Plazma ~50" do gier/filmow

SimonK

New member
Jakie masz warunki? = nieistotne, pokoj dopasowany DO telewizora
Preferowana wielkość matrycy? = 46" +, wolalbym 50"
Preferowane marki? = ---

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = tylko i wylacznie full HD
Jaki sygnał? = glownie 1080p (ps3, PC), ale tez konsole starszej generacji
Jaka odległość od ekranu? =
2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia? =
PC, konsole (rozne)
Jaka klasa cenowa? = max 2500zl (moze byc do 3000k ale tylko w naprawde dobrze uzasadnionych przypadkach :) )
Kiedy najczęściej oglądasz?= po pracy (17:00 do 01:00 :) )
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? = żadne, bardzo grube zaslony :)

[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = aktualnie nic, byla plazma 50" samsunga (jeden z pierwszych modeli dostepnych w PL, okropny ;) )
Czego oczekujesz od telewizora?
[/FONT] - maly input lag = TV do gier!
- plynnosc
- zywe kolory
- jako bonus dobre skalowanie (nie jest konieczne)

Widze ze duzo ludzi poleca LG 50PV350. Czy jest cos lepszego/porownywalnego w tym przedziale cenowym?


Chcialbym jeszcze dodac ze TV na 100% bedzie wisial, jako ze pokoj jest maly (wąski ale długi).
 

cactusek

New member
Bez reklam
Skoro masz ciemno w pokoju to będzie dobry wybór. Jednak jeśli czasem odsłaniasz okna to możesz sie zdziwić że widzisz wiecej odbić z pokoju niż sygnału z telewizji :)
 

SimonK

New member
Z tym naprawde nie bedzie problemu. Nie widze sensu doplacac 500zl do TV tylko po to zeby zamiast odbic mial smugi/rozmyte odbicia ;)

Kurcze, szukam o input lagu na roznych stronkach i nic konkretnego o tym LG nie moge znalezc. Sprobuje w media markt/RTVEUROAGD i innych podlaczyc konsole i zagrac rundke w SF4... zobaczymy na ile ten lag jest dokuczliwy (jesli wogole).

Moze jakies inne propozycje?
 

SimonK

New member
Pracowalem na plazmie samsunga (8 godzin dziennie jako tester) jakies 3 lata temu i nie bylo tak zle (zero filtru na ekranie a stal na przeciwko okien ;) ). Wystarczylo troche okna zaslonic i nie bylo tak zle. Za to wieczorem bylo juz naprawde dobrze.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jasne że można pozasłaniać wszystko i bedzie ekstra obraz. Pytanie tylko czy warto pozbawiać się swiatła slonecznego dla telewizji, człowiek do życia jednak potrzebuje tego.

50pk350 tez nie ma powloki antyrefleksyjnej i prezentuje sie dobrze, widac na tym filmie
YouTube - ‪Test ,


A jak może sie prezentować źle w takiej ciemnicy ? Żeby było jakieś odbicie to musi być źródło światła a ten pokój jest pozbawiony jakiegokolwiek nie licząć tych lampek niebieskich ale to chyba bardziej dla ozdoby.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

SimonK

New member
Kazdy ma swoje wymagania, dla jednych liczy sie jakosc, dla innych wyglad (bo musi byc srebrna obudowa!" ;) ), a inni maja to gdzies i wola wydac pieniadze na cos dobrego i sie dostosowac do minusow telewizora.

Bo jak by nie patrzec, przy tak malym budzecie nie patrzy sie na plusy TV tylko minusy i wybiera sie najmniejsze zlo :)
Dla mnie osobiscie problem lustra jest znikomy, dlatego nie dyskwalifikuje on dla mnie tego TV.
 

SimonK

New member
Bylem dzisiaj w media markt z PS3 i dwoma grami - Burnout Paradise (cel- jakosc obrazu 720p, smuzenie) i wipeout HD (cel - 1080p, smuzenie, efekt 3d)

Moje odczucia:
Jako ze telewizory staly pod cholernymi swietlowkami, jakosc obrazu TV LCD/LED byla o niebo lepsza.. tylko zabudowany "pokoik" Panasonicow byl spoko, czemu sie nie dziwie.

Sprawdzilem:
LG 50PV350 (jarzeniowki dawaly rade skutecznie odstraszajac klientow. Ja sobie PS3 podlaczylem i smigalem w wipeouta... Jesli chodzi o lag to jest on dla mnie osobiscie prawie niezauwazalny. Smuzenia tez nie uswiadczylem. Jakosc obrazu... ciezko powiedziec wlasnie przez te cholerne jarzeniowki, ale nie byla najgorsza, jesli chodzi o cena/jakosc)

Samsung x2 (oba 3d, d550 i d8000) - nie wiem czy warte swojej ceny, nie podobalo mi sie to ze okropnie wygladzaly obraz przy upscalingu (wygladalo to jak farby olejne)

Toshiba 42sl738 - obraz spoko ale mega przejaskrawione kolory nawet przy zmianie z okropnego trybu dynamicznego na gra/standardowy i paru zmian kontrastu itp. Fajny TV,ale nie dla mnie

Panasonic TX-P42S30E

Takie pytanie sie zrodzilo: Czy jest plazma Panasonica 46" bez 3d? Jak szukam np. modeli S to znajduje mi tylko ST... Bardzo podobaja mi sie TV Panasonic ale albo cena odstrasza albo niepotrzebne bajery w nie pchaja...dlatego preferuje modele S i U.

Drugie pytanie: Czym sie rozni seria U od UX?

I trzecie pytanie: czy matryca w LG jest grafitowa (szara) czy to efekt jarzeniowek? Wydawalo mi sie ze zamiast czarnego ekranu widzialem ciemny szary.


[Sorry za post pod postem ale troche czasu minelo + troche inna zawartosc postu]
 
Ostatnia edycja:
Do góry