Plazma ok 3 tyś - prośba o poradę

piotruspan46T

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem plazmy ( co łatwo wywnioskować po mojej obecności na forum :) )
Ma służyć głównie do filmów DVD/ Blue Ray i oglądania telewizji ( n-tv lub cyfra ), oraz czasami do grania. Kompletnie nie zależy mi na 3D. Pomieszczenie jest w miarę ciemne, odległość nie ma znaczenia ( kanapę mogę dowolnie przesuwać :) ). Wielkość 42-46 cali. Cena ok 3000. Full HD.

Poczytałem trochę tematów, odwiedziłem sklepy i wacham się pomiędzy kilkoma modealmi Panasonica.
TX-42G30
TX-42S30
TX-46ST30
TX-46G30

W sklepie puszczane było jakieś demo i przyznam szczerze że nie widziałem różnicy w obrazie nawet przy modelach VT.
W związku z tym moim faworytem był model 42S30, ale... no właśnie i teraz meritum :)

Wyczytałem gdzieś że modele 42S30 mają panele z zeszłego roku i Panasonic specjalnie je troszkę odpuścił żeby promować tv z 3D. Mają równiez gorszy filtr i czerń. Poza tym większej różnicy technicznej nie ma ( reszta funkcji jest dla mnie bez znaczenia ).

Czy jest sens dopłacać do modelu 46G30 dla tego właśnie filtra oraz nowszego panela ? Nie wiem na ile te różnice będą widoczne w codziennym użytkowaniu i czy jest to warte różnicy w cenie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model nie jest nowszy i nie jest lepszy.
Zostałbym przy G 30 - ale wybór należy do Ciebie.
009_P1260096.JPG

Na pierwszy widok - bardzo dobra powłoka antyrefleksowa, która poprawi wizerunek w pomieszczeniach nasłonecznionych. To duży postęp w dziedzinie błyszczących plazm.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
 

piotruspan46T

New member
Pojechałem do sklepu - bardzo duża sieć sklepów RTV AGD - żeby zobaczyć "na żywo" konkretnie ten model który mnie interesuje i przede wszystkim pokazać mojej drugiej połówce nasz nowy przyszły zakup :) P46G30 akurat stał już zdjęcty z ekspozyji ( sprzedany ) i przygotowany był do pakowania. Zapytałem sprzedawcy ile kosztował ten model.... i o mało nie parsknąłem śmiechem. Sprzedawca zerknął na oznaczenie i rzucił - ok 4,5 tyś...
Nie wiem czy się pomylił, czy sklepy aż tak zdzierają :shock: Przecież w necie można go kupić za 3,2 tyś
 

OSKI

New member
Ostatnio w saturnie byla noc zakupow i duze promocje
Musialem wejsc zobaczyc ile kosztuje moj g30 42" a tu z 3500 na 2999 czyli i tak ponad 200 zl wiecej :)
Niestety sklepy kroja nas ile mozna i zawsze trzeba sprawdzac ceny
 
Do góry