plazma nieostry obraz

olo00123

New member
Witam.
Mialem mozliwosc ogladania (z tego samego zrodla obrazu) Panasonica 37PV8P i 37 calowego LCD Philipsa - roznica kolosalna!
Pomijam fakt, ze kolory na LCD lepsze - naturalne i mniej nasycone (kwestia dostrojenia pewnie), ale ostrosc obrazu jest fatalna.
Szczegolow w tej plazmie brak. Jakosc przecietnego TV CRT.

Czy plazmy tak maja?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co odlądałeś?
Czym podłączene ?
w dzień czy wieczorem ?
Jaki model Philipsa porównywałeś ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
obraz

Tyle razy było już o tym na forum, że porównywanie obrazu TV w sklepach / zwłaszcza w marketach/ to nieporozumienie. Ja gdybym miał przed zakupem sugerować się jakością obrazu jaki widziałem w sklepach, a zwiedziłem ich naprawdę bardzo wiele, nigdy nie kupiłbym nowego TV....
 

olo00123

New member
Przeciez 3 tv graly z jednego zrodla w tych samych warunkach (wszystkie obok siebie, tylko te 3 byly podlaczone do tego zrodla).

Zdaje sobie sprawe, ze porownywanie plazmy za ~2600 do lcd za 3600 jest lekko nagiete. Mi jednak chodzi o ogolna specyfike obrazu na plazmach.
 

RheeTCT

New member
Prawdopodobnie jesteś zwolennikiem obrazu LCD,tzn.mocno przeostrzonego o bardzo dużym kontrascie zwłaszcza krawędzi obiektów.Nie jest to obraz naturalny,ale wiele osób taki woli.No trudno,dla Ciebie tylko LCD,o plazmach zapomnij.Chyba,że to co widziałeś to jakiś szczególny przypadek - spróbuj takiego porównania gdzie indziej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
to samo źródło

Olo to, że TV miały ten sam sygnał jeszcze o niczym nie świadczy.... Wiesz jak były one ustawione? czy Ty je ustawiałeś itp. .....

To jak dany model faktycznie zagra zobaczysz dopiero u siebie w domu.
Ale oczywiście wybór należy do Ciebie, najważniejsze jest to abyś był zadowolony z zakupu i wybrał to co Tobie odpowiada!
 
Do góry