plazma Samsung PS50B551 vs Panasonic TX50X10Y

HILUX

New member
wiem, że to full hd vs hd ready ale to nie ważne

który ma lepszą warstwę antyodblaskową
który ma lepszą czerń
który ma leszy odbiór kanałów TV - powiedzmy [n]

są to dwa tv które biorę pod uwagę:
samsung 4000zł
panasonic 3180zł

wiem, że samsung droższy ale interesuje mnie czy to tylko FHD tyle kosztuje czy coś jeszcze ?
 

rude_boy

New member
sam mialem ten dylemat... zdecydowalem sie na samsunga... jestem zadowolony. jednak teraz do sypialni kupię chyba tx42x10y... gdy ja kupowalem (koniec maja chyba) ceny obu modeli były bardziej zblizone.

samsung oprocz full hd ma tez usb, z ktorego mozna odtwarzac mp3, zdjecia, a niektorzy twierdza ;) ze nawet filmy...
 

HILUX

New member
Dzięki za odpowiedź - reszta nie była tak łaskawa :confused:

aktualnie:

1. Panasonic TX50X10Y ok. 3200 pln
2. Samsung PS50B551 - ok. 3600 pln

więc różnica nie jest zbyt duża.

Miałem krótką przygodę z LG 50PQ200R - ogólnie dobry TV ale brak antyodblaskowej warstwy mnie denerwował i sprzedałem ... odbicia były nawet przy wyłączonym świetle :-x odbijał się szklany stolik pod TV i gdy coś stało na ławie odbijającego światło emitowane przez telewizor ... to była jego jedyna i jednocześnie dyskwalifikująca wada ...

Ostatnio byłem w M/E i porównywałem koło siebie LG i Panasonica ... refleksy na panasonic-u znacznie mniejsze ... wyłapywałem na ciemnych scenach lub czarnych fragmentach obrazu ... obraz w Panasie był znacznie bardziej zaszumiony / gorszy ... mam nadzieję, że to kwestia połączenia.

SAMSUNG mi się bardziej podoba wizualnie ... USB jest dla mnie nieważnym dodatkiem. Bardziej liczę na 100hz & 600hz ... Technologię FilterBright ... Wide Color Enhancer 2 ... i inne polepszacze obrazu.

Po drugie .. trochę mi się namieszało w głowie ... wcześniej były opinie, że TV HD jest nadawane w HD ready ... i telewizor takowy jest optymalny ... teraz czytam, że Tv ( n ) nadaje w pełnym Full HD .. i telewizory HDready są gorsze .. ponieważ obraz przez platformę N jest wysyłany ( lub pobijany ) do Full HD ... a następnie z powrotem skalowany przez TV do 720p .. czyli zamiast mniejszej obróbki obrazu mamy większą ... :confused:

Na Tv HD dość mi zależy ... bo planuję wziąć pakien "N" w wersji full wypas .. głównie oglądam TVN / TVN24 + Naukowo Przyrodnicze i Filmowe ... czyli dostępne w HD ...

No i ta warstwa antyodblaskowa Samsung vs Panasonic
Skalowanie obrazu - który lepszy.

pozdrawiam.
 

frycu

New member
HILUX napisał:
Dzięki za odpowiedź - reszta nie była tak łaskawa :confused:

aktualnie:

1. Panasonic TX50X10Y ok. 3200 pln
2. Samsung PS50B551 - ok. 3600 pln

więc różnica nie jest zbyt duża.

Hej
ja tez sie zastanawiam obecnie miedzy tymi dwoma modelami. Mam salon z duzym oknem od wschodu i od wiosny do jesieni jest nasloneczniony do godziny 14, w zasadzie nie ogladam w tych godzinach ale w weekend juz tak. Który Samsung dzy Panasonic bedzie sie do tego nadawal lepiej ?
Bylem dzis w Electro Wordzie i nie widzialem za bardzo roznicy miedzy nimi lecialo cos z blureya, gość się troche bawil zmiana ustawien i widzialem ze X10 wygladal nieźle ale samsung tez.
 

HILUX

New member
Też sam sobie odpowiem na pewne pytanie ...

powłoka antyodblaskowa w Samsungu jest ZNACZNIE lepsza od tej Panasonic-u ... porównywałem obok siebie w Avansie ... aktualnie ceny 3200 vs 3400 za samsunga ... nie chcę się drugi raz zawieść bo jednak straciłem 400zł na LG :( ale lepiej stracić 400zł niż narzekać 3 lata na refleksy w ciemnym pomieszczeniu.

jeszcze mnie interesuje jakość telewizji cyfrowej ( N lub Cyfra+ )
 
Do góry