PLAZMA panas 65ST50 vs LCD 70LE835

nowy57

Member
witam
obecnie mam plazme pioneera 5090LX - jestem z niego B zadowlony

chcialbym miec wiekszy ekran , przez chwile pomyslalem o super projektorze ale obawiam sie o jakosc czerni a w gruncie rzeczy wlasciwie to jej brak przy projekcji .

przeczytalem test kikiego na temat LCD sharpa 70" i 80" i naszla mnie ochota na wiekszy TV

sygnal to TV SAT HD 80% - 20% MKV filmy full HD
odleglosc TV od kanapy - 3m


teraz zapytanie :
1.czy odczuje roznice miedzy 50" a 65" mam na mysli TV panasa 65ST50 plazma - koszt okolo 8000zl

czy jednak lepiej LCD z pelnym podswitleniem 70" - sharp 70LE835 - koszt juz 5k wiecej 13000zl ?

a moza poleciec po bandziej na maksa i 80" - sharp 80LE640 ale kwota zaporowa - 23000zl ?

2. w ktorym z tcyh TV jakosc 3D bedzie lepsza ?

3. czy 4k wejdzie juz jako standard za 2-3lata ?

4.czy nie zawiode sie jakoscia obrazu w stosunku do kuro 5090LX ?

prosze o pomoc
 

play007

New member
Bez reklam
Nie kupiłbym tv ponad 65 cali bez 4k za 17-20 koła.Tak na dziś.
70 cali 835 Sharp kosztuje 17 a nie 13.
Bedziesz żałował za 2-3 lata.
4k wejdzie szybciej niz Ci się zdaje.Jak zobaczysz jakość 4k szczęka wypada....
 

nowy57

Member
Nie kupiłbym tv ponad 65 cali bez 4k za 17-20 koła.Tak na dziś.
70 cali 835 Sharp kosztuje 17 a nie 13.
Bedziesz żałował za 2-3 lata.
4k wejdzie szybciej niz Ci się zdaje.Jak zobaczysz jakość 4k szczęka wypada....

no rozumiem.
nic nie powiedziales na temat panasa 65ST50 - za ∿8kzl
 

Alkor

New member
Bez reklam
Jeśli nie możesz zwiększyć odległości oglądania do 3.5-4 m, co pozwoliłoby na ekran 100"-110", być może lekko faworyzuje opcję z dużym TV. Z 3 m ekran mógłby mieć jakieś 80"-90", co też nie jest takie złe.

Natomiast z czernią nie będzie problemów, nie wiem skąd takie wątpliwości - warunek jest tylko jeden - pełne zaciemnienie pomieszczenia, a jeszcze lepiej ciemne wszystkie powierzchnie, jak w prawdziwym kinie. Projektory za 10000-13000 zł zapewniają dziś znakomity obraz, a czerń mają zbliżoną do plazm Panasonica, a jeden nawet ... Pioneera Kuro - chodzi oczywiście o mistrzowskiego w tym względzie JVC.

Ad.1 Różnica będzie zasadnicza. Z dobrym materiałem HD Panasonic 65ST50 będzie z 3 m optymalny, szczególnie z płyt Blu-ray. Te dwa Sharpy drogie, ewidentnie gorsze jakościowo ( oprócz większego zakresu jasności ) i jak na telewizory trochę już za duże z 3 m, zwłaszcza 80LE640.

Ad.2 Panasonic 65ST50 ma bdb 3D, tyle że nieco zbyt ciemne. Ponownie dobre projektory 3D są moim zdaniem bezkonkurencyjne - najtańsze kosztują 5000-6000 zł - zupełnie inne doznania na 100" ekranie!

Ad.3 Nie ma żadnych szans na standard 4K za 2-3 lata. Wymagania co do przepływności sygnału są ogromne, nośników brak, satelitów za mało - program 4K zajmowałby cały transponder ( !!! ), transmisje internetowe wymagałyby może 100 Mb/s, kto udostępniłby materiał 4K w sieci, oprócz You-4K-Tube? Potrzebny odtwarzacz Super-4K-Blu-ray , a raczej holograficzny z pojemnością nośnika rzędu 200-300 GB - mało prawdopodobne, że taki kiedykolwiek powstanie. Może po roku 2020.
Powszechnego streamingu 4K mógłby już nie wytrzymać Internet w obecnej postaci! Kamery 4K są i raczej pozostaną na razie piekielnie drogie, chociażby ze względu na optykę.
Jedyne sensowne (?) zastosowanie telewizorów 4K, to obecnie ... wyświetlanie zdjęć 3840X2160 pikseli.
Żeby nie było wątpliwości - jestem całym sercem za 4K - wyobraźmy sobie transmisje sportowe na 140"-150" ekranie z odległości 3 m.

Ad.4 Pod względem czerni, kontrastu, głębi obrazu, żywości kolorów, ostrości Kuro jest nadal trudny do pobicia, chociaż Panasonic zbliżył się ostatnio bardzo. Osobiście nie sprzedałbym raczej tego "kultowego" telewizora, ale decyzja należy do ciebie.

Pozdrawiam.
 
Do góry