Plazma z 3D do ok. 4000zł

zergonyac

New member
Witam.
Zbliżają się święta, a wraz z nimi zakup nowego telewizora, stąd też zrodził się problem - co wybrać ? Na zakup telewizora mam około 4000zł, celuję w plazmę z technologią 3D - interesuje mnie rozmiar od 46' do 50'. Telewizor będzie stał w średnio oświetlonym pokoju (możliwość zasłonienia rolet), obraz oglądany będzie głównie wieczorem. Docelowe źródło to jakaś cyfrowa telewizja + blu-ray. Co będzie oglądane ? W sumie wszystko, od kabaretow na TVP, poprzez filmy przyrodnicze i dynamiczne kino akcji. Odległość od ekranu to około 3-3,5m, pokój 20-22m kwadratowe. Internet nie jest must have, ale miło by bylo. Co zatem polecacie, a co odradzacie ? Czym się kierować, kupując telewizor ? Czy warto kupować telewizor z technologią 3D, dysponując takim budżetem ? Póki co byłem wstępnie obejrzeć telewizory w media-expercie, zupełnie dla celów orientacyjnych - polecono mi samsunga UE46D6500 - czy to dobry wybór ? Dziękuję za wszelkie propozycje i porady, pozdrawiam serdecznie :).
 

don111

Banned
3d to na razie gadżet, jest mało filmów w tej technologii a ta na razie idealna nie jest
Samsung ok ale 51D6900, ten D6500 nie ma nawet full hd w 3d, no i jest droższy a ekran jedynie 46'
alternatywa bez 3d to Panasonic 50G30, ciut lepszy obraz i 5 lat gwarancji, tyle że mniej bajerów multimedialnych
 

zergonyac

New member
Witam ponownie.
Samsung raczej odpada, obecnie zastanawiam się nad Sharpem LC46LE820E (LED) i Panasem TX-P46G30 - który z podanych Waszym zdaniem będzie lepszy ? Wiem, że to porównanie leda i plazmy, ale oba telewizory mają dobre opinie i nie wiem na co się zdecydować. No i pozostaje sprawa 3D, czy się w to pakować. Sharp bez 3D byłby tańszy o ok. 800zł. Co myślicie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to totalna zmiana zapotrzebowania które podałeś .
To wolałbym jednak przy podanych warunkach pozostać przy Sharpie ale 46LE 830.
 

don111

Banned
przy tej odległości nie bierz mniejszego niż 50' bo będziesz żałował po tygodniu, jak ochłoniesz po początkowej ekscytacji :)
 

MKomorowski

New member
Witam.
Mam podobny problem co wybrać może uda mi się coś Ci pomoc. Byłem nastawiony na model LG 3D o które pytałem w innym wątku,jak dla mnie jest za mało filmów 3D,różne standardy ,konwersja 2D/3D nie podoba mi się i obraz wygląda sztucznie nawet bez konwersji. Obejrzałem kilka fragmentów znanych mi filmów i nie jestem zachwycony technologia LED.
Oczekuję od telewizora, że obraz będzie zbliżony do telewizorów z kineskopami. Oglądałem te same fragmenty filmów na Panasonic TX-P50G30E i jestem nim zachwycony i do tego gwarancja na 5 lat bez dopłaty.Inne firmy wyceniają sobie 5 letnią gwarancje na ok 600zl. Obraz na Panasonicu jest taki jakiego oczekuje,co prawda ma przeglądarkę www,skype ,czytnik kart sd ale do niczego to mi się nie przyda, ma za to certyfikat THX .Wolałbym tv tańszy i bez tych opcji ;-) Brakuje mi możliwości zapisu na pendrive ale przeżyje bez tego. Oprócz tego tv spełnia moje oczekiwania.Przeglądam jeszcze inne plazmy ale chyba po nowym roku przed końcem promocji kupię Panasonica.
 

zergonyac

New member
Dziękuję Wam za wypowiedzi.
A czym się różni Panas TX-P 50 UT 30E 3D od wersji GT ? Przy większym rozmiarze jest o około tysiąc złotych tańszy - też ma 3d FULL HD. W czymś musi być różnica ?
 

zergonyac

New member
Rozumiem - i widziałem na własne oczy, że różnica jest spora. A jak jest z serią ST ? To to samo co GT, tylko bez THX i internetu ? W sklepie sieciowym powiedziano mi, że ma zupełnie inny panel oraz, że to nie jest NEOplasma - w internecie czytam co innego. Czy nie lepiej kupić 50' ST zamiast 46' GT ? Szczególnie w 3D efekt na 50' powinien robić większe "wow" ? Kiki ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobre pytanie.
Ale jest wiele uwag .
1.Nie masz takiej ilości programów 3D .
2.Zdecydowanie więcej będziesz oglądać programów w 2D.
3. Miłość do 3D osłabnie .
A 46GT30 -po prostu się dosuniesz.
 
Do góry