Pioneer 400, 600, 696 , Onkyo 405,404, Yamaha 661

Tygrysekk

New member
Witam. Przeczytalem kilkadziesiat tematow o dvd i coraz trudniej mi podjac decyzje:)

Zamierzam kupic odtwarzacz dvd ktory posluzy mi przez dlugi czas( wiem wiem jaki dzis robia sprzet, ale mimo to).:)
Odtwarzacz bedzie uzywany okolo 70% divix,20% audio (tylko tyle bo mam wieze denona F07 10letnia) i 10% dvd. Dvd bedzie chodzic na TV29 cali CRT ktory tez zamierzam kupic(mam kablowke i po przeczytaniu tematow w dzialu TV skalniam cie ku CRt , jeszcze nie wiem cy Funai czy JVC).

Wiem ze przy tym ukladzie powiecie mi ze powieniem kupic mante,belwooda,albo cos w tym stylu.
Interesuje mnie jednak sprzet niezawodny, o ladnym design.
Prosze o wypowiedzenie sie ktory z odtwarzaczy wymienionych przeze mnie w tytule bylby najlepszy. Odtwarzacz na poczatku podepne do tej wiezy Denona, a za jakis rok dokupie sobie amplituner tej samej firmy co odtwaracz dvd ktory mi doradzicie (albo harman kardon)

Prosze powiedzcie mi czego waznego nie ma Pioneer 400 a co ma reszta, bo sadzac po cenie ktora odbiega od pozostalych sa tu jakies braki.

Doradzajac mi prosze zwrocic uwage ze mam zamair dokupi ampli, wiec prosze o zwrocenie uwagi na jakosc kompletu a nie tylko odtwarzacza.

I jeszcze jedno, w Denonie mam normalne wyjscia, chinche, wiec tylko tak bede mogl podpiac wieze (nie skorzystam z lepszego obrazu przez component, tak?). Ale za 3-4 latka bedzie to smigac na jakims plaskim(moze jakas owa technologia) wiec chcialbym zeby ten odtwarzacz mial wszystko co trzeba. Dziekuje.
Cena mac 650 zl, choc najlepiej taka jak tego Pionka 400.Dzieki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
do divx to kup sobie Ferguson 780HX, pod tym względem nie ma lepszego dvd, pod względem jakości na pewno nie odbiega od tego Pioneera
na plus dla Pioneera że odtwarza pliki wmv i skaluje do 1080p (nie wykorzystasz na tv CRT)

to i tak zakup na max kilka lat, bo później kupisz jakiegoś blue-raya czy hd-dvd...
 

Tygrysekk

New member
Bardoz Was prosze o odpowiedz bo w tym tygodniu chce dokonac zakupu.

W takim razie prosze o porownanie pioneera 400 do 600 . Bo w 600 jest napisane ze ma 5.1-kanałowe wyjście audio, a w 400 tego nie ma. nei bardzo rozumiem, przeciez tu i tu moge podpiac 5 lub 7 glosnikow. jak to wyglada. Akurat w tych sprawach jestem laikiem.
Co do złąćz to 400 ma :
1 x wyjście HDMI
1 x USB (panel przedni)
1 x Euro-SCART
1 x wyjście Component
1 x wyjście współosiowe,

a 600 dodatkowo ma :
1 x wyjście S-Video
1 x wyjście optyczne
Tu zdjecia tylnego panela :
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/84/DV-400V-S/media.html
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/84/DV-600AV-S/media.html
ja tam widze wiecej roznic nic tylko te 2 zlacza. Bardzo prosze o opinie.

Prosze wyjasnic mi do cego moga mi sie przydc zlacza z 600, i czy ewentualnei te z 400 pozwola mi w przyslsoci w efektywny sposob podlaczyc ten odtwarzacz z ampli i plaskim tv (albo poprzez hdmi albo poprzez component). Bo widze ze wszytskeigo maja po 1(czy to nie za malo).
narazie i tak bede musial podlaczyc przez zwykle chinche ze wzgledu na stara wieze Denona.

Aha. Jestem alikiem wiec pytam : ja mam wieze Denona - cd, magnet i wzmacniacz z radiem. czy przez ten wzmacniasz moge podlaczyc dvd i audio puscic przez ta wiezeczy potrzebuje amplitunera? bo w sumei nie wiem jaka jest roznica miedzy ampli a wzmacniaczem.

Prosze o porade.
 
Ostatnia edycja:
Do góry