Plazma lub LED, prośba o pomoc w wyborze

levy26

New member
Witam, na początku chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post.

Potrzebuje pomocy przy wyborze telewizora. Nie musi być to koniecznie plazma, może być LED, liczę na wasze sugestie.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 25 metrów,
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - przeważnie 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć/stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - mocno nasłoneczniony pokój (słońce praktycznie przez cały dzień, duże okno balkonowe) oczywiście są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - stary CRT PHILIPS 29 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - ładne kolory ( wraz z czernią ), płynny obraz, SMART TV, WIFI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - na razie niestety kablówka SD, myślę że później Cyfra lub dekoder Multimedii
10.Jakie urządzenia ? - laptop/ może xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 3-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport, filmy, dużo seriali z kompa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - koniecznie musi być SMART TV, WIFI
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - raczej nie
16.Preferencje co do marki ? - Samsung, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? - 46 lub 51 cali, chyba że w tym budżecie znajdzie się coś większego w co wątpię
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - sygnał SD z kablówki często wygląda gorzej niż na moim CRT :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - od 17-18, w weekandy cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 4000zł, ew. jeśli będzie realny sens dopłaty za lepsze parametry cena może wzrosnąć o około 300zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak, choć jeśli będzie coś sensownego bez to mogę to przełknąć

Osobiście spodobały mi się dwa Samsungi: Plasma PS51E6500 i LED UE46D6750 lub UE466100.
Oczywiście nie musi być to koniecznie Samsung
Bardzo proszę o pomoc bo jest to sprawa dość pilna
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
Do góry