plazama za około 2000zł dla moich warunków?

matteusz

New member
Witam

Proszę o pomoc w doborze tv do moich warunków.

Jakie masz warunki - pokój 5m x 4,5m
Preferowana wielkość matrycy – 40"-42"
Preferowane marki - bez znaczenia
Jaki sygnał – sygnał satelitarny ferguson 3018SE, laptop przez HDMI,
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – głównie na wprost
Jaka odległość od ekranu – około 4-4,5m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, tuner satelitarny
Jaka klasa cenowa – okolo 2000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zachód z żaluzjami (wole oglądać po ciemku) tv na przeciwko okna na wysokości 70cm nad ziemią
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2 czasem wiecej
Jaki masz ulubiony program – canal+, hbo,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - bez światła ,
Ma stać czy wisieć - stoliczek rtv już jest :)

Dodam że osobiście skłaniałem sie do panasoniców w cenie poniżej 2000zł- ale zastanowie się nad każdą opcją. Przy okazji poprosiłbym o radę w jakim sklepie kupić- myślałem media markt albo satrun w jakichś promocjach- ale oczywiście nie jestem zdeterminowany tylko do tego.

Pozdrawiam :)

PS ważne myślę też o słuchawkach do 200zł :) aby nie denerwować sąsiadów i domowników ;) bardzo fajnie jakby ktoś miał doświadczenia ze słuchawkami-
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
jesli ma byc panasonic to najnowszy model czyli TX-P42C3E .
w mm i saturn chyba jeszcze nie ma tego telewizora.
TX-P42C3E jest na allegro cena od 1650 zl
w zer dla skner:) pewnie bedzie drozej niz sklepach internetowych
TX P42C3E to model na 2011 rok , trzeba zwrocic uwage na symbol
http://www.hdtv.com.pl/forum/624403-post4.html
dobre opinie dla tego telewizora od chorwatow
Google Tłumacz
trzeba kliknac na TX-P42C3E
W 3018SE ,sprawdz w menu tunera wyjscie sygnalu video . najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB. jesli jest ustawione na cvbs ,zmien na RGB,chyba ze jest tak ustawione.
jesli chodzi natomiast o sluchawki to niestety mam stary model sony mdr xd100. dobre pasmo przenoszenia .jakosc dzwieku dobra. ze sluchawek korzystam prawie codziennie. spadly kilka razy.na razie bez usterki.
Słuchawki SONY MDR-XD100 - opinie, komentarze o produkcie
 
Ostatnia edycja:

matteusz

New member
Dzięki za odpowiedź i za linki bardzo ciekawa lektura.

Co do samego LG ja osobiście mam mieszane uczucia chociaż biorę po uwagę to że się nie znam :)
I propozycja bardzo ciekawa- z tym ze dla mnie nie ma znaczenia grubość tel, a sam wygląd panasonica również mi się podoba

Co do wielkości- obecnie mam 21 calowy z wypukłym ekranem TV z najniższej półki cenowej dlatego wydaje mi się ze 42 cale to "za świat" i podana prze zemnie odległość podczas oglądania od TV te 4m to jest maks- bo wygodnie jest mi urządzić pokój gdzie będę siedział 3m od TV więc to już sobie ustawie po autopsji ;)


dzieki pozdr :-o

a jeszcze filmy po usb to jeżeli mam hdmi z laptopa nie powinno ustępować jakością USB, prawda?
Jeszcze co do podłączenia fergusona to dzięki mam ustawione RGB a obecnie mam go podpiętego po EURO, dlatego moje pytanie czy do nowego tv można by było podłączyć tego ferdka przez np kabel component (np tego panasonica jaki dokładnie kabel to jest)

myślałem też o:
Panasonic Viera TX-P42X20E

PS bo nie wiem dlaczego sporo ludzi w komentarzach narzeka na TX-P42C3E?? czy wogóle różnią się czymś te tv
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
TX-P42C3E pobiera mniej energi niz np 42x20
c3e - dwa wejscia hdmi. 42x20 , trzy wejscia hdmi. na chorwackiej stronie jest wiecej szczegolow.
np
TX-P42C3E -nowy panel G14.
TX-P42C3E wyzszy kontrast niz x20

ferguson 3018 nie ma wyjscia component. tylko cvbs. to jeszcze gorsza jakosc obrazu.
wyjscie copmonent ma np 6900, 6600,7600 .

musisz sam zdecydowac ktory telewizor kupic.wiekszy czy mniejszy
jesli chodzi o komentarze w internecie to pewnie czesc osob ma lcd .dla nich telewizor jesli nie swieci mocno jak zarowka to jest slaby.nic innego nie ma znaczenia tylko jasnosc ekranu. musi oslepiac , wypalac oczy,wtedy jest dobry
obejrzyj ten filmik
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
zwroc uwage na szczegoly np liscie drzew, nasycenie kolorow i odcieni.
i przeczytaj ten post
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1556.html
i ten
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/53682-bardzo-szybkie-pogarszanie-wzroku-po-przesiadce-na-lcd.html
 
Ostatnia edycja:

pinochet

New member
Co do TV to jeśli ma być 42 cale to brałbym w tej cenie TX-P42C3E. Ewentualnie LGPJ350.
Co do słuchawek to odpuściłbym sobie AKG czy SENNHEISER do 200 nic sensownego moim zdaniem się nie kupi. Polecam KOS UR40, których recenzja jest na techfanatyk. Mam AKG530 i kiedy nie miałem wzmacniacza grały gorzej od ur40.Pozdrawiam.
 

matteusz

New member
@pinochetdzięki za radę- dopytam tylko czy te KOS UR40 nadają się równie dobrze do oglądania filmów jak do grania? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Dodatkowo jak wygląda sprawa ze wzmacniaczem słuchawkowym czy trzeba go kupować??, powiedzmy ze kupuje TX-P42C3E podpinam te KOS-y i jak to gra? jak z głośnością? głębią basu? Wiem że każdy ma swoje gusta, ale wystarczy mi że opinia powiedzmy: film ogląda się naprawdę dobrze jak z kinem domowym za 500zł :)

PS co do samego TV.. zastanawiające jest ze chociaż w specyfikacji TX-P42C3E jest lepszy od TX-P42X20E jest on tańszy?
Tzn jak pisałem nie znam się więc tylko mnie to zastawia?
 
Ostatnia edycja:

pinochet

New member
Kosy są stosunkowo łatwe w napędzeniu więc jeśli ktoś nie ma problemów ze słuchem to będą wystarczające. Są ludzie, którzy ich używają z przenośnymi odtwarzaczami mp3. Ja głównie korzystam z nich podczas grania i oglądanie filmów. Grają bardzo fajnie, przestrzennie i nie męczą ze względu na otwartą konstrukcje. Jedyne co może komuś przeszkadzać to to iż trochę dźwięku wydostaje się na zewnątrz właśnie ze względu na ww. konstrukcję. W każdym razie trochę słuchawek przerobiłem i nie potrafiłbym wskazać do 200zł lepszego modelu. Poza tym jest na niego dożywotnia gwarancja.
W sumie nie wiem czemu jest tańszy, a opinie też mnie nieco niepokoją na temat tego modelu. Najlepiej to by było przetestować w domu na spokojnie w ciemnym pomieszczeniu i z własnymi ustawieniami. Sam też pewnie wezmę tego Panasonica tylko jak będę go mógł się sprawdzić jak się sprawuje w domowym zaciszu.
 

matteusz

New member
Właśnie sam dałbym dużo żeby móc sobie do pokoju oba telewizorki wnieść pooglądać przez 2 dni... wtedy decyzja była by prosta- a tak to niemal jak kupowanie kota w worku bo warunków sklepowych nie można uznać za reprezentatywne- dodatkowo poziom większości sprzedawców w mojej okolicy jest powiedzmy niezadowalający

Co do różnić obu tv bo obecnie biorę te 2 modele (gdzieś z tyłu głowy mam jeszcze samsung PS42C430):

P42C3E
Maksymalna rozdzielczość 1024x768
Pobór mocy 150W i przycisk całkowitego wyłączenia
Mniejszy lżejszy

P42X20E
Maksymalna rozdzielczość 1366x768
Pobór mocy 215W i brak przycisku całkowitego wyłączenia

W opiniach można uznać że narazie X20E jest bezkonkurencyjny (z tym ze o C3E narazie dość mało opini można znaleźć)

I teraz pytanie bo wiadomo te 200zł różnicy to właściwie nie ma znaczenia- Tylko czy X20E ze starszą matrycą i większy poborem prądu jest lepszy? czy tak naprawdę jest jakaś różnica w jakości obrazu? :confused:

PS co do słuchawek- Te kossy jestem zdecydowany jeszcze tylko do sklepu sie wybiorę posłuchać jak grają i jak się w nich czuje, Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje słuchwek typowych do oglądania TV ??
 
Do góry