Plazma lub LED >46 cali, max 5500 zł

Zirian

New member
Witajcie!

I znów chciałbym się obrócić do Was i Wasze porady. Czas w końcu bowiem podjąć męską decyzę i kupić. Główne założenia jak w temacie. Sekcja Plazma bo i od pewnego czasu myślę nad nia (choć komentarze znajomych, którzy mają, że grzeje jak cholera dają do myślenia:), to i LED np. Samsunga wydaje się być ciekawy. Stąd i jakbym rozważał Samsung 46ES7000 jak i Panasonic 65ST50.

Ale do formularza idąc:


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4mx6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Raczej na wprost, czasem pod kątem do ~20 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - tak i tak, raczej stać póki co.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Okno po lewej stronie, ale są żaluzje a samo słońce nie świeci tu za mocno.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - monitor 24" Samsunga
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Możliwie dobr w tej cenie obraz, wifi.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - publiczna cyfrowa, Dune HD MAX. Kiedyś kablówka.
10.Jakie urządzenia ? - Pen Drive, dysk zewnętrzny Synology, Apple TV.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 4-6 h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - 70% filmy- 30% TV.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - Jeśli będzie to sprawnie działać to możliwe, że tak. Ale nie jest to mus bo od tego jest komputer :)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Raczej nie
16.Preferencje co do marki ? - Nie ma.
17.Preferencje co do wielkości ? - 46-55 cali, z nastawieniem na do 50.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - Z racji pracy większość popołudniu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 5500 zł, ze wskazaniem na do 4500 :)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Może, choć nie jest to mus

Za wskazówki będę wdzięczny, w końcu chcę zamknąć tę sprawę :)

Dzięki!
 

Zirian

New member
Hmm... Jak widze nie ma nic z Samsunga :) To chyba, mimo wszystko, juz bym sie przychylil to do propozycji Panasonica, ale moze w wersji 46ST50. Chyba, ze sa inne opcje :)

Kiki, droga taka prezentacja? :)
 

Zirian

New member
Rzeczywiscie a zatem klania sie wersja 50. O ile nie bedzie innej opcji... Bo jesli bedzie do tak grzac jak slysze po znajomych to nie wiem...
 
Do góry