Plazma do 3k telewizja cyfrowa HD

TheArt

New member
Hej.

Chcę olbrzyma od 50 gdyż oczy już nie te a lubię tenis i piłkę chce widzieć :D.

A normalnie to co byście wybrali, uprzedzam że nie jestem najaranym fanatykiem i wiem że FullHD to slang marketingowy ;). Dla mnie istotniejsze jest małe zużycie prądu gdyż TV oglądamy dosłownie 20h dziennie. Dużo filmów HD i telewizja HD.

W szranki stają.

Panasonic TX-P50C2E
LG 50PJ350
LG 50PK350 (mój faworyt)
Samsung PS-50C430
Samsung PS50C450 (miałem dotąd Samsunga i nie mam zastrzeżeń do tej firmy)
Panasonic TX-P50X

Dzieki.
 

digitalus

Banned
witam
przeczytaj ten post
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post341.html
pobor pradu bedzie zdecydowanie nizszy bo plazma nie jest full-hd
oczywiscie trzeba wlaczyc tez tryb eco, czyli oszczedzanie enregii.
lub zaczekaj kilka dni na 50C3E .nizsze o 25% zuzycie energii.taka informacje znalazlem w internecie.
ale ktos napisze.. ja chce full-hd bo wszyscy kupuja full-hd:)
dlaczego kolega w tym poscie napisal..rewelacyjnie sd? bo przesklowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora to lepsza jakosc obrazu. hd tez bedzie wygladac dobrze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to musisz głębiej sięgnąć do kieszeni bo pobór energii przy 20 godzinach dziennie wzrośnie i to znacznie. I jeszcze konpo do deklaracji HD modeli HD ready ma się nijak.
 

TheArt

New member
Myślę że się obniży i to znacznie, moja plazma teraz bierze 360W, to Samsung z czasów gdy był to wybryk świrów, do dziś ma obraz jak żyleta jednak chcę być ekologiczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnice między plazmą 42G 20 a LCD 40- to już spora różnica:
014_P1090581.JPG


015_P1090582.JPG


Tryb kinowy - przy ciemnych obrazach na ekranie.
016_P1090583.JPG


017_P1090584.JPG


007_P1090574.JPG


008_P1090575.JPG


Wartościowo - widać ze załączenie np Eco w plazmach daje ogromną różnicę poboru energii.
W lcd procentowo też nieźle . Ale tu dużych oszczędności "bawiąc" się podświetleniem - nie otrzymamy.
009_P1090576.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html
A modele 50" będą brały znacznie więcej niż led lcd tej wielkości.
Przy tylu godzinach dziennie będzie to odczuwalne dla kieszeni.
Ale skoro miałeś już Plazmę i jesteś przyzwyczajony to spokojnie możesz sięgać po kolejną.
To raczej NeoDPD- będzie spadek poboru.
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Ty te dane masz z kosmosu albo sprzed 3 lat ;). Teraz nie ma już plazm które biorą ponad 300W ;). Przecież teraz plazmy żrą tyle co LCD, 190W maksymalny pobór PK350 a średni 120W, w trybie Eco schodzi poniżej 100W. Dla tych 20W trzeba by być niezłym sknerą żeby wiele klas jakości obrazu przedkładać nad delikatną oszczędność. Przestańmy porównywać, dla mnie wszelkie LCD to nie telewizory tylko ekrany dla tłumu. Telewizja HD to tylko plazma.


Pobór prądu podczas pracy

PLAZMA
LG PK350 190W, tryb średni 160, tryb Eco 120W.

LCD
Samsung LE55c650 260W, tryb średni 185W, Eco 60W.

Dla kogoś kto nie dba o obraz tylko chce się pochwalić przed znajomymi, że ma duży ekran to może LCD spełnić oczekiwania, jednak dla tych, którzy są przyzwyczajeni do wysokiej jakości obrazu wybór jest oczywisty. A poza tym ceny LCD (jeśli w ogóle ktoś wpadnie na chory pomysł LCD powyżej 32") w tych rozmiarach są nawet kilkukrotnie takie jak plazm, kompromisem może być LED jednak nawet tu jakość i cena pozostawia wiele do życzenia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie oczywiście model G 20 to model sprzed 20 lat - tyle że jeszcze jest w sprzedaży i w podświetleniu dynamicznym 42G20 pobiera 335 Wat.
Na targach ON OFF w Warszawie prezentowaliśmy 46"plazmęG20 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/off-20...gier-video-w-polsce-strefa-pobor-energii.html

005_P1190362.JPG


006_P1190363.JPG


007_P1190364.JPG

Sharp 46LE 812 z prawej strony

005_P1190803.JPG

LCD Sharpa w standardzie również - ustawienia fabryczne.

006_P1190804.JPG


007_P1190805.JPG


Zagłosowało 552 osoby w tym teście.
Wszyscy potwierdzili, że plazma dalej pobiera znacznie więcej energii
niż LCD.
Mit nie jest już mitem - 100 % potwierdziło Plazma pobiera znacznie więcej prądu niż lcd w tej samej klasie wielkości.

WIęc nie da się wciskać ludziom kitu że pobiera mniej niż 100 W szczególnie 50"
Na koniec sprawdzamy ile podaej na swojej stron ie producent w przypadku 50":
ZasilanieAC 220 - 240 V, 50/60HzNominalny pobór mocy425 WPobór mocy w trybie oczekiwania0.4 WKąt obrotu±10°Wieszaki ścienneTY-WK4P1RW

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/...cifications/4769156/index.html?trackInfo=true
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Ty bierzesz do testu modele prądożerne, takie też są, zobacz tego LCD którego ja ci zaproponowałem, przegrywa z kretesem z plazmą LG. Plazmy które biorą powyżej 300W to jakieś niedoróbki, ja w sklepach nie widziałem żeby jakikolwiek brał więcej niż 225 a i to była rzadkość, zwykle każda plazma zadowala się poniżej 0,2kW. A że plazmy żrą więcej prądu od LCD to chyba jasne jak słońce, widziałeś żeby Porsche zadowalało się tą samą ilością paliwa co Passat.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pokazy obejrzało na własne oczy ponad 8000 osób na targach. I im nie trzeba ściamniać.
Producent sam podaje dane które przy ustawieniach dynamicznych i tak są przekraczane. I n ie są to nie doróbki. Wkrótce będziemy prezentować nie tylko zdjęcia ale filmy z całej sekwencji kilku minut na YouTube.
Wówczas każdy przekona się na własne oczy jak będzie wyglądało porównanie.
 

TheArt

New member
To najpierw zróbcie sondę wśród tych obserwujących żeby ONI wybrali modele do testu, wszędzie wciskasz te fotki a w Twoim temacie je wyśmiali, to może przestań albo nauczcie się robić sparingi. A teraz wróćmy do tematu telewizorów HD gdyż żaden LCD choćby mi nawet prąd wytwarzał nie zabłyśnie na mojej ścianie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu nie ma co wciskać modele są bieżące i tyle. I to obydwa modele najpopularniejsze więc z wyborem też nie ma kłopotu.

Z nowych telewizorów Panasonic 50C3
 

digitalus

Banned
w przypadku mniejszych plazm i nizszej rozdzielczosci dramatu nie widac
YouTube - Panasonic NeoPDP power consumption
na tym filmie sa tylko ciemne sceny. wieksza plazma 50 cali LG , model z ubieglego roku, pobor pradu nie jest duzy , sa jasne i ciemne sceny.
YouTube - LG 50PQ6000 @ DivX watching .2
nawet 60 cali LG tez nie pobiera az tak duzo pradu,model z ubieglego roku
YouTube - LG 60PS8000 @ energy use
stary model LG PG. widac ze jest dramat
YouTube - LG 60PG3000 60" @energy use_2
dramat jest tez widoczny w przypadku porownania telewizora laserowego i plazmy panasonic(stary model) 65cali. ale obraz ladniejszy w plazmie, przede wszystkim widac wiecej szczegolow.
YouTube - HDTV Power Consumption: LaserVue vs. Plasma
na jednej ze stron www przeczytalem ze wylaczyli funkcje eco. nie wiem czy to prawda, nie bylem , nie sprawdzalem. obraz z telewizora laserowego bardzo przypominal lcd. tez tak uwazam, kazdy moze sam ocenic:)
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Tak jak pisałem żaden LCD nie zaśmieci mej ściany :D. Choćby nawet miał dodawanego w gratisie padalca wytwarzającego prąd :D. A teraz wróćmy do tego co wybrać z tych modeli.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
TheArt
Mówiąc na swoim przykładzie:
wymiana 42g10 na 50Pk950 i paradoksalnie rachunki za prąd TE SAME!!!
Tv włączony 12-15godz. dziennie.
kiki prawdopodobnie zmierzył g20 na najwyższych ustawieniach kontrast-jasność i podał max. zużycie a nie średnie(wtedy zgoda i nie ma się o co spierać)albo panas kłamie i dlatego nie podaje poboru prądu swoich modeli;) w co osobiście wątpię,ale jak ktoś ma możliwość niech sprawdzi.

ps.
Tak czy inaczej wybieraj między X20 vs Pk350
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
A te testy widziałem, dzieki, ciekawi mnie ile bierze podczas oszczędzania energii, ja mam zwykle przyciemniony obraz i oglądam w ciemnym pokoju, ten TV ma inteligentne oszczędzanie energii (cokolwiek to znaczy) i jakieś czujniki więc może będzie mniej niż 150W przy odpowiednim ustawieniu. A może Ty Kiki masz ten TV i mógłbyś go zmierzyć, to twoje oczko w głowie to może już mierzyłeś ten TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tego modelu właśnie nie mam ale sprawdziłem kilka testów ze świata tej plazmy i wszystkim wyszło podobnie. Różnice w ECO na testach załączonym w wyłączonym to ok.20%
 
Do góry