Pioneer BDP 320

plum1

New member
Na polskiej stronie pioneera można zobaczyć nowy model 320. Pół roku na niego czekałem, a zobaczcie co dali do europejskiej wersji 2 CHANNEL ANALOG AUDIO - to draństwo. USA ma 7.1. Wszystkie zapowiedzi mówiły o 7.1 Muszę kupić Panasonica.
 

dario135

New member
kup panasonica napewno bedziesz zadowolony ja mam 60 rewelacja tobie zalezy na 7 analog wiec bierz 80 satysfakcja gwarantowana.
 

tomdvd

New member
...euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/pioneer-bdp-320.bhtml
za 1999 pln i w testach w audio wygrywa zdecydowanie z popularnymi rywalami, ale czy warto dopłacić więcej za wciąż plastikową obudowę, niepozłacane łącza analogowe?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
vandel napisał:
pojdzie dts hd master

rozumiem ze twoja pewnosc poparta jest wlasnym testem lub wiarygodnym zrodlem ?! mozesz w takim razie powiedziec na jakim materiale testowales DTS HD MA , lub podaj linka do zrodla na ktorym sie opierasz ?
 

vandel

New member
jest o tym wiecej w watku na temat lx71 to brat 51fd ten sam soft . testowalem na 2 filmach scigani( wanted) dts hd master audio bitrate do 5,8mb oraz uprowadzona(taken) takze dts hd master bitrate do 2,3 mb. wiecej na konkurencyjnym forum oraz zagranicznych sa takze w opisie na stronie pionieera.eu upgrade
testowalem na anologach z marantz sr4002 gralo super
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
na konkurencyjnym forum nie moglem sie dogrzebac (moze wrzuc mi linka na PW) , na stronie pioneera owszem wygrzebalem informacje na temat nowego softu , przejrzalem nawet opis zmian tylko ze wszedzie jest napisane DTS HD a nie DTS HD MA ...?! tak - wiem ze czesto (szczegolnie na zagranicznych forach) pod pojeciem DTS HD rozumieja DTS HD MA - wiec nie wykluczam ze jest tak tez w przypadku strony pioneera..?!

i jeszcze jedno pytanie - moze glupie ,ale- obydwa tytuly sa w wersji 5.1 skad wiec pewnosc ze to nie byl sam "core" ?!
 

vandel

New member
mat74 napisał:
na konkurencyjnym forum nie moglem sie dogrzebac (moze wrzuc mi linka na PW) , na stronie pioneera owszem wygrzebalem informacje na temat nowego softu , przejrzalem nawet opis zmian tylko ze wszedzie jest napisane DTS HD a nie DTS HD MA ...?! tak - wiem ze czesto (szczegolnie na zagranicznych forach) pod pojeciem DTS HD rozumieja DTS HD MA - wiec nie wykluczam ze jest tak tez w przypadku strony pioneera..?!

i jeszcze jedno pytanie - moze glupie ,ale- obydwa tytuly sa w wersji 5.1 skad wiec pewnosc ze to nie byl sam "core" ?!
core to jest 1,5 mb na sekunde a jak pislaem wyzej u mnie bylo 5,8 mb
DTS HD to pojecie zbiorcze dla DTS HD HR i DTS HD MASTER
i wyswietlal sie napis DTS HD MASTER przed aktualizacja bylo tylko DTS
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bitrate jest wyswietlany wedlug tego co jest odbierane z plyty czy tego co jest wysylane do amplitunera ?!
pytam poniewaz u mnie na playerze sony , gdy wybrana jest sciezka DTS HD MA to przelaczenie z HDMI na coaxial nie zmienia bitrate a i napis wyswietlany po wcisnieciu "display" pokazuje DTS HD MA ?! w sumie nic dziwnego bo przeciez ta sciezka dzwiekowa zostala wybrana z plyty ?!
dziwne ze player przed wgraniem softu nie potrafil "wykryc" sciezki DTS HD MA ?! przeciez byl w stanie ja wyslac jako bitstream do amplitunera przez HDMI ?! :hmm:

absolutnie nie chce podwazac twojej oceny dzwieku , ale szczerze mowiac cyfro i literko - logie jakos mnie nie przekonuja....
 

sharan1

Member
Chcialem kupic panasonica DMP80,ale skoro pioneer 51 pusci po analogu DTS HD MA to nie ma sie nad czym zastanawiać.Zeby tylko to było pewne na 100%
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<vandel> - dzieki za linka , pogrzebalem rowniez po innych zagranicznych forach - wszedzie potwierdzaja ze z nowym firmware daje sobie rade z DTS HD MA !
tak wiec <sharan1> mozesz go smialo "lykac" ....;)
 

sharan1

Member
Mam Kuro 508XD ,procesor Rotela RSP 1098 i wzmacniacz mocy Rotela RMB 1075.Nie usmiechalo mi sie wydawac na Denona 3800 lub Pioneera LX91 takiej kasy.I juz byłem zdecydowany na panasa,a tu taka niespodzianka :)
 

plum1

New member
Na polskiej stronie Pioneera, w zakładce wsparcie dla modelu 51FD, w historii aktualizacji faktycznie jest mowa o dekodowaniu DTS HDMA przez HDMI i analog 7.1
 

sharan1

Member
Czyli kwestie audio mamy rozwiązana.A jak wygląda video.Czy obraz jest dużo gorszy od BDP-LX71.Bo widze że 71 ma lepszy przetwornik obrazu
 

sonix

New member
W takim razie gdyby którys z przedmówców miał zakupic Pioneera to jaki to byłby model 51 czy tez 320 odtwarzacz blu-ray :confused:
 

KKuba

New member
Bez reklam
Tak gwoli jasności... NA angielskiej stronie dla modeli LX71/F51 też PISZE WYRAŹNIE, że jest wsparcie dla DTS HD MA. Należy po prostu kliknąć w ten link co trzeba koledzy. Podpowiem, że chodzi o link odsyłający do pliku PDF. Jest opis na kilku stronach nowego firmware z tabelkami, formatami dźwięku itd. Widzę, że kolejni forumowicze nie potrafią kliknąć w co trzeba. Proponuje użyć myszki... :)
A odpowiadając na pytanie kolegi - oczywiście, że bym kupił F51...
 

asoz

New member
Mam w związku z tym do was pytanie. Posiadam Pioneer'a BDP-LX71 oraz Pioneer'a SC-LX71. Wszystko podłączone naturalnie przez HDMI. Czy gdy podłącze to analogowo dźwięk na tym zyska ? Wydaję mi się, że tak ale czy będą to marginalne różnice czy wydatek tych ok. 400zł na kable będzie poparty znacząco lepszym dźwiękiem ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wydatek powinien byc nieoplacalny (chyba ,ze chcesz koniecznie zaspokoic swoja ciekawosc ;)) - przyjmujac ,ze posiadasz amplituner i odtwarzacz tej samej firmy i tej samej klasy ,przetworniki cyfrowo-analogowe w amplitunerze powinny byc przynajmniej tej samej klasy jak te w odtwarzaczu,odrzucajac -teoretycznie- zaklocenia powstale w trakcie przesylu sygnalu analogowego , efekt powinien byc taki jak przy podlaczeniu przez HDMI (i dekodowaniu w ampli) , no ale to wszystko teoria ...a 400 zl nie jest wielkim majatkiem....wiec probuj ! i koniecznie zdaj relacje ! a co !- trzeba przelamywac stereotypy !;)
 
Do góry