Plazmy 42' HD Redy z b.dobrym filtrem antyrefleksyjnym, które ?

tomlolo

New member
Witam

Poszukuje tv jak w temacie i proszę o podpowiedzi, które modele są wyposażone w przyzwoity filtr antyodblaskowy i generalnie są godne polecenia, z góry dzięki.
 

don111

Banned
nie ma takich z filtrem
z hd ready najlepszy (obraz) tv to LG PT353 albo PW450, choć zarówno Samsung jak i Panasonic to dosyć podobny poziom
 

tomlolo

New member
Dzis tesowałem 42pt353 oraz pj350 i daleko im do starego pv80 z jakością obrazu.

Może inaczej zadam pytanie, od której serii Panasonic'a w górę (innych marek w sumie też) będzie filtr antyodblaskowy porównywalny ze starym pv80 ?
 

don111

Banned
Panasonic serii G ma podobny filtr
a z tą jakością obrazu LG v Panasonic mam inne zdanie, chyba że przeszkadzał Ci brak filtra
w ciemnym pomieszczeniu LG zdecydowanie ma przewagę z uwagi na bardziej adekwatną do takich warunków gammę (im jaśniej tym mniej widoczna różnica) a i czerń (a co za tym idzie głębia obrazu) jest dość blisko Panasa
 

tomlolo

New member
Telewizory sprawdzałem z markecie i wiadomo jakie tam jest oświetlenie. Przede wszystkim brakowało mi wyrazistości i ostrości obrazu jaka jest na pv80 i to w dużym stopniu. Już menu tunera N-ki wyglądało badziewnie na LG. Może to kwestia ustawień, ale specjalnie prosiłem sprzedawcę o restart ustawień.
PJ350 ma ciemniejszy filtr (jeżeli o jakimkolwiek filtrze można mówić, ale wyraźnie to widać po wyłączeniu tv) niż PT353 i sprzedawca twierdził że lepiej będzie się w dzień oglądać. Poza tym mówił że sprzedali 2 szt. PT353 i obie klienci odnieśli na drugi dzień, jakiś problem z przygasaniem ekranu ? może wadliwa partia ? natomiast PJ nie było żadnej reklamacji, różnica w cenie mała.
Chyba zacznę poszukiwania używki PV :roll:
 

digitalus

Banned
Witam
42pt353 nie jest zly. Na pewno lepszy drogiego telewizora led-tv.
W led -tv kolor czarny wyglada bardzo ladnie ale w sklepie.
Kolega wcale nie zwraca uwagi na kolor czarny ale gdy podlaczyl telewizor led-tv w domu do telewizii kablowej doznal szoku, takiego tragicznego obrazu jeszcze nie widzial , ja tez:)
Wymienilismy telewizor w sklepie na 42pt353 . Nie ma problemu z przygasaniem ekranu i jakosc obrazu jest zdecydowanie lepsza niz w led-tv. Zrodlo sygnalu, analogowa telewizja kablowa.
Kolega byl sceptycznie nastawiony do plazmy bo to stara technologia ,teraz liczy sie led bo to nowosc:)
Pokazalem moje zdjecie,
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
Przeczytal to i owo w internecie i zmienil zdanie :)
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
"digitalus" - przeczytaj to co zacytuję - skopiuję z mojego wcześniejszego posta i odnieś się do tego, bo znowu ludziom robisz "wodę" z mózgu.

"digitalus - "oszukujesz" potencjalnych nabywców LCD i plazmy, zdjęcia które proponujesz oglądać i potwierdzić "wyższość" plazmy nad LCD to czysta manipulacja z twojej strony - może nieświadoma. Każdy LCD można tak ustawić (chodzi o kontrast, jasność ...), że w jasnych fragmentach obrazu (światłach) będzie tyle samo szczegółów albo i więcej niż na ekranie plazmy (przy wyświetlaniu tego samego materiału). Na tych zdjęciach prawdopodobnie "podkręcony" jest kontrast w LCD i dlatego jasne fragmenty obrazu są "przepalone" - bez szczegółów) lub wynika to z błędów przy robieniu tych zdjęć. Gdyby automatyka aparatu zadziałała prawidłowo - lub parametry ekspozycji dobrane byłby do jasności ekranu LCD to okazało by się, że LCD ma bardzo szczegółowy obraz nawet w "światłach" natomiast obraz plazmy byłby bardzo ciemny i każdy przeciwnik plazmy mógłby powiedzieć, że plazma "ledwo świeci". Więcej obiektywizmu - jeżeli fotografujesz to na pewno wiesz, że jeżeli źle dobierzesz warunki ekspozycji (przysłonę, oraz czas) to nawet w pochmurny dzień np: fotografowane twarze ludzi mogą być prześwietlone - pozbawione szczegółów.
Pozdrawiam - to na tyle ... "
 
Do góry