Plazma do pokoju. Podłączenie z PC.

Thoms3101

New member
Witam
Chciałbym sobie sprawić plazmę do pokoju. Cena do około 4000zł.
TV będzie używany do oglądania filmów HD, grania na PC, użytkowania PC (tzn. chodzenie po stronach itp.) , oglądania telewizji cyfrowej i ogólnie do wszystkiego :D. Jaka byłaby najlepszym wyborem? Wielkość.... hhmmmm.... tu jest pytanie. Najmniej to jakieś 37/42" najwyżej prześlę zdjęcie pokoju wraz z wymiarami i przy okazji pomożecie mi przy wybraniu głośników i rozłożeniu ich po pokoju, bo pokój wgl "nie standardowy", że tak powiem, nie kwadrat tylko taki "pokręcony" :D I nie wiem jak rozłożyć głośniki i nawet do końca na której ścianie będzie TV. Coś z 3D bym znalazł?
 
Ostatnia edycja:

Thoms3101

New member
W tym przedziale cenowym dobrym wyborem jest plazma? Czy lepiej jakiś LCD/LED?
Jak kupię sobie jakieś głośniki z amplitunerem to jest możliwość podłączenia całego sprzętu tak abym oglądając telewizję lub grając na komputerze słyszał dźwięk na jednych głośnikach bez przełączania kabli? W komputerze oczywiście będzie jakaś dźwiękówka, jaka to się dopiero będziemy zastanawiać w innym temacie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałeś o plazmę w klasie cenowej. Żeby więcej pomóc musisz napisać jakie masz warunki , potrzeby i oczekiwania.
 

Thoms3101

New member
1. odległość od ekranu? 2,5-3m
2. jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeciłoby od prawej strony na TV, ale jak to miałoby szkodzić to można rolety zasunąć i słońca nie będzie.
3. Jak duży jest pokój? Dziwne wymiary, bo to nie kwadrat jakieś 7 x 4,5m
4. Preferowana technologia: LED lub plazma, z naciskiem na plazmę, bo lubię ostre kolory.
5. jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sportowe, Naukowo przyrodnicze, motoryzacyjne i dużo filmów.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Różnie, ale z przewagą na wieczór.
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Raczej bez światła.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem.
11. preferowana wielkość telewizora? 42-52"
12. preferowana marka? obojętnie
13. czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjność i nie ładne kolory.
14. jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder C+ HD + PC
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% - TV 50% - PC
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Tak i tak. W dzień więcej na wprost a wieczorami z kątów.
17. czy ważne jest wifi ? Nie musi być.
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie koniecznie, ale mogą być.
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej nie, bo PC będzie na miejscu.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Może....
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Obojętnie.
22. ma mieć 3D? Może mieć, ale jak to ma znacznie wpływać na jakość ogólnego obrazu to nie koniecznie.
23. ma mieć slot na karty SD ? Jeżeli będzie USB to nie koniecznie.
24. ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem co to ;) Może ktoś wytłumaczyć?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder cyfrowy, PC i może jakiś odtwarzacz, chociaż niekoniecznie, bo jak będę miał w PC blue-raya to nie będę podłączał.
26. Jaki masz sygnał: HD C+
27. ile programów HD? Ok.15
28. ma stać czy wisieć? Raczej wisieć.
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: Znowu nie wiem co to ;)
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Na dobrej jakości obrazu i ładnym wyglądzie. Z naciskiem na to pierwsze.
32.Ile osób ogląda: 1-4
33.Jaka klasa cenowa ? do 4,3 tyś.
 
Ostatnia edycja:

Thoms3101

New member
Nie ma np. w takim Samsungu\Sharpie\Toshibie, które zaproponowałeś nierównomiernego podświetlenia jak to bywa np. w monitorach LCD?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że bywa . Ale ostatnio producenci mocno poprawili ten element i ostatnio jak sprawdzamy - jest extra.
Zresztą zauważ że co raz mniej ludzi narzeka na podświetlenie.
 

Thoms3101

New member
Który z tych, które poleciłeś poleciłbyś wybrać? Tylko nie mów wszystkie tylko który najlepszy i pod jakim względem. Z góry dzięki.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie ma np. w takim Samsungu\Sharpie\Toshibie, które zaproponowałeś nierównomiernego podświetlenia jak to bywa np. w monitorach LCD?

wtrącę swoje trzy grosze, jak obawiasz się nierównomiernego podświetlenia matrycy to nie bierz LED krawędziowego tylko plazmę lub full led.

Ja się z powodu schrzanionego podświetlnia pozbyłem kupionego w lutym Sharpa 40le820E miał być super a nie był i kupiłem plazmę G30 42" i jest Ok. Kompletnie skpane dyfuzory świetlne dwa razy serwis, zero reakcji Sharp Polska - w normach sie badziew mieścił.

Polecam plazmę G30 w wymiarze 46-50"
 

maxan

New member
Bez reklam
Ale czy takie 51" nie będzie za duże do tych 3m które dzielą mnie od ściany na której będzie TV?
3m to w sam raz dla 51" ...(ja siedze jakieś 2,5 metra ) tylko wiesz mówią iż do gier /PC najlepszy LCD więc najlepiej jakbyś miał jakieś rozeznanie (kupisz plazme i będzie na mnie xd) ;)
 

Thoms3101

New member
Właśnie jakbym miał jakieś rozeznanie, bo do obecnej chwili do komputera mam podłączony mały Hitachi 15" :D Czyli rozeznania w plazmach/LCD zero. Myślałem, że tutaj znajdę pomoc i znalazłem, ale dalej nie wiem co wybrać. :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślałem, że tutaj znajdę pomoc i znalazłem, ale dalej nie wiem co wybrać. :D

Pomijajac juz granie, bo tutaj zdania sa podzielone, ja wole zdecydowanie led do konsoli - ale to moje zdanie, natomiast podlaczanie pod pc i przegladanie stron na plazmie? Nie zartuj, tu nie ma sie nad czym zastanawiac - tylko led.
 
Do góry