plazma samsung czy lg

mzeromski

Member
witajcie. mam przed soba nie lada kopot, chodzi mi o kupno tv. bedzie to elewizor do salonu 18m2 raczej jasnego, no ale sa zaluzje przeciez :)
mysle o dwoch modelach plazmy 50calowej:
lg 50ps6000, samsung ps50b551
odleglosc ogladania okolo 3m
sygnal - ps3 , opticum 9600ts hd -cyfra hd
ogladane bedzie - sport (pilka nozna szczegolnie)

podoba mi sie w tym lg to ze ma on 600hz.. i to na prawde widac, patrzylem na niego w mediamarkt i sie zakochalem.. ale boli mnie to bo juz dawno wybralem samsunga. ktorego sobie bym odblokowal do wersji b650. tylko ze na tym telewizorku obraz mniej mi sie podobal w salonie.. ma tylko 100hz, chociaz jest w nim podobno funkcja wyświetlanie obrazu z częstotliwością 600Hz (Subfield motion) ale moze w sklepie nie bylo to wlczaone poniewaz nie zauwazylem az tak ladnego obrazu jak w lg.
no i nie wiem co zrobic,, jakos nie mam przekonania do tych lg. ojciec kupil ponad rok temu lcd lg i za zadne skarby bym takiego nie kupil. boo ma srasznie lipny obraz, malo funkcji, strasnie lipny pilot..
a jednak samsung to samsung. panowie proszcie..
 

kapsell

New member
Bez reklam
A masz pewnosc ze w sklepie do tego lg i samsunga byl podpietey ten sam sygnal i ze oba byly ustawione tozsamo?

Ile masz kasy do wydania?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Dlatego z porownywaniem w sklepach ostroznie. Sa rozne myki zmylajace klientow i "naprowadzajce" na dane modele.
Popros aby postawili oba modele obok siebie przy jednakowym sygnale i wtedy sam zobaczysz co ci bardziej pasuje.

Ja osobiscie bym z tej dwojki wybral LG, ale wolalbym sie wstrzymac dolozyc troche grosza i kupic b650.
 

RAISER

New member
No to jak nie masz pewności to nie powinieneś oceniać obrazu tych dwóch telewizorów. Obydwa muszą mieć dokładnie ten sam sygnał by ocenić który jest faktycznie lepszy. Ja osobiście wybrałbym Samsunga (lepsza czerń, kontrast oraz filtr antyodblaskowy).
 

mzeromski

Member
tylko że jeżeli chodzi o tego sasmunga to jeszcze wyczytałem że często zostają powidoki.. np po ogladaniu filmu z napisami. to możliwe jest ? myślałem że to już zostało w plazmach poprawione.. a gdybym do stawki dorzucił panasonica tylko że mniejszego bo i cena dużo wyższa. chodzi mi o model :
TXP46G20E
 

mzeromski

Member
mi sie ten pnasonic bardzo podoba ale niestety jest bardzo drogi.. za 46 cali trzeba zapłacić 4000zł.. to sporo. starczyło by mi tylko na 42 cale a to troszkę mało bo chcę kupić telewizor na kilka lat. lg mi sie w sklepie spodobal ale jak czytam o tych róźnych ciekawostek jako to w sklepach podłączają pod róźne źródła żeby dany telewizor opchnąć to juz nie wiem co robić... na prawdę
 

RAISER

New member
Po prostu weż ze sobą do sklepu USB-ka z nagranym filmem w dobrej jakości i obejrzyj go sobie i na LG i na Samsungu. Wtedy masz absolutną pewność co do jakości sygnału w obu TV :D
I dopiero wtedy ocena tych dwóch TV będzie w pełni sprawiedliwa. Oczywiście pobaw się do tego pilotem i sprawdż różne ustawienia obrazu.
PS. Jest taka bardzo fajna stronka internetowa gdzie są podane REALNE, BO ZMIERZONE wartości różnych parametrów obrazu w różnych TV a nie jakieś kosmiczne, śmieszne wartości które podają ich producenci...
Są tam akurat dokładnie te dwa modele plazm które ciebie interesują, podaję ci do niej linka:
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus.
Z tych zmierzonych parametrów obrazu wynika że lepszy jest jednak Samsung :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
G20 to bardzo porządny tv, jest w dobrej cenie, choć to nie ta półka cenowa skoro 42' kosztuje tyle co tamte 50-tki
osobiście po ostatnich rewelacjach z tymi modelami Samsungów odpuściłbym je (chyba że konkretny egzemplarz przetestujesz dokładnie w sklepie przed zakupem)
LG PS6000 nie znam, ale jeśli to jest to samo co 2000 i 3000 tylko z jakimiś bajerami w stylu usb, to on chyba nie ma warstwy odblaskowej (z Panasonica tak samo nie ma albo ma prawie "niewidoczną" np model S20), poza tym wyszły już nowsze modele LG
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
też wybrałbym Panasonica G20 - satysfakcja w ocenie testu bardzo wysoka


niestety ale nie mam dostepu do tej stronki.. mógłbyś mi wkleić to tutaj bo nie jestem w klubie tego forum :)
szkoda że w ym linku co dają rzeczywiste wartości telewizorów nie ma tego panasa g20 i s20 dla porównania ,. jest tylko g15 ale to cos innego jest
 

conrdd

New member
Przede wszystkim prócz tego samego sygnału jest kwestia ustawień obrazu w konfiguracji TV. Tutaj sklepy mają pole do popisu w manipulacji klientem.

Z drugiej strony najbardziej jaskrawy i żywy obraz w sklepie może się okazać nie do przyjęcia w domu.
 

RAISER

New member
niestety ale nie mam dostepu do tej stronki.. mógłbyś mi wkleić to tutaj bo nie jestem w klubie tego forum :)
szkoda że w ym linku co dają rzeczywiste wartości telewizorów nie ma tego panasa g20 i s20 dla porównania ,. jest tylko g15 ale to cos innego jest

Niestety trzeba jeszcze trochę poczekać bo to przecież nowe modele ale testy tych telewizorów na pewno się tam pojawią :smile:
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
myslicie ze stanieja te modele do konca maja ?? :) bo nie wiem czy czekac cy kupowac teraz ale mniejszy niesety.


ii jeszcze jedno pytanko. uwazace ze dla mnie lepsza bedze plazma czy lcd ?? czym te modele sie roznia od siebie. mowie o 46g20 dokladnie. ale roznice miedzy lcd a plazma. telewizor bedzie uzywany do telewizji hd, i konsoli ps3.
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
zna może ktoś jaką stronkę z testem gdzie mógłmy znaleźć czym się róźni seria g10 od serii g20 panasonica ??
i teraz sie w ogóle zacząłem zastanawiać czy warto dopłacać do wersji g.. ta wersja TX-P46S10E jest identyczna oprucz neodpd i zamiast 600hz jest 400hz . jak uwazacie
 
Ostatnia edycja:
Do góry