Plazma LG 50PJ250 :/

zeluspl

New member
Witam.
Kupilem dzis plazme LG 50PJ250..
i jestem bardzo nie zadowolony..
Czytalem w intrenecie na aukcjach allegro na stronach ze ten tv ma 2 wejscia hdm 1x usb
a tak naprawde nie ma wejscia usb i ma jedno wejscie hdmi... i obraz jest bardzo nie wyrazny;/

popelnilem straszny blad kupujac ten tv prawda?:x ;/
 

don111

Banned
1 czy 2 hdmi to i tak za mało dla większości, aby podłączyć wszystko co potrzeba
splitter na 3/4 hdmi to koszt 100zł, chyba że masz amplituner kina domowego z hdmi to też możesz go wykorzystać
a brak usb to na pewno wada jeśli liczyłeś na odtwarzanie filmów czy zdjęć bezpośrednio z tv...
 

digitalus

Banned
witam
niestety to prawda na niektorych stronach www jest informacja ze telewizor ma dwa wejscia hdmi i usb. np na stronie skapiec pl tez jest napisane ze telewizor posiada dwa wejscie hdmi i usb z boku telewizora.
LG 50PJ250 50" - Telewizory plazmowe - LG 50PJ250 50" od 2194.00zł
podobnie jak LG 42PJ250 tez posiada jedno wejscie hdmi i brak usb
http://www.ceneo.pl/;0157865040-10.htm
350 ma dwa wejscia hdmi i usb( tylko odczyt jpg i mp3
550 trzy wejscia hdmi i usb jpg,mp3,divx.

niewyrazny obraz z kazdego zrodla sygnalu?
 
Ostatnia edycja:

zeluspl

New member
tzn. moze tak.. nie na kazdym programie jest slaby obraz.. no moze zalezy od programu.. dekoder podlacozny mam pod AV1, kino domowe musze jeszcze jakies dokupic..no i ps3..
wiec kino domowe kupic pod hdmi? czy ps3 mozna podlaczyc pod inne wejsnie niz hdmi?

A waszym fachowym zdaniem to taka plazma warta tej ceny? cena nie wygurowana bo 2500zl.
 

digitalus

Banned
cena nie jest zbyt wysoka. ten sam telewizor w internetowych sklepach kosztuje 2200zl.trzeba doliczyc koszt przesylki okolo 100 zl razem 2300zl.
napisales ze telewizor podlaczony jest do dekodera. to tuner satelitarny ?
wejdz do menu dekodera sprawdz czy nie mozna zmienic wyjscia video. np w tunerach c+ domyslnie wyjscie video ustawione jest na pal.wtedy jakosc obrazu jest tragiczna.trzeba zmienic z pal na RGB.podobnie w tunerach tnk z cvbs na rgb . po zmianach wylaczyc tuner pilotem i wlaczyc
jesli to tuner neostrady SDH 85 to jest wyjscie hdmi
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Przede wszystkim to upewnij się czy dekoder nie jest przypadkiem podłączony kablem euro za 5zł,a po drugie żeby uzyskać dobry obraz na pj trzeba podłączyć kablem typu komponent!!Jaki kabel taki odbiór!
 
Ostatnia edycja:

zeluspl

New member
kabel euro byl dolaczony do tv wiec nie wiem czy kupowac mam nowy? jak tak to jaki?
w dekoderze neostrady nie ma takich opcji jak pal czy rgb:x
 

zeluspl

New member
a jaka jest roznica miedzy splitterem hdmi a zwyklym switch-em hdmi?
czy przy podlaczeniu do splittera moge na raz korzystac z np.kina domowego i dekodera, ktore sa podloczaone przez hdmi do splittera i do jednego wejscia w kompie?

zauwazylem przy ogladaniu tv.. ze jak np. ktorys z programow ma swoje logo no i ten program chodzi kila min, nastepnie przelaczam na inny program to jest jak by cien po tym logo przez 1-2min..a czasami i dluzej.
Czy to wszystko ok? czy jakas wada, ktora warto zglosic?:hmm:
 
Ostatnia edycja:

zeluspl

New member
ale nie wiem czy dobrze rozumuje... kupuje switcha no i podlaczam pod niego :
-dekoder
-ps3
-kino domowe
switcha podlaczam pod tv pod jedno wejscie hdmi

i wszystkie te 3 urzadzenia dzialaja mi na 1hdmi?
czy tylko pojedyncze urzadzenie bedzie dzialalo ?:hmm:
 

zeluspl

New member
czyli to działa na takiej samej zasadzie jak bym tylko wymieniał wtyczkę w tv;]
a gdy chcę pograć na ps3 i użyć głośników z kina domowego.. jak to zrobić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zeluspl

New member
dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

ale mam jeszcze pytanko...
ogladajac programy w tv z dekodera neostrady.. no obraz jest nie wyrazny probowalem ustawiac ostrosc itd ale obraz jest slabej jakosci widac piksele.. przy szybkich ruchach kamery w filmach obraz jest nie wyrazny:x
to normalne ze obraz jest taki slaby? gdy podlacze dvd obraz bedzie lepszy?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Bardzo możliwe że dekoder i jakość sygnału kablówki mają zły wpływ na odbiór,po podłączeniu dvd i zmiany okablowania będzie wszystko jasne.
 

digitalus

Banned
dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

ale mam jeszcze pytanko...
ogladajac programy w tv z dekodera neostrady.. no obraz jest nie wyrazny probowalem ustawiac ostrosc itd ale obraz jest slabej jakosci widac piksele.. przy szybkich ruchach kamery w filmach obraz jest nie wyrazny:x
to normalne ze obraz jest taki slaby? gdy podlacze dvd obraz bedzie lepszy?
podlacz dvd i sprawdz
jesli chodzi o jakosc polskich kanalow satelitarnych sd to jest ona zroznicowana. kanaly beda wygladac lepiej lub gorzej np tvn i polonia 1.nie jest to juz zalezne od telewizora tylko od nadawcy.
np tvn to rozdzielczosc 720X576 pikseli ,sredni bitrate to ponad 5640kb. polonia 1,rozdzielczosc 544X576 pikseli,bitrate ledwo przekracza 2000kb.
wczesniej napisales.. moze tak.. nie na kazdym programie jest slaby obraz. to jest prawda
o jakosci programow satelitarnych mozna przeczytac tutaj
http://blogi.satkurier.pl/47406-mr-orbita-ilosc-nie-zawsze-musi-rownac-sie-jakosci.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry