Plazma - PC problem z dźwiękiem

capek

New member
Witam,
Z racji że jest to mój 1-szy post na tym forum serdecznie witam wszystkich forumowiczów:)
Mój problem polega na tym, że podłączyłem telewizor Panasonic TH-42PY80 z komputerem kablem dvi-hdmi (obraz) oraz minijack (z kompa) - chinch (TV) i po ustawieniu w telewizorze na HDMI3 otrzymuje ładny obraz natomiast głosu nie ma. W czym może tkwić problem? zaznacze jeszcze że w telewizorze przestawiałem w opcjach głosu na analogowy, audio i cyfrowy i nic.
Czy jeszcze coś trzeba ustawić i co może być przyczyną braku dźwięku?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
pewnie dlatego ze tv "oczekuje" audio z hdmi pewnie w opcjach trzeba zmienic lub podlaczyc do hdmi obok ktorego sa mu przylegle wejscia rca bo na kompie rozumiem ze masz ustawione dobrze..
 

capek

New member
W opcjach dzwieku w komputrze nie ustawialem nic (Realtek AC97), a w telewizorze co trzeba zmienic zeby nie czekal na dzwięk z HDMI?
 

tomato10

New member
Witam . Podłączam się do wątku bo akurat kompletuje Pc-eta pod plazme i tak samo będe podłączał DVI-HDMI . Tylko co dalej z dźwiękiem bo jak widać telewizor tego nie wykrywa ?!
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
sprawdź jeszcze czy w laptopie nie powinieneś zaznaczyć aby dźwięk szedł przez HDMI (gdzieś w panelu sterowania w ustawieniach dźwieku) ...spotkałem sie już z takimi lapkami że póki się nie przełączyło to w tv była cisza.
 
Do góry