placz i zgrzytanie zebow .... padla lampa

Slots123

New member
ogladam sobie wczoraj film i nagle nastala ciemnosc ... i juz potem lampa sie nie wlaczyla .... wyglada to tak jakby projektor bez skutku kilka razy probowal ja wlaczyc a potem zapala sie czerwona dioda (awaria) ...

mysle ze to lampa, bo gdy ja wyjalem to boki sa lekko "okopcone" ... dzisiaj sprawdze bo zaloze taka sama lampe od kumpla i zobacze czy odpali ...

i pytanko .... gdzie najtaniej kupic lampe do Infocusa 4805 (numer czesci: SP-LAMP-021) ?!?

narazie najtaniej to znalazlem w sklepie w UK za 200 GBP = 900 pln (oryginalna)
czy sa jakies tansze zamienniki? czy jest sens sie w takie bawic ?

bo jezeli mam zaplacic za lampe 1000pln to moze lepiej wymienic caly projektor ...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W tym wypadku lepiej dołożyć i kupić nową maszynkę.

Ewentualnie, jak z kasą krucho, dać lampę do regeneracji, gdzieś na forum o tym wspominano.
 

Slots123

New member
to jednak chyba i lampa i projektor ?!?!?

pozyczylem identyczny projektor od kolegi:

a) moj projektor i moja lampa: jest tak jak pisalem na poczatku. projektor sie wlacza ale nie odpala lampy, probuje kilkakrotnie ja odpalic a potem zapala sie czarwona dioda ...
b) pozyczony projektor i moja lampa: tak jak wyzej (czyli niby moja lampa martwa)
c) moj projektor i pozyczona lampa: tak jak wyzej (czyli niby moj projektor martwy)
d) pozyczony projektor na swojej lampie: jest wszystko OK

czy ma ktos jakis pomysl co moze byc przyczyna i co z tym zrobic?
czy to mozliwe ze padla mi i lampa i projektor ?!?

czy macie jakies namiary na serwis Infocusa, czy wogole serwis projektorow - jakis godny polecenia ....


jak ja teraz bede filmy ogladal ... :-(
trzeba bedzie przeprosic "znaczek pocztowy" (tak moja zona mowi na TV)

bede wdzieczny za pomoc ...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy po wstawieniu dobrej lampy do swojego projektora kasowałeś jakieś ustawienie od wymiany lampy w projektorze?

Czasem takie coś jest też konieczne, nie tylko do zerowania licznika przy wymianie zużytej lampy, ale także przy wymianie w razie awarii...

W instrukcji coś powinno być na ten temat, większość producentów traktuje wymianę lampy jako czynność użytkową a nie tylko serwisową, więc nieco kruczków "sprzedaje" w instrukcji obsługi.
 

Slots123

New member
nie, nie kasowalem ustawien, bo to sie chyba robi z menu, a jak sie lampa nie odpala to nie mam dostepu do menu ...
poszukam jeszcze w instrukcji, ale juz ja przegladalem i nie znalalzem specjalnie pomocy ...

narazie napisalem maila do serwisu glownego Infocusa (serwis na europe jest w holandii) ... zobaczymy co mi odpisza ...
 
Ostatnia edycja:

Slots123

New member
dioda miga raz .... co wg instrukcji oznacza: "the lamp won't strike after 5 (five) attempts. check the lamp and lamp door installations for loose connections "

mysle ze sprawdzilem to co chca .... i bez efektu
 

marek301

New member
Slots123 napisał:
...zobaczymy co mi odpisza ...
Jesli masz kolege, lub sam jestes "techniczny"
to mozesz sprobowac pomiaru napiecia na "elektrodach lampy"
w chwili uruchomienia proja.

Powinno byc odpowiednio wysokie!!!(dane serwisowe)
jesli napiecie za niskie, to prawdopodobnie "uwalony" zasilacz.:???:
 

Slots123

New member
Europejski serwis Infocusa odpisal mi, ze mam wyslac do nich projektor do naprawy ...
sprobuje jeszcze przy nim pogrzebac i moze pomierzyc lampe .... jesli nic nie zdzialam to chyba trzeba bedzie do nich wyslac ...

tylko boje sie ze cala ta ewentualna naprawa przewyzszy wartosc nienowego juz przeciez sprzetu .... (wysylka po ok 150pln w kazda strone + koszt serwisu + koszt ewentualnych czesci ... jak jeszcze do tego moze dojdzie lampa) ... boje sie ze moze to dojsc do 2 tys pln ...
 

tomek67

New member
Slots123 napisał:
Europejski serwis Infocusa odpisal mi, ze mam wyslac do nich projektor do naprawy ...
sprobuje jeszcze przy nim pogrzebac i moze pomierzyc lampe .... jesli nic nie zdzialam to chyba trzeba bedzie do nich wyslac ...

tylko boje sie ze cala ta ewentualna naprawa przewyzszy wartosc nienowego juz przeciez sprzetu .... (wysylka po ok 150pln w kazda strone + koszt serwisu + koszt ewentualnych czesci ... jak jeszcze do tego moze dojdzie lampa) ... boje sie ze moze to dojsc do 2 tys pln ...
Kilka lat temu miałem podobny problem.
Kupiłem nowy projektor,
a stary sprzedałem na allegro.
 

Slots123

New member
projektor dziala ... lampa nie ...

OK - projektor dziala .....

po raz drugi pozyczylem lampe od kumpla i tym razem projek odpalil na jego lampie za pierwszym razem .... czyli chociaz wiem ze sprzet jest wciaz sprawny ...

niestety lampa jest do wymiany (nie chodzi ani na moim ani na jego sprzecie) ...

tylko teraz raczej nie ma sensu abym wysylal sprzet do servisu Infocusa ...

lampe (SP-LAMP-021) najtaniej znalazlem na necie za 950 pln .... chyba bede plakal i placil .... najwyzej nie zrobie w tym roku dzieciom prezentow pod choinke :???:

gdyby ktos cos slyszal o lampach w lepszej cenie to bede wdzieczny ...
 

Droo

New member
Nie ma co plakac, mi w Epsonie Tw700 padla po niecalym roku i kupilem ja tydzien temu za 1300zl. Do tego przez ponad 2 tyg nie mialem projektora na chodzi bo ciezko ja bylo znalezc. Jak zamowilem ja w sklepie Epsona, to po tygodniu i moich wielokrotnych dobijaniach sie do nich, laskawie mnie poinformowali ze jeszcze jej nie wyslali bo ja produkuja i bedzie na poczatku grudnia. Po skontaktowaniu sie z kilkunastoma sklepami, ktore jej nie mialy na magazynie, w koncu znalazlem ja gdzies w W-wie.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Droo napisał:
Nie ma co plakac, mi w Epsonie Tw700 padla po niecalym roku i kupilem ja tydzien temu za 1300zl. Do tego przez ponad 2 tyg nie mialem projektora na chodzi bo ciezko ja bylo znalezc. Jak zamowilem ja w sklepie Epsona, to po tygodniu i moich wielokrotnych dobijaniach sie do nich, laskawie mnie poinformowali ze jeszcze jej nie wyslali bo ja produkuja i bedzie na poczatku grudnia. Po skontaktowaniu sie z kilkunastoma sklepami, ktore jej nie mialy na magazynie, w koncu znalazlem ja gdzies w W-wie.
to po roku nie miałeś już gwarancji epsona ?
 

Droo

New member
Fanek napisał:
to po roku nie miałeś już gwarancji epsona ?

gwarancja nie obejmuje materialow eksploatacyjnych takich jak lampy...niestety. Chociaz jak patrzylem to np na allegro sprzedaja te epsony z 3 letnia gwarancja na lampe. Ja takiej nie mialem. Najgorsze jest to ze ta lampa nie przepracowala jeszcze swoich zalozonych 1700-3000h. Nie wyswietlal mi sie tez zaden komunikat o tym ze trzeba ja wymienic (wg instrukcji tak powinno byc), tylko po prostu nagle pekla.
 

Slots123

New member
tak ... slyszalem o tej regeneracji lamp .... roznica w cenie to jakies 50% w moim przypadku ....

tylko co z ta jakoscia ?!? nie jestem do konca pewien czy zaryzykowac ... moze sie to okazac albo interesem zycia albo bede przez nalblizsze kilkanascie miesiecy zalowal ze posepilem na oryginal ...

szkoda ze nikt z forum tego nie przerabial ... zastanawiam sie czy chce byc pierwszy ...
 

marek301

New member
Slots123 napisał:
... zastanawiam sie czy chce byc pierwszy ...

Smialo!!! Moze sie okazac, ze dostaniesz po wymianie palnika
lepsza "lampe regenerowana" od oryginalu.

Wszystko zalezy od tego jak bedzie "centrowany palnik"
jesli robia to "na oko" czyli montowanie wedle
"ustawienia starego palnika" to moze byc "wielka kicha"!!!

Jesli maja "proste narzedzie" do tego celu przeznaczone
to wyjdzie moze lepiej od oryginalu, ktory moze byc
"fabrycznie kopsniety" !!!

Na twoim miejscu bym w to wszedl:)
 
Do góry