Pioneer VSX-930 i JAMO S628

veltinss

New member
Witam
Czy ktoś z Was ustawiał już ten model w podobnej konfiguracji lub jakiś podobny pioneera.
Nie ukrywam, że po ustawieniach MCACC poziom dźwięków nie jest taki jakbym oczekiwał.
Ogólnie z tego co się dowiedziałem to na skali trzeba dosyć dużo przekręcić żeby grał głośno bo mniej wiecej idąc od 82db w dół dopiero między 40 a 50db coś słychać w miarę dobrze.
Z tego co już z nim kombinowałem to odsłuch:
Tryb EXT Surround ON
Treble, Bass - w skali od -6 do +6 na +1
Channel Level -12 do +12 zwiększona z 0 na +6 żeby nie trzeba kręcić gałką za dużo żeby coś usłyszeć.
Korektory z tego co zauważyłem są jakieś dwa... jeden w mcacc znajduje a drugi w ustawieniach na telefonie i różnią się od siebie ustawieniami.
Głośniki wszystkie mam jako LARGE i subwoofer off.
Wyjścia których nie używam wyłączone.
 

collider

New member
Bez reklam
Zazwyczaj w amplitunerach trzeba troszke podkrecic volume by bylo glosno. Inna sprawa, ze autokalibracja dobrala odpowiednie ustawienia do rodzaju glosnikow i pomieszczenia w ktorym sie znajduje.
 

siucha

New member
Witam
Czy ktoś z Was ustawiał już ten model w podobnej konfiguracji lub jakiś podobny pioneera.
Nie ukrywam, że po ustawieniach MCACC poziom dźwięków nie jest taki jakbym oczekiwał.
Ogólnie z tego co się dowiedziałem to na skali trzeba dosyć dużo przekręcić żeby grał głośno bo mniej wiecej idąc od 82db w dół dopiero między 40 a 50db coś słychać w miarę dobrze.
Z tego co już z nim kombinowałem to odsłuch:
Tryb EXT Surround ON
Treble, Bass - w skali od -6 do +6 na +1
Channel Level -12 do +12 zwiększona z 0 na +6 żeby nie trzeba kręcić gałką za dużo żeby coś usłyszeć.
Korektory z tego co zauważyłem są jakieś dwa... jeden w mcacc znajduje a drugi w ustawieniach na telefonie i różnią się od siebie ustawieniami.
Głośniki wszystkie mam jako LARGE i subwoofer off.
Wyjścia których nie używam wyłączone.

Channel Level masz ustawione wszystkie na rowno na +6?Jesli tak to:
1.skalibruj to chlopie mikrofonem.(Jak mozna na sztywno miec taka sama glosnosc na kazdym glosniku)
MCACC nie ruszasz .
2.Potem podbij channel level po +5,6 na glosnik zaleznie od tego jak ci ustawi.
3.Ustaw eq w ampli pod wlasny gust ale maksymalnie by podchodzil po overload ale go nie przekraczal.
4.Glosniki tylne masz duze?Jak nie to dlaczego masz ustawione large?Subwoofer na ON jesli go masz.
5.U mnie przy 40db trzesa sie szklanki w szafkach(podejrzewam ze nie tylko mi).
6.Tak mam pionner vsx-2021 jeszcze i czekam za tym co ty.Fronty JBL studio 190.
 
Do góry