Plazma HD Ready skalowanie+refleksy

Co kupić?


  • Total voters
    0

Kpc21

New member
Zastanawiam się nad zakupem Samsunga PS43E450 lub LG 42PA4500. Który będzie mieć lepsze skalowanie sygnału SD? Który ma lepszą powłokę antyrefleksyjną?

Oglądałem dzisiaj w sklepie Samsunga i obraz z DVB-T wyglądał dużo lepiej niż na jakimkolwiek LCD, ale LG nie było.

Czytałem recenzje obu na chorwackiej stronie (Samsung, LG) i w sumie wypadają podobnie.

Może warto poczekać na Panasonica P42XT50? On w ogóle ma w końcu wyjść na Europę?
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Zastanawiam się nad zakupem Samsunga PS43E450 lub LG 42PA4500. Który będzie mieć lepsze skalowanie sygnału SD? Który ma lepszą powłokę antyrefleksyjną?

Oglądałem dzisiaj w sklepie Samsunga i obraz z DVB-T wyglądał dużo lepiej niż na jakimkolwiek LCD, ale LG nie było.

Czytałem recenzje obu na chorwackiej stronie (Samsung, LG) i w sumie wypadają podobnie.

Może warto poczekać na Panasonica P42XT50? On w ogóle ma w końcu wyjść na Europę?
co do sygnału SD to pewnie tradycyjnie lepszy LG co do powłoki antyrefleksyjnej to żaden z wymienionych nie ma nic sensownego do zaoferowania
 

Kpc21

New member
Prawdę mówiąc bardziej zależy mi na powłoce niż na skalowaniu, jakość Samsunga mi odpowiada. A czytałem że Samsung ma ją jakoś ulepszoną w stosunku do ubiegłorocznego modelu.
 

Kpc21

New member
Widziałem dzisiaj PA4500 i to 50-calówkę. SD jak na telewizor HD (nawet HD Ready) wyglądało wyśmienicie. Ale muszę go jeszcze porównać z Samsungiem.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ja testuję 51" Samsa i świeci się jak "psu jajca" i odbicia są. Nie wiem jaki masz problem ale jeśli to priorytet to chyba bym sobie odpuścił. Jeśli chodzi o jakość obrazu to nie mam zarzutu - nawet TV analogową da się oglądać bez odruchu wymiotnego.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
No to jak nie jest to bym brał. Jakość obrazu świetna, bardzo łatwo ustawić nawet laikowi. Przyjemny nie męczący obraz. Miałbym wątpliwości gdybym miał używać na co dzień. Jednak 150W (51") to trochę sporo jak telewizor chodzi na okrągło. To jest jedna z przyczyn, że nie wiem czy u mnie zostanie, bo do zastosowań o których pisałem w tym watku: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/82999-jaki-telewizor-do-jasnych-pomieszczen.html nadaje się średnio. Do domu na co dzień wolałbym coś o mniejszym zużyciu energii, a wielkość obrazu nie jest moim priorytetem (głównie kanały informacyjne). Póki co nawet CRT mi wystarcza.
 

Kpc21

New member
To 150W zmierzyłeś, czy odczytałeś z parametrów? Jeśli odczytałeś, to się tym nie sugeruj, bo to jest maksymalna moc jaką pobiera telewizor (gdyby wyświetlał białą planszę), tego nie można porównywać z LCD-kami (one pobierają tyle samo cały czas).
 

maxan

New member
Bez reklam
No to jak nie jest to bym brał. Jakość obrazu świetna, bardzo łatwo ustawić nawet laikowi. Przyjemny nie męczący obraz. Miałbym wątpliwości gdybym miał używać na co dzień. Jednak 150W (51") to trochę sporo jak telewizor chodzi na okrągło. To jest jedna z przyczyn, że nie wiem czy u mnie zostanie, bo do zastosowań o których pisałem w tym watku: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/82999-jaki-telewizor-do-jasnych-pomieszczen.html nadaje się średnio. Do domu na co dzień wolałbym coś o mniejszym zużyciu energii, a wielkość obrazu nie jest moim priorytetem (głównie kanały informacyjne). Póki co nawet CRT mi wystarcza.
150? hehe chyba sobie żartujesz 51" 'żre' 200W przynajmniej ... (200-300W)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
To 150W zmierzyłeś, czy odczytałeś z parametrów? Jeśli odczytałeś, to się tym nie sugeruj, bo to jest maksymalna moc jaką pobiera telewizor (gdyby wyświetlał białą planszę), tego nie można porównywać z LCD-kami (one pobierają tyle samo cały czas).

Zmierzyłem (jak pisałem jest na testach więc różne rzeczy sprawdzam). To średni wynik dla dość ciemnego pomieszczenia. W białym dniu przy jaśniejszych scenach raczej nie przekracza 200W. Dla mnie do codziennego użytkowania to zbyt dużo. Zresztą nie potrzebuję takiej przekątnej.

BTW: jak już mówimy o parametrach to jest 133/193.
 

Kpc21

New member
Wcześniej pisałeś, że dla ciebie 47 cali to minimum, 46 to za mało. Teraz twierdzisz, że nawet CRT ci wystarcza. Wspominałeś też, że telewizor będzie używany do wyświetlania prezentacji, a nie do oglądania kanałów informacyjnych.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Wcześniej pisałeś, że dla ciebie 47 cali to minimum, 46 to za mało. Teraz twierdzisz, że nawet CRT ci wystarcza. Wspominałeś też, że telewizor będzie używany do wyświetlania prezentacji, a nie do oglądania kanałów informacyjnych.

Tak to może niektórych mylić - co innego w domu co innego w firmie - tak dobrze :)?
Ja w domu praktycznie nie mam czasu na tzw. siadanie i oglądanie TV. Raczej go słucham. Te duże są potrzebne jako rozwiązanie mobilne.
 

Kpc21

New member
A co byście wybrali pod kątem dobrego skalowania sygnału SD nie mając postawionego ograniczenia HD Ready (gdyby mogły być FullHD)? Cena powiedzmy że do 3000 zł max, najlepiej 37 cali, ale takich plazm nie ma, więc 42/43.
 

arbuzik1992

New member
witam a ja mam do sprzedania Samsung Ps50C530 cena 1600 zł bardzo dobry telewizor posiadam go juz 2 lata i bez żadnych zarzotow a sprzedaje bo kupuje inny jak ktos zaintersowany to piszcie
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A co byście wybrali pod kątem dobrego skalowania sygnału SD nie mając postawionego ograniczenia HD Ready (gdyby mogły być FullHD)? Cena powiedzmy że do 3000 zł max, najlepiej 37 cali, ale takich plazm nie ma, więc 42/43.

Panasonic 42GT30.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic GT30 ma bardzo dobre skalowanie. Pozostałych wymienionych przez Ciebie modeli nie widziałem w warunkach domowych - nie mogę się wypowiedzieć....
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic G30, lub S30. To też będzie dobry wybór. (50G30 posiadam, 42S30 jest u mamy). Oba sprawdzają się bardzo dobrze.
 
Do góry