tak nagrywa i słychać w tylnych głośnikach, co się działo za kamerą.
 

Noel

New member
huling napisał:
Są kamery, które nagrywają w trybie 5.1. Moja SR12 tak nagrywa i słychać w tylnych głośnikach, co się działo za kamerą.

ja mam sr8 z 5.1 ,
ale wybacz, nie masz zielonego pojęcia o nagrywaniu dźwięku :-D ,
skoro twierdzisz że
słychać w tylnych głośnikach, co się działo za kamerą.
:D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
huling napisał:
... ...SR12 tak nagrywa i słychać w tylnych głośnikach, co się działo za kamerą ... ...

Ona ma mikrofon 3.0. Pewnie jak ktoś rzuci bombę za kamerzystą to to usłyszysz, ALE PRZEZ przednie. Jeżeli bzdętnie coś w tylnych, to albo masz uszkodzony system dźwięku w kamerze, albo amplituner odtwarza w trybie All Channels Stereo :p
 

huling

New member
Gucio50 napisał:
Ona ma mikrofon 3.0. Pewnie jak ktoś rzuci bombę za kamerzystą to to usłyszysz, ALE PRZEZ przednie. Jeżeli bzdętnie coś w tylnych, to albo masz uszkodzony system dźwięku w kamerze, albo amplituner odtwarza w trybie All Channels Stereo
Amplituner mam ustawiony na automat i sam rozpoznaje dźwięk. Jak nagram płytę z dźwiękiem 5.1, to tak go odtworzy. Oczywiście, że nie jest to dźwięk idealny, ale to przecież jest amatorska kamera. Sony niestety zrobiło krok w tył, bo ich pierwsze kamery z dźwiękiem 5.1 miały 4 mikrofony. Ale i tak nie jest najgorzej. Głos filmującego słychać wyraźnie z tyłu z lewej strony (chyba, że trzyma kamerę zbyt nisko, to wtedy mówi z góry do wszystkich mikrofonów). Najlepszy efekt uzyskałem przypadkiem, kiedy kamera stała na statywie, a za nią w pewnej odległości była droga, na której od czasu do czasu przejechało auto. Wtedy nic nie zasłaniało tylnego mikrofonu i efekt w głośnikach jest bardzo wyraźny.
Nie wiem, czy Twoja kamera nagrywa dźwięk 5.1, jeśli tak, to może Ty masz coś uszkodzone, skoro piszesz, że:
Gucio50 napisał:
- b - co gorsza wytworzysz audio 5.1 gdzie będdzie słychać tylko prawy i lewy przedni a z pozostałych popłynie piekna i głęboka cisza.
Nawet, jeśli nie jest to profesjonalne 5.1, to w głośnikach jest dźwięk.
 

bluray

Banned
W NeroVision jest wiele nowości.
Nowy update z 16.10.2008 nr.: 9.0.9.4c

Na www jest już wykaz zmian:
http://www.nero.com/plk/store-upgrade-center.html

- Odtwarza formaty AVCHD, AVC h.264, AVCREC, Matroska, Flash Video , MPEG 2, MPEG4, DivX, Xvid, EVO, itd.
- Zwieksza jakość standardowych wideoklipów SD do rozdzielczosci HD
- nowe szblony menu, tym razem działają (uwaga: u mnie sie instalują w NERO 8. Musiałem je ręcznie kopiować do Nero 9.
- bogate funkcje w renderowaniu z adaptacj a ruchu itp.
- funkcja unikania ponownego renderu, w przypadku zgodności na wejściu i wyjściu
- wykrywa nagrywarki po USB ale tylko z mpeg2.
Mojego HD PVR Component Hauppauge (mpeg 4 h.264 nie widzi)
- widzi juz wszystkie warstwy audio

POZDRAWIAM
 
Do góry