Plazma 50" do 3500 zł - prośba o pomoc w wyborze

Emilowo

New member
Witam serdecznie drodzy forumowicze, piszę z prośbą (jak wiele innych) o pomoc w wyborze telewizora.

Kilka danych dot. zapotrzebowania:

odległość od ekranu? ok. 3 m
jak słońce świeci w pokoju? pokój średnio nasłoneczniony, okna na wschód przysłonięte drzewami
Jak duży jest pokój? ok. 3,5m x 4,5 m (TV na dłuższej ścianie)
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, programy dokumentalne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
preferowana wielkość telewizora? ok. 50"
preferowana technologia? Plazma
preferowana marka? brak
jakie urządzenia będą podłączone? dekoder HD UPC, komputer, HD Player lub USB
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV, 25% komputer, 25% Hd Player lub USB
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? na wprost
3D? nie koniecznie
telewizor ma mieć wifi? nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy? koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI i USB (dekoder, komputer, HD Player, pendrive/dysk)
jaki masz sygnał? dekoder HD UPC
ile godzin dziennie ma grać telewizor? ok. 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
ma stać czy wisieć? wisieć
jaka klasa cenowa? do 3500

Ze wstępnego rozeznania tematu wpadły mi w oko następujące modele:

SAMSUNG PS51E550
SAMSUNG PS51E530

PANASONIC TX-P50U30E
PANASONIC TX-P50UT50

Jak jest różnica między tymi Samsungami ? W E530 brak 3D i np. różnica w ilości gniazd, czy może coś jeszcze. Na 3D absolutnie mi nie zależy, ale też mi nie przeszkadza jak przez to telewizor może np. nie odtwarzać jakiś formatów filmów lub mieć gorszy obraz względem E550.

Nie bardzo dostrzegam różnicę między Panasonicami. Z tych 4 modeli, który polecacie, a może coś innego ?

Mój przedział cenowy to 3000 – 3500 zł.

Będę wdzięczny za pomoc, za którą z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dozbieraj do 50 ST 50, niedługo może spadną ceny , bo będą nowe modele Panasonica.
 
Nie bardzo dostrzegam różnicę między Panasonicami. Z tych 4 modeli, który polecacie, a może coś innego ?
Główna różnica jest w czerni i filtrach. Jest tak duża, że jak zajdziesz do sklepu i porównasz modele to
nie będziesz już miał wątpliwości który model. 50ST zdecydowanie. Niewiele brakuje, a warto dołożyć.
 

macbat

New member
Jak sprawdzisz w internecie, to za 3399 zł można teraz kupić Samsunga PS51E6500 - mieści się w podanym zakresie cen. A może faktycznie Panasonic 50ST50 niedługo też trochę jeszcze spadnie z obecnej ceny.
 

Emilowo

New member
Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedź.

Zacząłem poważnie rozważać tego ST50, trochę o nim poczytałem i faktycznie jest dużo lepszy a nie aż tak drogi, najwyżej jakiś czas postoi na podstawie a fundusze zaplanowane na uchwyt dołożę do TV.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 
Do góry