Pionek 416 QQ 500 i klapa help

marek8110

New member
Witajcie

od niedawna stałem się posiadaczem następującego zestawu:

DVD Pioneer 600
amplituner Pioneer 416
głośniki QQ 500
oraz kabelki Atmos Air 309

wrażenia z odsłuchu:
pokój 20m2

całość gra nieźle ale nie lepiej,

najlepiej wypada środek i tu nie mam zarzutów,
góra jest jakaś nierealistyczna od biedy może być ale jest za cicho i mocno cofnięta
bass - nie zauważyłem, na standardowych ustawieniach i mp3 basu nie ma,
na cd jest go minimalnie słychać, ale generalnie trzeba się wsłuchać :(
jak ustawiłem odcięcie na 200Hz na suba którego nie ma to generalnie nie zauważyłem różnicy,
od biedy można podbić basy na amplitunerze ale wtedy całość wypada bardzo blado, jakość dźwięku wyraźnie spada jak dla mnie nie do słuchania.

sprzęt ma służyć do słuchania muzyki, głównie rock .

zgromadziłem małe fundusze na poprawę obecnej sytuacji ale zadaje pytanie bo nie chciałbym już popełnić błędu.
Czytałem że do rocka najlepszy jest HK 247,
głośniki JBL E 60,
budżet to 1000 zł, coś mogę sprzedać coś kupić...

wdzięczny będę za rady
pozdro dla wszystkich :grin:
 

asoz

New member
Ja spotkałem się z taką opinią, że Pioneer nie bardzo radzi sobie z dużymi kolumnami. Wybór Harmana będzie trafiony. Jeśli chodzi o głośniki to napewno Blackninja Ci coś zaraz doradzi.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
masz najsłabszy możliwy amplituner.. i najsłabsze możliwe głośniki - nie oczekuj od tego zestawu, że zagra tak, jak ampli za 5k i głośniki za 7k zł :) lepsze brzmienie uzyskałbyś nawet z najtańszego amplitunera onkyo i którychś z niskich jamo.. teraz biorąc pod uwagę twoje "zbiory" i preferowaną muzykę, licho to widzę, bo:
- nowy 417 kosztuje niecałe 800 pln, więc twój jest wart połowę :/
- qq500 nowe kosztują 1000 pln, ale dzisiaj widziałem niemal nowe za 450... :/
razem gdyby udało ci się spotkać jakiegoś hmm.. człowieka z małą kasą (oszczędziłem nazwania gościa "po imieniu") - wyciągnąłbyś ok. 900 zł.. dokładając do tego twój 1000, masz niecałe 2k.. :/
2k starczą ci na Onkyo 505 i używane Jamo.. razem zagra to zauważalnie lepiej niż twój zestaw - nie spodziewaj się jednak nie wiadomo jakiego przełomu.. przełom byłby może przy doinwestowaniu 2-3k zł.. poniżej tego będziesz raczej oscylował blisko tego co masz (zauważalnie lepiej, ale z kapci nie wyskoczysz)

EDIT:
a, używane Jamo też nie dadzą ci dużo lepszego dźwięku - nie wiem, czy masz suba, ale jeśli nie, w takim układzie warto się rozejrzeć albo za subem, albo za zestawem z subem (stąd mój pomysł o uzywanych Jamo - mam do zbycia komplet 5.1, który IMO gra lepiej od qq500)
 
Ostatnia edycja:

marek8110

New member
Odp

Dzięki za radę,

jaki subwoofer nadaje się do QQ 500?
sam się nad tym zastanawiam

nie wiem jakie zwrotnice są tam użyte i jak się to ma do pionka?

pozdro
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
spójrz, jaki sub jest dawany w kompletach z qq500.. zobacz, czy qq maja też inne suby - jeśli tak, można zaryzykować zakup z wyższej serii..
uczulam cię - twoje głośniki nadal nie zabłyszczą dźwiękiem - po prostu dodasz im niskich częstotliwości..

a do pioneera ma się to nijak właściwie - w amplitunerach z dolnej półki (w średniej często też) nie ma żadnych możliwości sterowania sygnałem suba - poziom głośności to maksimum jakiego można sie spodziewać.. jeśli masz u siebie możliwośc regulacji częst. odcięcia, to już masz max wypas, jaki jest przewidziany w tej klasie.. miałem pioneera 712 i pioneer już tak ma, że dżwięk z niego się wydobywa, ale nie każdy nazwie to "graniem".. ja byłem zadowolony, bo usiałem być - nie stać mnie było na nic innego.. ale jak tylko się finansowo trochę odbiłem, wsadziłem pieniądze w onkyo 705 i teraz też jestem zadowolony - tyle że bardziej :) moje Jamo dostały blasku i przestrzeni.. wypełniły się zarówno wyraźną górą, jak i bardziej soczystym dołem.. oczywiście, gdyby nie sub, też grałoby to w połowie tak ładnie, jak gra - dlatego jeśli miałbym sprzedać, też polecać mogę jedynie komplet.. w tej klasie głośników sub MUSI być..
 

marek8110

New member
Odp.

Jestem wdzięczny za radę, narazie mam na celowniku sub Jamo 200 za 500zł,
a następnie jak trochę dozbieram wymienię ampli na H/K 147/247. ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
upewnij sie, jesli ampli ma taka opcje, zeby bylo ustawione "brak suba", czyli zeby nie odcinał nic na głośniki. Skoro mozesz grzebać w czestotliwości odciecia, to mozesz miec w ampli "aktywny sub" i standardowe odciecie
zestaw qq500 z standardowym subem z basem stoi calkiem niezle, wiec jesli chodzi tylko o bas, to sub qq jest calkiem pomyslem
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznij od wymiany amplitunera na AVR-247. Powinno byc juz o niebo lepiej, jak to Cię nie zadowoli to zmienimy kolumny. Ciut bez sensu jest ładować się w może niepotrzebnego suba.
 
Ostatnia edycja:

marek8110

New member
my audio

masz rację lepiej zainwestować najpierw w wymianę beznadziejnego ampli i byc może wystarczy a jak nie to dobre kolumny i tak starczą za suba :).

wielkie dzięki za radę
pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry