Plazma 37-42 cale do 5000 zł

rizzon

New member
Witam.
Życie w stałym związku to jak wiadomo stałe kompromisy. Miałem kupić nowy teleiwzor pół roku temu, ale skończyło się na tym, że narzeczona dostała laptopa. Nie oponowałem bo ma Blu-ray, więc przyda się teraz gdy chcę wreszcie zmienić wyświetlacz :)

To czego potrzebuje to:
- cena do 5000 zł (najchętniej 4000-4500),
- przekątna 37-42 cale (więcej to dla mnie za dużo),
- natywne 1920 x 1080, wbudowany tuner, dobry wybór złącz.

Użytkowanie:
TV - niestety tylko analogowa kablówka :(,
Gry - Xbox 360 (component), Wii, PC (HDMI),
Blu-ray - poprzez HDMI z laptopa Sony Vaio FZ31M,
DVD i DivX.


Do plazmy przekonuje mnie lepsza akceptacja słabego sygnału (kablówka), czarna czerń i brak problemów z szykością matrycy (gry z konsoli). Niepokoi mnie tylko gorsza akceptacja sygnału z komputera.
Czy z Blu-ray z laptopa (HDMI) nie będzie problemów?

Wypalaniem matrycy się nie martwie bo o ile mi wiadomo przy racjonalnym użytkowaniu i względnie nowej technologii nie jest to już taki problem.
A może się mylę?


W oko wpadły mi plazmy Panasonica (miałem okazję bawić się trochę TH-37PV7 P i jakość Xboxa 360 + DivX zrobiła na mnie wrażenie - a to przecież model już nie nowy) szczególnie, że lubię produkty tej firmy. Ale oczywiście nie ograniczam się.


Jakie modele Wy byście polecili?


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

rizzon

New member
2,5-3 metry w trybie kanapowym ;)

Aktualnie czasem podchodzę bliżej do TV (tylko 28 cali) by wygodniej grało się na konsoli.
 

jay_master

New member
Ja mam podobne wymagania i juz prawie zdecydowalem sie na Panasonica 42PY80 ale dopiero jak go bede mial bede mogl podzielic sie wrazeniami

Pozdr
 

rizzon

New member
A czym model PY80 różni się od PY85?

Właśnie ten drugi, po lekturze recenzji autorstwa kiki i obszernego wątku na jego temat przykuł moją uwagę.

To jednak niemało pieniędzy, więc póki co szukam alternatywy.

kiki - jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

A! I jeszcze jedno pytanie.

Czy jest szansa na dobry panel w tej cenie (do 5000 zł) z wbudowanym dyskiem? Przydałoby mi się nagrywanie materiału bezpośrednio z telewizora.

Ale oczywiście nie za cenę gorszego obrazu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie cenowej pozostałbym przy PY 85.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570
Ale jak podniesiesz przedział ciut ,ciut - to bierz Pioneera.

Teraz juz wiadomo o co chodzi.
Plazma PY to inna matryca inna czerń i inny obrys obiektów na ekranie.
2aecb99862df1ecfmed.jpg
 

rizzon

New member
A jaki konkretnie model Pioneera polecasz?

Te 5000 zł to moje maksimum (i tak narzeczona chce mnie zabić :), ale może, może...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z 5000 o Pioneerze możesz pomarzyć. najtańszy 4280XA zaczyna się od sześciu z ogonkiem.

ArtS :)
 
Do góry