Plazma LG - pierwsze ślady wypalania ...??

smoku666

New member
Witam,

Znajomy kupił plazme LG 42PC1RR, ma ja troche dłużej niż ja swoją
(mam taka sama) ok 11 miesięcy (ok 1200h użytkowana dopiero), wczoraj gdy byłem u niego wieczorem zauważyłem przy ciemnych scenach np z filmu że w górnym lewym rogu jest ślad po lekkim wypaleniu trójkącika oraz na dole ekranu minimalny ślad po menu z Cyfry+.... (trójkąt jest widoczny nawet z 3m , a menu po Cyferce tylko z bliska)
Dodam że on nigdy nie 'Docierał matrycy' itp, po prostu normalnie ją użytkował. Nie licząc tego to po podejściu blisko do telewizora przy ruszającym sie komunikacie 'brak sygnału' (np włączone w TV wejscie HDMI, ale brak sygnału np z DVD) po kilku minutach skakania tego napisu po całym ekranie, pozostawia on również niewielkie duszki... czyli po np 10 minutach przeskakiwania tego tekstu prawie cały ekran jest w małych duszkach po owym komunikacie.

Oczywiście w nastepny dzień rano zadzwonił na infolinie LG, i poprośił przemiłą panią o pomoc w zlikwidowaniu tych duszków. Pani odpowiedziała że....

1) ma włączyć opcje wybielania z menu ISM do momentu kiedy sama sie nie wyłączy (ponoc może to trwac 5 min a może 6h:hmm:)

2) przy normalnym użytkowaniu tv ma być włączona na stałe w opcja ISM - Orbiter:niewiem: , oraz co kilka dni powinno zostać włączone Wybielanie....

Pani dodała również ze telewizor jest jeszcze mało używany i że po zastosowaniu sie do jej wskazówek duszki powinny zniknać. a jeśli nie to ma skontaktowac sie z nią jeszcze raz...

i tutaj nasuwają mi sie trzy pytania na które niestety nie znam odpowiedzi.

1. Czy to co powiedziała Pani z LG jest prawdą ? tzn czy tak własnie powinno sie zapobiegać wypalaniu lub minimalizować już istniejące? (włączony orbiter i wybielanie co kilka dni?) czy to cokolwiek da, czy te opcje z MENU ISM cokolwiek dadzą ? a może te opcje to tylko chwyt marketingowy?

2. Już gdzieś na tym forum czytałem że u jednego użytkownika co pojawiły sie duszki po komunikacie "BRAK SYGNAŁU" było to podstawą do wymiany plazmy ????

3. Jako że posiadam ten sam model TV i również gdy był nowy nie 'docierałem go' a zbliżam sie do podobnej ilości godzin używania plazmy, czy jestem skazany na identyczne problemy ? dodam że staram sie ogladac tv tak aby przez np 2h czy wiecej nie był włączony ten sam kanał z trójkącikami i logami .... nie używałem nigdy opcji z Menu ISM...

Prosze szanownych specjalistow oraz osoby które styknęły sie z podobnymi problemami PDP o pomoc.

PS.
po 5-ciu godzinach ciągłego wybielania zniknęły tylko slady po menu z cyfry....reszta została dalej.... czyżby wizyta w serwisie była wskazana?


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
No cóż, korzystając z plazmy trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia tych nieszczęsnych duszków. Prawdziwy dramat jest wtedy kiedy wypalą się w sposób twały i nijak nie można ich usunąć. No ale przecież każdy kupujący plazmę raczej zdaje sobie z tego sprawę.
 

smoku666

New member
czago napisał:
No cóż, korzystając z plazmy trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia tych nieszczęsnych duszków. Prawdziwy dramat jest wtedy kiedy wypalą się w sposób twały i nijak nie można ich usunąć. No ale przecież każdy kupujący plazmę raczej zdaje sobie z tego sprawę.

No dokładnie, ale przy 1200h użytkowania z czego połowa to DVD , to juz cos nie tak chyba....

Pozatym pozostawanie śladów po napisie "brak sygnału" to raczej normalne nie jest......
 

czago

Banned
smoku666 napisał:
No dokładnie, ale przy 1200h użytkowania z czego połowa to DVD , to juz cos nie tak chyba....

Pozatym pozostawanie śladów po napisie "brak sygnału" to raczej normalne nie jest......


No, fakt... Wygląda na to, że wrażliwość tej plazmy na wypalanie jest wyjątkowa. Ciekawe co na to serwis LG? Należy mieć nadzieję, że to tylko sprawa konkretnego, pojedynczego egzemplarza. W LG chyba nie było do tej pory dużo takich przypadków w przeciwieństwie np. do Pioneera. Plazmy tej firmy znane są zarówno z b.dobrego obrazu jak i z wrażliwości na wypalanie.
 

setunia

New member
Bez reklam
Orbiter ISM mam wlaczony, ale on tylko rozmywa krawedzie duszków, a nie zapobiega im.
Brak sygnalu po kilku minutach zostawia slad i po kilkunastu minutach ogladania TV ten slad u mnie znika. Podstawa do wymiany plazmy bylo trwale wypalenie tych napisów i na upartego po godzinie albo lepiej daloby sie to zrobic. Ja unikam tej sytuacji i po wylaczeniu np. DVD wylaczam TV (oszczedzam prad)
Wybielanie dziala na nieutrwalone duszki i u mnie robi to dosc dobrze. Wystarcza z reguly pare minut.
 

puz

New member
Niestety mam ten sam problem, z ty że u mnie logo minimini wypaliło się na stałe (po włączeniu na czarnym tle czerwone kropki) i żadne wypalanie nie pomaga. Sewis twierdzi, że tego nie naprawi (nie ma gwarancji na wypalenie) chociaż w karcie gwarancyjnej nie ma o tym mowy.
Chyba trzeba uważać i nie ma na to rady.
 

Smartek

New member
Cale szczescie, ze we wrzesniu 2006r. zdecydowalem sie na plazme Panasonica, a nie LG. Obraz boski, ciesze sie nim zawsze jak chce i kiedy chce - bez duszkowania ;-).
 

puz

New member
Chyba masz racje, dobrze zrobiłeś. Ale kiedy ja kupiłem LG to panasonic był droższy o jakieś 2 tys.
 
Smartek napisał:
Cale szczescie, ze we wrzesniu 2006r. zdecydowalem sie na plazme Panasonica, a nie LG. Obraz boski, ciesze sie nim zawsze jak chce i kiedy chce - bez duszkowania ;-).
Szanowny kolego obraz mamy taki sam, tylko że w miom Lg nie mam węży:D
 

JaCkyLL

New member
a co mają powiedzieć uzytkownicy pioneera za 12tysi czy nie daj Boże więcej i po kilku miesiącach płaczą bo "zaduszenie" w domu jest tak wielkie ze sie w pale nie miesci :)

panasonic ma ponoc problemy z wezami - nie ma z duchami. LG ..... duchy go biorą wiec ..... dla mnie wybór jest oczywisty. wolę czasem gada zobaczyc na ekranie niż wypalone logo :D

pozdr - j
 

smoku666

New member
hmmm po 3 krotnym użyciu 'wybielania' 99,9% osobników określanych jako "Duchy" znikło:krol:

został tylko minimalny ślad po trójkącie w lewym górnym rogu ekranu, ale jest on widzialny tylko z kilku cm od ekranu przy 100% zaciemnieniu pomieszczenia.

po 3 dniach ogladania przeważnie 1 programu mam wrażenie ze ślady są mniej widoczne ale za to powstają szybciej .... ale zarazem dużo szybciej znikają:bober:

czyli narazie w 99,9% nie sa to jeszcze ślady wypalone na stałe, i normalny użytkownik tv, raczej tego nawet nie zauważy:rolleyes:

ciekawe jak to będzie dalej.... czas pokaże...

ps.
na każdym plazmotronie bedą sie pojawiać "istoty obce" i nie ważne czy to pionieer za 20k pln czy heLGa za 3k pln, wiekszość przypadków zależy od tego kto jak oglada tv, dvd itp.

mam znajomego co ma starą plazme LG która wedle jego obliczeń ma przepracowane ponad 18000h i aby zobaczyć "ducha" to trzeba pooglądac ekran z odległości kilku cm. z 1m nie ma żadnego śladu i na dodatek obraz pomimo niskiej rozdzielczości tv jest w dalszym ciągu rewelacyjny.
 
Ostatnia edycja:

Ricardogo

New member
Coś koleżeństwo przesadzacie, moje LG ma 1,5 roku i ponad 5 tys godzin.
DUSZKÓW I WYPALEŃ BRAK :spam:

Inne problemy były ale nie te akurat :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też nie mieliśmy jeszcze żadnych problemów z wypaleniem na plazmach LG. A modele 50" PC1 RR są obecnie w rewelacyjnej cenie pakietowej - 7999 zł .
 

baranskia

Member
:) :) :) plazmę trzeba umieć używać - czyli coś u Was było nie halo z BHP ;) i tyle.

:krol:
jak w temacie...
[niech ten wątek będzie przestrogą dla innych plazmowiczów - bez względu na markę/model] - to nie dotyczy Ricardogo i jemu podobnych!

Plazmowicze wszystkich marek łączcie się!

NTNR
i pozdrawiam!
:cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry