Plazma 50 do 2800 zł - da sie w tej cenie coś przyzwoitego ?

kesog

New member
Witam wszystkich.
Od kilku dni poszukuje telewizora i niestety mam problem w wyborze, dodatkowo sprawe komplikuje cena jaką mogę poświęcić na telewizor. Z góry dziękuje za pomoc :)

Poszukuje TV 50 calowego który bedzie podłaczony do komputera po HDMI. Komputer jest jedynym planowanym urządzeniem, robi za centrum multimedialne (XBMC) + praca na komputerze.

1.Odległość od ekranu: około 4 m
2.Jak słońce świeci w pokoju: okno z boku tv. Mniej wiecej w połowie odległości pomiędzy kanapą a tv i okolo 1,5 metra w bok od tv. Okno na zachód a roletami ale zawsze jakieś przebicie jest,
3.Preferowana technologia: w tej cenie chyba tylko plazma ale czekam na propozycje :)
4.Jaki masz obecnie telewizor: nie mam tv (2 monitory 20 calowe )
5.Jakie programy najczęściej oglądasz: nie ogladam telewizji, może w przyszłości planuję jakąś cyfre lub n.
6.Oglądasz w dzień czy wieczorem: 25% dzien 75% wieczór, noc.
7.Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: światło ale słabe - lampka nocna lub świece, świeczki, itp
8.Wolisz obraz ostry czy łagodny: żeby nie bolały oczy
9.Matryca błyszcząca czy matowa: jest mi to obojetne aczkolwiek mam okno z boku.
10.Preferowana wielkość telewizora: 50 cali
11.Preferowana marka: Panasonic ale tylko dlatego że podobno są dobre. Otwarty jestem na propozycje.
12.Czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości kolorów i obrazu, smużenia i czarny ma być czarny a biały biały
13.Jakie urządzenia będą podłączone: Komputer po HDMI ewentualnie kiedys ale to kiedys jakaś konsola i cyfrowa telewizja
14.Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 5 % telewizja z tunera podalczonego do komputera, 95% to komputer, XBMC Głównie obraz video w różnej jakości. Od najlepszej do średniej. Nie ukrywam ze do tego dojdą zdjęcia, strony i ogólne multimedia z kompa.
15.Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: różnie ale planuje uchwyt z możliwością regulowania kątów
16.Czy ważne jest wifi: obojetne mam na kompie
17.Czy będziesz korzystać z widgetów: obojetne mam na kompie
18.Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: obojetne mam na kompie
19.Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen: obojetne mam na kompie
20.Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak, plików mkv i avi tez by sie przydało
21.Ma mieć 3D: obojętnie
22.Ma mieć slot na karty SD: tak
23.Ma mieć tuner DVB-S: obojetne
24.Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI komputer i nie mam nic wiecej na razie w planie
25.Jaki masz sygnał: kablówka
26.Ile programów HD: 0
27.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4+
28.Ma stać czy wisieć: wisiec
29.Rozdzielczość: FullHD
30.DVB-T: obojetnie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Na jakości obrazu przy czym trzeba brac pod uwage ze czasami bedzie puszczana zwykła kablówka z tunera telewizyjnego i video w jakości od najlepszej do średniej.
32.Ile osób ogląda: 1-4
33.Jaka klasa cenowa: 2800 zł

Z góry dziękuję za pomoc.
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Od kilku dni poszukuje telewizora i niestety mam problem w wyborze, dodatkowo sprawe komplikuje cena jaką mogę poświęcić na telewizor. Z góry dziękuje za pomoc :)

Poszukuje TV 50 calowego który bedzie podłaczony do komputera po HDMI. Komputer jest jedynym planowanym urządzeniem, robi za centrum multimedialne (XBMC) + praca na komputerze.

1.Odległość od ekranu: około 4 m
2.Jak słońce świeci w pokoju: okno z boku tv. Mniej wiecej w połowie odległości pomiędzy kanapą a tv i okolo 1,5 metra w bok od tv. Okno na zachód a roletami ale zawsze jakieś przebicie jest,
3.Preferowana technologia: w tej cenie chyba tylko plazma ale czekam na propozycje :)
4.Jaki masz obecnie telewizor: nie mam tv (2 monitory 20 calowe )
5.Jakie programy najczęściej oglądasz: nie ogladam telewizji, może w przyszłości planuję jakąś cyfre lub n.
6.Oglądasz w dzień czy wieczorem: 25% dzien 75% wieczór, noc.
7.Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: światło ale słabe - lampka nocna lub świece, świeczki, itp
8.Wolisz obraz ostry czy łagodny: żeby nie bolały oczy
9.Matryca błyszcząca czy matowa: jest mi to obojetne aczkolwiek mam okno z boku.
10.Preferowana wielkość telewizora: 50 cali
11.Preferowana marka: Panasonic ale tylko dlatego że podobno są dobre. Otwarty jestem na propozycje.
12.Czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości kolorów i obrazu, smużenia i czarny ma być czarny a biały biały
13.Jakie urządzenia będą podłączone: Komputer po HDMI ewentualnie kiedys ale to kiedys jakaś konsola i cyfrowa telewizja
14.Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 5 % telewizja z tunera podalczonego do komputera, 95% to komputer, XBMC Głównie obraz video w różnej jakości. Od najlepszej do średniej. Nie ukrywam ze do tego dojdą zdjęcia, strony i ogólne multimedia z kompa.
15.Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: różnie ale planuje uchwyt z możliwością regulowania kątów
16.Czy ważne jest wifi: obojetne mam na kompie
17.Czy będziesz korzystać z widgetów: obojetne mam na kompie
18.Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: obojetne mam na kompie
19.Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen: obojetne mam na kompie
20.Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak, plików mkv i avi tez by sie przydało
21.Ma mieć 3D: obojętnie
22.Ma mieć slot na karty SD: tak
23.Ma mieć tuner DVB-S: obojetne
24.Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI komputer i nie mam nic wiecej na razie w planie
25.Jaki masz sygnał: kablówka
26.Ile programów HD: 0
27.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4+
28.Ma stać czy wisieć: wisiec
29.Rozdzielczość: FullHD
30.DVB-T: obojetnie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Na jakości obrazu przy czym trzeba brac pod uwage ze czasami bedzie puszczana zwykła kablówka z tunera telewizyjnego i video w jakości od najlepszej do średniej.
32.Ile osób ogląda: 1-4
33.Jaka klasa cenowa: 2800 zł

Z góry dziękuję za pomoc.
Chyba Euro-RTV ma jeszcze Panasonica TX-P50G30 za 3600 zł, taniej nic lepszego chyba nie ma !!!
 

kesog

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź. Ogólnie zanim zdecydowałem się umieści post przeglądałem co jest na rynku i faktycznie temat dość ciężki w tej cenie.
Całkiem fajnie ten Panasonic TX-L47ET5E sie przedstawia.
 
Do góry