Plazma 50+ (nowoczesna/bez bajerów)

3d0

New member
Witam,

Ponad rok temu przymierzałem się do zakupu plazmy Panasonica TX-P50G30E (nr 1 w swojej klasie). Zakup musiałem jednak odłożyć i temat właśnie powrócił... pytanie czy nadal jest to dobry (najlepszy) wybór?

Korporacje skupiają się obecnie na rozwijaniu technologii 3D i z testów wynika, że te TV dają odczuwalnie lepszy obraz 2D, jak choćby model TX-P50GT30 (3D) z technologią Infinite Black Pro. Do tego zdecydowanie mniejsze gabaryty i nowocześniejszy wygląd! Z jakością jednak idą zawsze w parze niepotrzebne dodatkowe funkcje (widgety, wifi, internet, czytniki), za które trzeba dopłacić grubo i tym sposobem, żeby mieć delikatnie lepszą czerń trzeba wydać 2k więcej. Jak zwykle pytanie: czy warto?

1. Odległość od ekranu: ~3m
2. Preferowana przekątna ekranu: jak największa!:) [50+]
3. Preferowana technologia: plazma (niekoniecznie 3D)
4. Zastosowanie: 60% filmy/koncerty HD, 25% PS3, 15% telewizja [DVB-T]
5. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
6. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry;)
7. Preferowana marka: Panasonic/SONY. Od Samsunga raczej z daleka a do LG ktoś musiałby mnie mocno namówić.
8. Czego nie lubisz w telewizorach? Słabej jakość obrazu (brak odpowiedniej głębi kolorów, słaba ostrość, mizerne odwzorowanie czerni), bezużytecznych funkcji, za które muszę płacić.
9. Jakie urządzenia będą podłączone: amplituner przez HDMI (do niego PS3 i PC również po HDMI).
10. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~4h.
11. Nie interesują mnie żadne nowoczesne funkcje: WiFi, widgety, internet via TV, czytniki kart, etc.
12. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu w stosunku do ceny.
13. Klasa cenowa: 3-5k (celowo taki duży przedział, gdybym był skazany na 3D).

Reasumując: szukam jak największego TV, który nie oferuje więcej niż dobrą jakość obrazu. Jeśli 2D to technologia jest mi obojętna, jeśli muszę dopłacić do 3D (żeby mieć dobry obraz 2D - SIC!) to tylko plazma!
 

3d0

New member
Nie wszyscy na raz:?

To może napiszę zwięźlej:
1. z G30 zrezygnowałem
2. poczekam na nową serię o której niedługo powinno być coś więcej słychać (pełne specyfikacje, testy, ceny, itd.)
3. jeśli będzie fajnie i opłacalnie to wezmę coś z nowej serii, jeśli nie to może spadną lekko ceny obecnych modeli i wtedy zapoluję na 50-tkę GT30/VT30
 

ph88

New member
Szukasz dokładnie takiego samego TV jak ja :) Nawet warunki pokojowe i finansowe masz takie same :) Jedyna różnica to taka, że dla mnie internet w TV by się czasami przydał.

Również czekam na plazmy z 2012, a dokładnie na TX-P50ST50. Do tej pory miałem upatrzonego TX-P50G30E.
Daj znać co ostatecznie wybierzesz i dlaczego.
 

3d0

New member
Ooo, w końcu ktoś odpisał:):):)

Również czekam na TX-P50ST50 a konkretnie na jego cenę. Tyle, że tu jest defalutowo WiFi, 3D, Infinite Black Pro (na którym mi zależy), więc obstawiam że z 6k sobie za niego krzykną a wtedy zdecydowanie kupię GT30 za 4.5k.
Całej sytuacji nie ratuje tegoroczne EURO2012 - sprzedaż TV'ków mocno skoczy (sam chcę go mieć na mecze), więc na promocje (prawdziwe) specjalnie nie ma co liczyć:-|
 

Lajski

Member
U ruskich coś się już dzieje ... na dole po lewej stronie są ceny - wystarczy znać kurs rubla :) Panasonic 55ST50 - 3D
 

cm812

New member
tak, tylko jeśli ktoś liczy się z budżetem ok 3-4 tyś PLN to trudno uwierzyć, że nowe modele będą w tych granicach. Jeśli mamy czas to fakt można i poczekać ale raczej na spadki cen aktualnych liderów ;)
Na dziś (bo mi plazma od KIKI padła ;) ):

P50GT30 - 3850zł
P50G30 - 3218zł
P50UT30 - 2612zł ( z okularami 3ME - 2970zł)
P50U30 - 2629zł
P50ST30 - 3806zł

ja od kilku dni nie mam TV i trochę jestem pod ścianą, czekać do kwietnia .... będzie ciężko ;)

i tak nie wiem co ew. z ww modeli brać pod uwagę :(

a i najważniejsze, planuję też rozbudowę domu więc ten prawdziwy TV będę kupował właśnie za 3-4 lata - może już AMOLED albo kolejna serie Plazm.
Więc mój przypadek jest zgoła odmienny:
1. nie mam TV więc muszę coś kupić
2. nie musi to być super TV bo płacić 8tyś teraz to wolę za 3 lata 3 Tyś ;)
 
Ostatnia edycja:

3d0

New member
P50GT30 jest już do wzięcia za 3400:) zatem nowe modele cenowo nie mają szans zwyciężyć pod względem stosunku ceny do jakości. Jeśli nawet ST50 '12 będzie do wzięcia za 4800 (a sądzę, że cena przekroczy 5k) to raczej nie warto dopłacać 1.5k za nowy design i wbudowane WiFi.
Co ciekawe VT50 też znacznie staniało i w momencie pojawienia się nowych modeli cena VT50 może być taka sama albo nawet niższa od ST50 '12:)
Wybór moim zdaniem oczywisty.
 

smarcin3

New member
ja tez chyba zostanę przy 50gt30
tylko za 340 go nie kupię chyba
sam nie wiem czy czekać jeszcze na spadek cen tego modelu?
 

3d0

New member
Ja obstawiam, że poza jakąś jednorazową MEGA okazją czy promocją cena tego TVka nie spadnie poniżej 3200, więc jak masz brać to bierz teraz. Chociaż sam jestem ciekawy jak sklepy zareagują na wejście nowych modeli - na pewno stare będą chcieli wypchnąć i liczył bym jeszcze na mały spadek, ale może bardziej w postaci kabla HDMI gratis czy transportu niż ceny w granicach 3k :)
 

don111

Banned
ja tez chyba zostanę przy 50gt30
tylko za 340 go nie kupię chyba
sam nie wiem czy czekać jeszcze na spadek cen tego modelu?
a są jakieś alternatywy ? nowsze Panasonic będą droższe
LEDa o takiej jakości nie kupisz, chyba że full LED albo gorszej jakości od GT - LEDa krawędziówkę, w dodatku za minimum 50% większą kwotę...
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
a są jakieś alternatywy ? nowsze Panasonic będą droższe
LEDa o takiej jakości nie kupisz, chyba że full LED albo gorszej jakości od GT - LEDa krawędziówkę, w dodatku za minimum 50% większą kwotę...



Z tego co widac, po testach Kikiego ta ostatnio testowana Toshiba dorownuje serii Gt panasonic tylko trzeba by kupic model nie 40 cali a 46 cali,
 

don111

Banned
tu masz porównanie do tej swojej Toshiby TL838...

Panasonic Viera TX-P50GT30

Image Quality: 2D 5/5
Image Quality: 3D 5/5

Contrast: 5000:1
Black level: 0.03 cd/m2
Gamma quality: 4.1 / 5
deltaE: 2.6
Average discrepancy across display: 3%
Viewing angles: 4.2 / 5

=========

Toshiba 32TL838

Image Quality: 2D 3/5
Image Quality: 3D 3/5

Contrast: 3020:1
Black level: 0.07 cd/m2
Gamma quality: 4 / 5
deltaE: 6.4
Average discrepancy across display: 14%
Viewing angles: 1.7 / 5
 

don111

Banned
Panasonic TC-P50GT30 Review - Watch CNET's Video Review
Sharp Aquos Quattron LC-52LE830U Review - Watch CNET's Video Review

=====

Sharp LC-46LE830E | TV TEST
LG 47LW570S kontra Panasonic TX-P46GT30E | TV TEST

=====

Sharp LE835 / LE830 review - FlatpanelsHD (liczne nawiązania w tekście nt plazm GT30 i VT30)
Panasonic GT30 review - FlatpanelsHD

=====

Sharp LC40LE831E Calibration
Panasonic TX-P42GT30B/ TX-P42GT30/ TX-P50GT30B (GT30) Review



w każdym z tych testów, na tym samym portalu to Sharp wypada gorzej, więc do czego tu dopłacać ? chyba tylko dopłata do Panasonica miałaby sens, gdyby się te modele zamieniły cenami... jak widzisz tak to właśnie jest w jakością do ceny telewizorów w tych dwóch technologiach :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba ma ostry wyraźny obraz , Plazma ma obraz łagodny kinowy . I nie ważne jakie cyferki są namalowane na papierze.
Jeśli lubisz ostry obraz to plazma Ci tego nie da.
Mam obecnie Tego Sharpa LE 830 i wymieniłem z plazmy , bo przy na nasłonecznionym pomieszczeniu obraz z plazmy w dzień oglądało się bardzo trudno. Matowa matryca aktywna jest super do tych potrzeb.
Teraz obraz jest czysty, wyraźny, czarny , ostry i o rewelacyjnej płynności.
Jak dla moich potrzeb różnica ogromna.
 

don111

Banned
Mam obecnie Tego Sharpa LE 830 i wymieniłem z plazmy , bo przy na nasłonecznionym pomieszczeniu obraz z plazmy w dzień oglądało się bardzo trudno. Matowa matryca aktywna jest super do tych potrzeb.
tak się ogląda większość tv z matrycą szklaną, nie tylko plazmę ale i LED
jeśli ktoś ma dobre warunki w mieszkaniu do oglądania tv to nie musi się ograniczać tylko do tych z matową matrycą...
nie kupuje się sportowego samochodu do jazdy po wertepach, za to na dobrej drodze... ;)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Toshiba ma ostry wyraźny obraz , Plazma ma obraz łagodny kinowy . I nie ważne jakie cyferki są namalowane na papierze.
Jeśli lubisz ostry obraz to plazma Ci tego nie da.
Mam obecnie Tego Sharpa LE 830 i wymieniłem z plazmy , bo przy na nasłonecznionym pomieszczeniu obraz z plazmy w dzień oglądało się bardzo trudno. Matowa matryca aktywna jest super do tych potrzeb.
Teraz obraz jest czysty, wyraźny, czarny , ostry i o rewelacyjnej płynności.
Jak dla moich potrzeb różnica ogromna.

U mnie np wogole slonce nie swieci do mieszkania wiec plazma I w dzien by sie sprawdzila , ewentualnie ta toshiba 838 zdaje sie bo widzialem w tescie ze niezle wypadla.
Nic poczekamy na nowe serie TV I wtedy sie zdecyduje ;) .
 
Do góry