plazma czy lcd 50''?

zinger

New member
Co lepsze? plazma czy lcd?
jeżeli plazma to jaki model?
który odbiornik jest w tej chwili najlepszy ze wszystkich plazm (50'' lub więcej)
Zastanaiwam sie cały czas nad modelem ps50b850 , który w ciągu miesiąca staniał z 8000 do 6000.
Filmy divx z kompa + 1080 + 720. zero gier.
i telewizja upc hd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przestań
Czytaj uważnie -najepsza !
Otóż najlepsza jest we wszystkich rankingach na świecie
Plazma Pioneera
 

zinger

New member
.

co mam kupic telewizor, ktorego juz nie ma? znaczy jest wycofany?
bez sensu. gdyby byl taki swietny to by go nie wycofali. ZRESZTA 50 cali lub więcej mnie interesuje!!! a nie 42. a ten samsung ps50b850 ?
 

daruddg

New member
Samsung 50b850 rewelacja jakość - cena, szukaj modeli z listopada, jest szansa ze nie bzyczą, w pustym nieduzym pokoju bzyczenie samsunga jest uciążliwe w nocy przy sciszonym TV, ale ponoc w listopadowych modelach troszke go wyciszono.
Po pioneera to do Kikiego, on pewnie jeszcze ma na stanie, ja wybralem samsunga 50b850 i to nie ze względu na cene bo zaplacilem 1749E, a za pionera moglem lx5090 2000E ale ze juz go nie produkują to roznie moze byc w przyszlosci z cześciami zamiennymi, moze bedzie ok, ale wolalem nie ryzykowac. A dlatego nie produkują że w momencie świetnosci byl za drogi, gdy konkurencja stawiala na cene pioneer stawial na jakosc, byla roznica ale nie wystarczająca aby placic 3 razy tyle za TV.
Samsung 50b850 gdyby nie bzyczal bylby idealnym TV, czarń czasami ciemniejsza niż ramka, szczegolnie przy malym wypelnieniu obrazu czernią, np. włosy, normalnie rewelacja, kolorystyka też bardzo dobra.
Poszukaj z listopada, modl sie zeby nie bzyczał i bier go bez zastanowienia, a jak masz duzy pokój z meblami to bzyczenie powinno sie wytracić.
Nie puszczalem jeszcze filmów blu-rey na tym TV bo nie mam, ale dobre MKV z kompa po prostu rewelacja(bez smooth cinema- nie da sie zalączyć przy kompie bez blu-reya chyba, ja nie umiem).
No i przy takiej wielkości to 3m od ekranu minimum, ja mam 2,5-2,9 i jest ok, ale mysle o odwróceniu pokoju :), i bede mial okolo 3,5m z tym ze nie wiem czy warto.
Poczytaj wątki o Samsungu 50b850
 

zinger

New member
.

właśnie też mi się wydaję, że ten tv jest najlepszy. widzialem go w akcji w saturnie i obok stal 50b7000 lcd i nie moge znieść tego nienaturalnego widoku filmów akcji jakby to był teatr. takie sztuczne to jest na lcd. na plazmie tego nie widać. Zdaje sobie sprawę , że to częstotliwość odświeżania robi, że w LCD jest większa ale co mi z tego jak to wygląda po prostu nie naturalnie? A a po 2 ta plazma jest cienka, czerń czarna, a cena do zaakceptowania. Allegro 6k. Biorę go i już :). Skąd to bzyczenie słychać? z dołu czy góry telewizora? na mini czy max volume? z głośników czy z matrycy? czy z obudowy?
 

daruddg

New member
Dzwięk zewsząd :), a u mnie z matrycy akceptowalny i slyszalny z 1m, reszta dzwięków dochodzi z tylu TV i to napewno elektronika, zadna obudowa!!, zaleznie od wyswietlanego obrazu, czasami z dolu, z boków, i nawet z góry tak jest u mnie, gdzieś ten halas musi uciekac , mam powieszony TV na ścianie i pusty pokój a dziwek ucieka po ścianie, czasami slychac go bardzo a czasami nie slysze, zalezy jak sie ustawe do odbiornika, u mnie duza wina jest pusty i nieduzy pokój w którym jest lekkie echo i roznosi ten dzwiek po pokoju. Mysle jeszcze o przeniesieniu go na inna ściane.
Wogóle to bzyczenie mi tylko w nocy przeszkadza jak musze ogladac na sciszonym TV, ale jak sie wczuje w film to nie przeszkadza, mnie denerwuje nie tyle ten dzwiek co sam fakt ze bzyczy.
Mam taki prywatny sposob na bzyczenie, pod TV mam takią szafeczke na konsole i tuner i stawiam tam włączonego laptopa, przyjemny dzwiek z wiatraczków, zagłusza nieprzyjemny elektroniki z samsunga :). A jak włącze x-boxa to nawet w nocy nie slysze bzyczenia, x-box wszystko zagłuszy :).
Zauwazylem jeszcze ze zaraz po wlaczeniu TV bzyczenie jest duzo cichsze niz po jakims czasie ogladania.
 

jgx

New member
Bez reklam
daruddg napisał:
Mam taki prywatny sposob na bzyczenie, pod TV mam takią szafeczke na konsole i tuner i stawiam tam włączonego laptopa, przyjemny dzwiek z wiatraczków, zagłusza nieprzyjemny elektroniki z samsunga :). A jak włącze x-boxa to nawet w nocy nie slysze bzyczenia, x-box wszystko zagłuszy :).

sorry ale takie wypowiedzi mnie roz....ją takie patenty za własną kase a (i to nie małą!) robić to ja dziekuje, co przyjemnego jest w wiatraczku laptopa albo xboxa?:niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem:
 

Lech

New member
Bez reklam
zinger[/quote napisał:
Co do podstawowego pytania LCD czy Plasma. To dla mnie Plasma jest najlepsza i długo jeszcze będzie. Widziałem dwa dni temu w MM Plasmę Samsunga full HD, dość duża powyżej 50 cali. Niestety nie pamiętam modelu, ale była płaska jak LCD na LEDach. I obraz marzenie:eek: . Cena około 11 000PLN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację
ale napisz proszę czego szukasz , do jakich warunków i w jakiej klasie
cenowej ?
 

zinger

New member
.

Ja szukam telewizora FULHD - jak najwiekszego - jak najlepszy stosunek jakosci do ceny - mam na to około 6k
nokaut.pl/telewizory-plazmowe/plazma-samsung-ps50b850.html
design mi się podoba. jakość obrazu widziałem na żywo i jest petarda.
cena też chyba ok bo spadła o 50% w ciągu 2 miesięcy.
 
Do góry