Plazma do 2400 zł

8janek8

New member
Witam,

rozpocząłem swoje poszukiwania z nastawieniem na zakup LEDa. Praktycznie wybrałem model, chciałem go jeszcze zobaczyć "na żywo". W sklepie miałem okazję sprawdzić LG 50PA6500 i...
już wiem, że LED nie jest dla mnie. Jedyny dla mnie mankament plazmy to jasność ekranu, ale plusów jest dużo więcej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- około 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- w większości czasu na wprost, jednak czasem będzie zdarzało się oglądać tv pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- okna od południa, po lewej stronie do ekranu tv (możliwość zaciemniania żaluzjami)
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- Thompson 28" CRT
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- szybki czas reakcji, dobra jakość ogólna obrazu, dobre skalowanie, możliwie duża jasność ekranu, gniazda hdmi i usb z możliwością odtwarzania wielu formatów (fajnie jakby czytał polskie napisy)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- 1080p, hd ready i niższe dla pc)
10. Jakie urządzenia ?
- tv naziemna, pc, usb, wieża sony RX99 (później: kino domowe i konsola do gier nowej generacji)
11. Co będzie oglądane najczęściej?
- filmy w full HD z pc (różne gatunki), tv cyfrowa naziemna (sport, popularno-naukowe, publicystyka, różne filmy fabularne), gry z pc (różne)
12. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- około 3 (w porywach do 5)
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- nie koniecznie
14. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- ok. 20%
15. Preferencje co do marki ?
- Nie jestem zorientowany - tyle co czytam, to polecany jest Panasonic, ale nie wiem czy znajdę coś dobrego w tej cenie
16. Preferencje co do wielkości ?
- nie mniej niż 50 cali (lub 51); proszę nie pisać, że odległość za duża w stosunku do przekątnej - dla mnie idealna.
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- wieczorem, przy słabym świetle
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- max do 2400 zl.
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- nie koniecznie

Czy mam szanse znaleźć lepszy tv w tej cenie, niż ten który podałem na początku wiadomości?
 

HattoriHonza

New member
Ja ostatnio kupiłem p42gt30 w Media w promocji za 2500zł. Wątpię, że kupisz coś dobrej klasy w calarzu 50+ za 2400. Także raczej Panas odpadnie. Sprawdź jeszcze Samsunga PS51E530. Ale z tego co na forum piszą, to szału nie będzie. Zdecyduj czy wolisz dobrej jakości 42" czy budżetowe 50".
 

8janek8

New member
W tej cenie znalazłem jeszcze model LG 50PK350 (ewentualnie 50PV350, ale trudniej z dostępnością).

Który model lepszy?
I na czym mogę się zawieźć przy użytkowaniu tych TV?
 
Ostatnia edycja:

8janek8

New member
Oczywiście chodziło mi o full HD. Już po zakupie. LG 50PA6500 z saturnie. Cena: 2200 zł - czyli konkurencji nie ma. Jeśli mnie nie zawiedzie to zostaje.
 

Tenenberg

New member
Ja ostatnio kupiłem p42gt30 w Media w promocji za 2500zł. Wątpię, że kupisz coś dobrej klasy w calarzu 50+ za 2400. Także raczej Panas odpadnie. Sprawdź jeszcze Samsunga PS51E530. Ale z tego co na forum piszą, to szału nie będzie. Zdecyduj czy wolisz dobrej jakości 42" czy budżetowe 50".

Jak dawno była ta promocja w Media Markt ?
 
Do góry