Plazma 47-55" lub większa, budżet do 3 tys.zł

woszczu

New member
Witam,

poszukuję plazmy 47-55" / budżet 3,000 pln.

Technologia: Neo PDP
Przeznaczenie: Duży pokój, oglądanie TV z dystansu 4-5m. Głównie filmy, sport, od czas do czasu konsola. Przewidywany czas pracy od 5 do 7 godz./dziennie.

Bardzo proszę o polecenie konkretnych modeli lub marek.
Słyszałem, że Panasonic i LG brylują w plazmach, ale jestem laikiem w tych sprawach...

Z góry dzięki!

Pozdrawiam serdecznie :cool:
 

woszczu

New member
Tak, słyszałem :) Zaznaczyłem, że jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość. Może wróćmy do tematu - jakieś ciekawe propozycje "Cartmanie" ? :)
 
Najlepszy chyba będzie Panasonic TX-P50UT50E 3D za około 3 tys lub Samsung PS51E530 około 2,5 ewentualnie LG 50PA6500 za około 2,2 tys ale proponuję najpierw poczytać o tych modelach na forum.
 

woszczu

New member
Konsola sporadycznie po 2-3h, raz dwa w tygodniu. Panowie, wybór rozegra się pomiędzy TX-P50UT50E 3D, a Samsungiem SAMSUNG PS51D550. Jedno podstawowe pytanie - czy samsung ma wykonany panel w nowej technologii neo PDP, bo coś się nie mogę doszukać...
 

Smykoo

New member
Konsola sporadycznie po 2-3h, raz dwa w tygodniu. Panowie, wybór rozegra się pomiędzy TX-P50UT50E 3D, a Samsungiem SAMSUNG PS51D550. Jedno podstawowe pytanie - czy samsung ma wykonany panel w nowej technologii neo PDP, bo coś się nie mogę doszukać...

Zamiast PS51D550 weź PS51E550, model z 2012 roku.
 

woszczu

New member
Jestem po pierwszych oględzinach organo-leptycznych. Byłem negatywnie zaskoczony szarością na Samsungu E550 i "pierdziwką" z głośników. Luknąłem na lg6500...Nie ta liga. Jak zobaczyłem koło siebie Panasy UT i ST, to mi delikatnie szczęka opadła. Oba TV prezentowały się bardzo fajnie, choć rozczarowałem się ceną okularów - 1 para ok. 300 zł :/

Faktycznie na ST ten filtr robił swoje, bo barwy wydawały się ciemniejsze i głębsze, ale UT też prezentował się godnie. ST jest sporo droższe, a UT to odchudzona wersja ST. To końcówka mojej przygody z wyborem plazmy - mam pytanie odnośnie tego, jak UT będzie wyglądał w jasnym pomieszczeniu, choć gdy TV jest oglądane w dzień, to zawsze są przysłaniane rolety. Powiedzcie mi proszę jeszcze, jaka jest różnica w 3d pasywnym i aktywnym?
 

woszczu

New member
Dzięki digitalus - cenne info odnośnie odblasków. TV będzie stał w ciemniejszej części pokoju więc myślę, że będzie spoko. Pytanko jeszcze jedno. Zależało mi na panelu neo pdp, czyli neoplasma, a z tego co widzę to ten Panas ma Progresywny panel plazmowy Full-HD G15 z Tough Panel.

Może mnie ktoś oświecić, jakie są różnice między tymi panelami i czy jest to bardzo ważna cecha?
 

digitalus

Banned
W st50 jest filtr Infinite black pro , w ut50 brak filtra.W jasniejszym pomieszczeniu odblaski beda mniejsze w st50 i kolor czarny bedzie lepszy niz w ut50.W ciemiejszym pomieszczeniu roznica bedzie mniej widoczna pomiedzy ut50 i st50
Na tej stronie ktos przeprowadzil porownanie ut50 z plazma pioneer kuro elite i nie ma duzej roznicy
Po prawej stronie ut50
LL


LL

LL

http://www.avsforum.com/t/1406618/official-panasonic-ut50-series-discussion-thread/1170
UT50 ma dobre wyniki w testach ,minus odbalski
Panasonic UT50 (TX-P50UT50B) 50 Inch 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
 
Ostatnia edycja:

woszczu

New member
Jeszcze chciałbym się upewnić...Czy faktycznie neo pdp obniża pobór energii o 50%? W ogóle to zaczyna mi chodzi po głowie opcja nisko budżetowa LG LG 50PA6500, tylko to chyba obraz nieporównywalny to Panasa, tak? Co mnie denerwuje, to nie mogę nigdzie znaleźć 46-47 cali na tx p50g30e...Za dużo tych tv i mi się zaczyna motać to w głowie. Zależy mi najbardziej na konkretnym obrazie, nie musi byc bajerów typu skype czy 3d. Sugestie?
 

digitalus

Banned
46G30 widzialem w internetowym sklepie mm
http://www.mediamarkt.pl/produkty.html?query=tx-p46g30e
Pobor energii w kazdym telewizorze plazmowym jest zmienny.W czasie jasniejszych scen wyzszy , w czasie ciemnieszych nizszy. Widac to dobrze na tym przykladzie .
Power consumption for the LG 50PA6500 50" Plasma TV - YouTube
Pobor energii moze byc nizszy niz na tym filmie gdy ustawienia jasnosci i kontrastu beda na nizszym poziomie.Uwazam ze na tym filmie ekran jest zbyt jasny. Czyli pobor energii moze byc jeszcze nizszy.
Najwyzszy pobor energii jest tylko wtedy gdy ekran jest caly bialy.
Najnizszy pobor energii jest w TX-P42x50 max - 150 wat
 
Ostatnia edycja:

woszczu

New member
Digitalius - wyprowadzasz mnie z lasu, w jakim się dzisiaj znalazłem :) Postanowiłem zmniejszyć rozmiar do 46'cali, bo i tak TV będzie oglądane z 3-5m więc będzie w porządku. Naprawdę ostateczny dylemat między tym:

TV 3D PANASONIC TX-P46ST30 - promo w Avans - 3099 pln
TV PANASONIC TX-P46G30E - 3299 pln w Media

Szczerze mówiąc, to obraz na ST mnie wgniótł w ziemię - faktycznie ten filtr robi sporo w porównaniu z UT. Poza tym ST ma dużo więcej bajerów niż G30E. Dodatkowo ST ma 3d, które jednak będzie całkiem miłą odskocznią dla rodziców. Ja tam nie zwracam na to szczególnej uwagi - po prostu idę do kina :)

No właśnie - G30E ma dostęp do YouTube, Facebooka, Skype'a i innych aplikacji np TVN Player itd???
Zdaję sobie sprawę, że dzięki NEO pdp obraz ma lepsze czernie, itd. ,ale szczerze mówiąc, wątpię żeby to było widzialne gołym okiem dla laików.

Bardzo proszę o rozwianie, tych końcowych wątpliwości, bo chciałbym zakupić TV przez najbliższy weekend. Serdecznie pozdrawiam.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nawet jeśli zeszłoroczne modele są dostępne,to są to modele powystawowe i nie ma sensu brać ich pod uwagę......dopłać do ST50 jeśli chcesz mieć b.dobrą jakość obrazu.
 
Do góry