Plazma 50" do 3k

drchemik

New member
Witam,

jak w temacie poszukuje tv 50" do 3k. Chodzi mi o dobry stosunek ceny do jakosci (wiem, ze G30 bedzie najlepszy, ale nie chce doplacac dodatkowego 1k, bo podejrzewam iz roznicy i tak nie zobacze ;) ). Pod tv bedzie podlaczona cyfra plus, xbox lub ps3 oraz laptop. Wstepnie wybralem Samsunga PS51D550 oraz Panasonica TX-P50U30E. Odleglosc kanapy od tv to +- 4m, okna na prawo od tv. Czekam na Wasza pomoc :)
 

don111

Banned
owszem, zobaczysz różnicę w ruchu na G30
będzie też różnica na plus w dzień (filtr) oraz w nocy (ciut lepsza czerń), do tego masz 5 lat gwarancji na G30
na Samsungu D6900 (w stosunku do D550) podobny skok z różnicami na plus (np 2x ciemniejsza czerń, prawie taka jak w G30)
 

drchemik

New member
Teraz patrze, ze 50U30 ma tylko 2 wejscia HDMI, a ja bede potrzebowal 3-4 :( Jest jakas inna alternatywa dla tego Samsunga, czy LG beda gorsze?
 

OSKI

New member
Witam
Moze dolacze sie do pytania bo ilosc sprzetu na rynku poraza i ciezko sie zdecydowac
Szukam duzej fajnej plazmy do pokoju 20m2 4m od tv
Raczej wlaczane po pracy i wieczorami
Sygnal na 99pr z upc do tego czasem komp podlaczony - laptop
W niedalekiej przyszlosci zestaw kina domowego z odtwarzaczem blu ray
W oko wpadly mi dwa modele:
Samsung PS51D530 w cenie 2600zl
Panasonic P42G30E za 2800
Samsung fajny bo wiekszy ale panasonic ma wifi wiecej wyjsc no i chyba wiecej funkcji
G30 zbiera tez dobre opinie
Czy moze ktos sie wypowiedziec jakie moga byc pomiedzy nimi roznice? Poza cena i wielkoscia oczywiscie :). Czy to moze byc roznica jakosci? Kontrastow kolorow itp? Czy beda do siebie zblizone i lepiej wieksze pudlo sobie kupic?
Wielkie dzieki za pomoc
 

ipsz

New member
Na pewno przy odległości 4m od TV szukaj conajmniej 50". Moim zdaniem możesz też odpuścić modele full HD bo masz małe szanse na zauważenie różnic szczegółowości w obrazie. Inna sprawa, że przy 4m celowałbym w 55-60" ale to już inny poziom cen. Wybrałbym Panasonica P50U30E (ok. 2700 zł) jeśli koniecznie chcesz mieć full HD albo P50C3 (ok. 2100 zł) jeśli chciałbym ograniczyć koszty i podejść do tematu czysto praktycznie. Ewentualnie dozbierać do 50" z serii G.

W koreańskie marki nie pchałbym się w przypadku podstawowych/prostych modeli bo tutaj Panasonic robi to moim zdaniem po prostu lepiej w sensie jakości obrazu choć zwykle ma lub może mieć gorsze możliwości jeśli chodzi o możliwości multimedialne (odtwarzanie plikow z USB, etc).
 

OSKI

New member
Dzieki za info :)
Ten p50u30 niezle pradu zjada
No i wypada lepiej niz samsung pod zwgledem ustawien i mozliwosci
Teraz widze w czym jest roznica serii - w G mamy wiecej mozliwosci wiecej wyjsc i min lan lub wifi
Mysle ze wybor bedzie w takim razie na panasonica tylko czy lepszy i 42 czy mniej bajera i 50"? :)
Dodatkowa informacja moze byc to ze czesto pewnie przed tv bedzie jeszcze male dziecko sobie chcialo bajki jakies ogladac wiec chyba lepszym wyborem bedzie plazma jako ze obraz bedzie szybszy i mniej meczacy niz przy lcd. Chyba ze sie myle :)
Dzieki
 
Ostatnia edycja:

OSKI

New member
Pewnie glupie pytania ale lepiej zapytac niz pozniej kombinowac
Jesli wezme p50u30 to pozniej bez wiekszych problemow podlacze wszytkie urzadzenia? Czyli laptopa-film puscic itp, pozniej jakies male tanie kino domowe? Pewnie po hdmi (optyczne wtedy nie potrzebne?)
Co daje w takim razie seria G? Jaka ma przewage nad U poza bajerami?
Dzieki :)
Przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie
Czy jesli zakupie sobie tani zestaw kina np lg HB-905 SA ktory ma opcje podpiecia do internetu to czy poprzez hdmi bede mogl w pelni wykorzystac jego funkcje? W sumie co to funkcje moze miec YT i jakies inne pierdoly ale zawsze cos :)
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
Pewnie glupie pytania ale lepiej zapytac niz pozniej kombinowac
Jesli wezme p50u30 to pozniej bez wiekszych problemow podlacze wszytkie urzadzenia?

Podłączysz bez problemu. I stawiam, że w tydzień po zakupie (jak nie wcześniej) stwierdzisz, że TV jest za mały. Niezależnie jaki TV kupisz. Wszyscy tak mają. :)
 

OSKI

New member
Alternatywa w podobnych cenach dla g30 znalazlem w sklepowych promocjach lcd lg:
42lw4500 za 2450
47lk950 za 2880
Oba 3d beda lepsze? Gorsze? Sam nie wiem
Moze ktos jakas opinie dac na ten temat?
 

don111

Banned
jak chcesz alternatywy z LED to poszukaj w cenie przynajmniej o 50% większej, a nie w tej samej... te co wymieniłeś nie są nawet blisko jakości g30
 

OSKI

New member
Wlasnie na taka odpowiedz liczylem :) dzieki
Czyli nie ma co pakowac sie w tanie lcd 3d bo jakosc bedzie slaba
Ale nie myslalem ze az tysiaka by trzeba bylo dolozyc zeby mieec dobrego lcd
Wiec zostaje do kupna wciaz g30
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
don111 ma rację. Na razie 3D to tylko gadżet i nawet producenci już to zrozumieli. Że nie jest to przełom.
 

pr30@tlen.pl

New member
Wlasnie na taka odpowiedz liczylem :) dzieki
Czyli nie ma co pakowac sie w tanie lcd 3d bo jakosc bedzie slaba
Ale nie myslalem ze az tysiaka by trzeba bylo dolozyc zeby mieec dobrego lcd
Wiec zostaje do kupna wciaz g30

Weź mojego Phila 9704 (patrz ogłoszenie), dołożysz 500 zł i będziesz miał nie dobrego LCD, ale hiper super dobrego LCD :)
 

OSKI

New member
roznica 100zl
czy poza 3d sa jeszcze jakies roznice?
lan jest ... inne wtyki sa ...
czy nie warty bajer 3d? :D bo jakos w sklepach mnie srednio przekonuja te 3d
pewnie bedzie mialo to slabszy obraz :)
 
Do góry