Plazma LG 50pk350

artstarz

New member
Witam wszystkich..
Pojawiła się u mnie okazja zmiany telewizora (aktualnie plazma LG 42") i rozglądam się za czymś do max 4000. Wpadł mi w oko powyższy model - z dotychczasowej plazmy LG jestem super zadowolony (przez 2.5 roku używania żadnych problemów) więc pierwsze co to popatrzyłem na LG i ten model wpadł mi w oko.. ma co prawda tylko 2 HDMI (aktualny też i oba zajęte przez nkę i PS3) ale poza tym wydaje się całkiem fajny..
Czy ktoś bardziej obeznany w temacie plazm może coś napisać na temat tego modelu..

Pozdrawiam
 

artstarz

New member
Dzięki za informację.. poszukam trochę - cena co prawda na stronie producenta mocno odbiega od zadanej wartości ale widzę w necie że faktycznie poniżej 4000 można go kupić.. jeszcze widzę model P50s10E i różnice między nimi są chyba minimalne.. Dzięki za informację, muszę dzisiaj coś wybrać bo jutro mój obecny jedzie do nowej lokalizacji i trzeba coś szybko kupić..
 

artec

New member
hmm 5:0, należy jednak spojrzeć na to że różnica cenowa między Panasonic-iem a LG to około 1000 Pln
 

artstarz

New member
u mnie problem się rozwiązał trochę inaczej - mianowicie kupiłem praktycznie nówkę (33h na liczniku) P50S10 za małe pieniądze i jestem super zadowolony. różnice właśnie takie jak kolega napisał albo i większe..
Pozdr
 

prez8s

New member
Oglądałem dzisiaj 50PK350. Porównałem go z kilkoma innymi telewizorami i oto co zauważyłem. Jeśli chodzi o powidoki czy duszki, to niebo a ziemia w porównaniu ze starszym modelem 50PS3000. Nic nie zauważyłem żeby zostawało, zadnych duszków, nawet po bardzo jaskrawych elementach, coś widocznie poprawili bo w PS3000 powidoki mnożyły się w oczach. Poprawili chyba też kontrast bo jest naprawdę niezły.
Niestety zauważyłem też pare znaczących wad. Kolory, są nieco przekłamane w stosunku do innych TV, widać to gdy wyświetlany jest ten sam obraz na kilku TV stojących obok siebie, nie wiem może to wina softu. Ale ciemno niebieski zamiast być niebieski to w pada w lekką zieleń. Biel, tu nie ma czystej bieli, tylko szarość, zwłaszcza na większych obszarach wyświetlanych, pod tym względem model 50PS3000 był lepszy, nie przeszkadza to specjalnie, ale w bezposrednim porownaniu z innymi, PK350 wypada tak jakby się już kończył, widoczne jest to zwłaszcza na duzych białych obszarach. Na słabej jakości obrazie SD mocno widać pikseloze, to już nawet najtańsze LCD-ki tej firmy lepiej to wyświetlają, telewizor ten nie maskuje żadnych błędów obrazu, wszystko widać jak na dłoni, każdy pierdół. Płynność ruchu, niestety tu dali d..py, obraz klatkuje i to ewidentnie widać zwłaszcza w bezpośrednim porównaniu z innymi TV. Nie napawa to optymistycznie...
Ale za to ten TV jest bardzo cienki jak LED, nie grzeje się i nie bzyczy. Ma swoje zalety, ale też i wyżej wspomniane wady które jednak są na tyle subtelne że nie powinny specjalnie przeszkadzać szaremu zjadaczowi chleba oglądającemu filmy po nocach.
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
Witam wszystkich..
Pojawiła się u mnie okazja zmiany telewizora (aktualnie plazma LG 42") i rozglądam się za czymś do max 4000. Wpadł mi w oko powyższy model - z dotychczasowej plazmy LG jestem super zadowolony (przez 2.5 roku używania żadnych problemów) więc pierwsze co to popatrzyłem na LG i ten model wpadł mi w oko.. ma co prawda tylko 2 HDMI (aktualny też i oba zajęte przez nkę i PS3) ale poza tym wydaje się całkiem fajny..
Czy ktoś bardziej obeznany w temacie plazm może coś napisać na temat tego modelu..

Pozdrawiam
artstarz przeciez możesz kupić bez problemu za te kasę 50Pk760 a to 2 klasy wyższy TV ,certyfikatTHX ,świetna czern,niezły dzwięk no i ta niespotykana elegancja....
 

prez8s

New member
A kolego prezes59 napisz moze jak ci sie sprawuje twój pk950? Opinie czytam że są różne, jeszcze go nie widziałem, ale jestem na niego napalony. Jak z płynnością obrazu i powidokami?
 

Prezes59

New member
A kolego prezes59 napisz moze jak ci sie sprawuje twój pk950? Opinie czytam że są różne, jeszcze go nie widziałem, ale jestem na niego napalony. Jak z płynnością obrazu i powidokami?
pisałem juz tu(LG) na różnych forach.Oglądam teraz na okrągło piłkę....bajka .Jakie powidoki-zresztą gdyby coś to sa w nim 3 systemy niwelujące te przypadłości.A obiektywny test na www.flatpanels.dk - Din guide til fladsk?rme bo chyba wszyscy co tu piszą to go nie widzieli!
 

wadi9

New member
a ja od siebie - mam 50pk350 z saturna wrocław - 2800PLN, może jakby gdziekolwiek dało się dostać 50Pk760 za taką cenę to bym się zainteresował ale kosztuje przynajmniej 8 stówek więcej tak więc nie ma porównania.
 

wadi9

New member
jak dla mnie ok - z początku w ogóle myślałem że rewelacja ale wszystko było ustawione na max - kontrast jasność i cała reszta, ale ustawiłem to na połowę - chce ją trochę wygrzać. Sygnał N po Hdmi + cyfrowa telewizja naziemna !!! DVB od dzisiaj :) - polstat, tvn, i inne za free w cyfrze.
- powidoki - przy standardowych ustawieniach - wszystko na 100% były ale po chwili zanikały - taka uwaga - ja oglądam ten tv z 6 metrów i z tej odległości żadnych nie widać
- efekt lustra - tak jak w każdym tv - zależy jak pada światło - u mnie pokój ma olbrzymie okno-drzwi szklane jakieś 6 m2 tak więc światła mam mnóstwo ale ogląda się normalnie, za to wieczorem przy zgaszonym świetle obraz miażdży - w jasnych scenach tv potrafi oświetlić pokój, a w ciemnych widać wszystkie szczegóły :)
- jest usb - czyta divx z pena ale mała lipa z napisami - narazie działają tylko te z rozszerzeniem .srt - trzeba wszystkie inne konwertować na ten format.
- pilot i obsługa b.prosta
- jeżeli ktoś chciałby się bawić w kalibrację to ten tv ma olbrzymią ilość nastaw - dla każdych barw składowych oddzielnie
PS. do przewozu potrzebne duuuuuże auto bo ponoć nie można wozić na leżąco, ale jakoś wcisnąłem go do passata b5 sedana - cud
 

arek810316

New member
Wadi9 a jak masz ustawienia zaawansowane?? Kontrast dynamiczny masz wylaczony czy niski czy wysoki? I redukcja szumow jak masz ustawiona? Ja mam LG 50 PK250 i tez jestem zadowolony. Mi wystarczy. I te ustawienia mozesz sobie ustawiac w Ekspercie 1 lub 2 zgadza sie?
 

wadi9

New member
nie wiem czy nie dostane zaraz za tego linka bana, ale na tym forum avforums jest oficjalny thread odnośnie tego modelu i tam kolesie głównie z uk podesłali dokładne ustawienia po "fachowych" kalibracjach i dokładnych pomiarach, tylko trzeba trochę tego przeszukać bo jest tego jakieś 20 stron.
PS. to forum jest po angielsku to mam nadzieję że się moderator żaden nie obrazi bo to żadna konkurencja dla hdtv, a linka dokładnego nie podałem bo nie uzbierałem jeszcze 5 wypowiedzi :p
 

wadi9

New member
gamme możesz zmieniać przy sygnale RGB - hdmi SCART component, przy sygnale z anteny nawet DVB gammy nie zmienisz
 
Do góry