Pinnacle 14 - brak synchronizacji - pomocy !!!

T_7

New member
Witam,
Mam problem z Pinnacle 14... jeszcze takich jaj nie miałem, pierwszy raz mam taką sytuajcę że zmontowany materiał (13min fragmenty koncertu) jest źle zsynchronizowany ... obraz idzie szybciej od dźwięku... mało to, wczoraj siedziałem długo żeby dojść dlaczego tak się dzieje skoro W TRAKCIE EDYTOWANIA NA PODGLĄDZIE JEST IDEALNIE... a po utworzeniu filmu... PLIK JEST NIEZSYNCHRONIZOWANY...

okazało się że tyle ile zabiera każde przejście, o tyle dany klip jest opóźniony dźwiękowo.

DZIWNE.. bynajmniej. Próbowałem dźwięk wyciszyć ręcznie bez przejść a przejścia tylko na obraz... nic. Próbowałem też blokować te kłódki na osi czasu... nic.


POMOCY... CZY TO WINA KODEKÓW ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,
Mam problem z Pinnacle 14... jeszcze takich jaj nie miałem, pierwszy raz mam taką sytuajcę że zmontowany materiał (13min fragmenty koncertu) jest źle zsynchronizowany ... obraz idzie szybciej od dźwięku... mało to, wczoraj siedziałem długo żeby dojść dlaczego tak się dzieje skoro W TRAKCIE EDYTOWANIA NA PODGLĄDZIE JEST IDEALNIE... a po utworzeniu filmu... PLIK JEST NIEZSYNCHRONIZOWANY...

okazało się że tyle ile zabiera każde przejście, o tyle dany klip jest opóźniony dźwiękowo.

DZIWNE.. bynajmniej. Próbowałem dźwięk wyciszyć ręcznie bez przejść a przejścia tylko na obraz... nic. Próbowałem też blokować te kłódki na osi czasu... nic.


POMOCY... CZY TO WINA KODEKÓW ?

Też tak miewam, ale bardzo rzadko. Winny w moim przypadku nie jest PINNACLE ale kamere, która czasem produkuje plik, który "rozwala synchronizację" dźwieku i obrazu.

W takim wypadku albo usuwam felerny klip, albo go przycinam z przodu i z tyłu.
Zwykle daje to dobre rezultaty.

Czasem, jak ze ślubu mojego kolegi, jest to klip długi, kluczowy dla fiilmu.
Wtedy robie mały, poboczny projekt tylko z tego klipu. Wytwarzam plik wyjściowy i JEGO dopiero, dokładam do zasadniczego filmu. Jest to żmudne i pracochłonne, ale nie wiem co innego mogłbym zrobić.




W moim wypadku, zawsze winna była kamera, pozbyłem się już jej na szczęście.
Mam też drugi program do obróbi wideo.
Sony Vegas Movie Studio HD Platignum 10.0, moze On "da radę"

Durny pomysł z tym podkreśleniem niektórych słów w poscie z durnymi komentarzami, np słowo materiał.
 
Ostatnia edycja:

cino214

New member
Napisze ważne informacje dotyczące programu Pinnacle Studio Ultimate Collection HD 14 PL. Program jeśli chodzi o montaż zgranego materiału jest bardzo dobry ze względu na posiadane funkcje. Do montażu surówki w HD i szybkiego podglądu podczas montażu dla sprawnej pracy potrzeba nowoczesnego komputera. Ja montując materiał 1280x720 (Nie pełne HD w plikach mp4 z kamery) pod Windows 7 64 Bit Home Premium PL (to chyba najstabilniejsza wersja win 7) na procesorze AMD Athlon X2 64 z 2 GB Ram DDR2 800 MHz miałem drobne zacięcia podczas podglądu z najlepszą jakością w czasie rzeczywistym z 3 liniami montażu wideo i 1 audio. Efekt końcowy po zgraniu był bez zarzutu. Jeśli chodzi o montaż pełnego HD z ustawieniem najlepszej jakości podglądu ( ustawia się to w opcjach ale można też ustawić słabsza jakość podglądu ) podczas pracy przed zgraniem zalecał bym mocniejszy komputer dla komfortu pracy. Program materiał przechowuje w 3 katalogach które wybiera się w opcjach programu. Pierwszy katalog ustawia się dla zgrywanego materiału drugi dla plików z którymi pracuje program i trzeci dla wynikowego materiału-zgrania po montażu. Ja mając dwa dyski twarde w komputerze ustawiłem tak by wykorzystać pełna szybkość transferu dysków. Na jednym zgrywany materiał na drugim katalog wynikowy. Co daje poprawę szybkości pracy programu. (mając 3 dysk można ustawić w nim katalogi tymczasowe z którymi pracuje program)

Co do zgrywania materiału z różnych źródeł sprawa wygląda tak: ( Na karcie PCI Pinnacle)

Miałem problemy z pojawieniem się poślizgu dźwięku względem obrazu. Przy zgrywaniu materiału z taśmy VHS nagranej w systemie PAL najpierw należy puścić sygnał z magnetowidu (nie może to być śnieżenie lecz nagranie) po 1-2 s (chodzi o czas w jakim po wciśnięciu odtwarzania w magnetowid puści sygnał do karty zgrywającej) włączyć w programie zgrywanie. I problem poślizgu znikną. Jeśli na kasecie pojawia się szum może pojawić się poślizg.

Zgrywając kasety nagrane w systemach NTSC lub SECAM nie mogłem rozwiązać tego problemu. Szukałem na wszystkich forach polskich i zagranicznych stosując się do wskazówek lecz nic nie pomogło. Zadzwoniłem do przedstawicielstwa Pinnacle w Polsce gdzie zakupiłem program ( Miła sympatyczna obsługa fachowa informacja dotycząca produktu) i uzyskałem takie informacje: Otóż jeśli ze względu na przyjęty w Polsce system PAL magnetowidy zakupione w Polsce wysyłają do urządzenia zgrywającego sygnał w standardzie Pal jaki karta rozpoznaje dobrze to jeśli mamy zgrać kasetę nagrana w systemie NTSC lub SECAM niektóre modele magnetowidów wysyłają sygnał do urządzenia zamieniony na standard PAL i w tedy zaczynają się problemy(brak koloru, zielony pasek na dole ekranu, złe proporcje obrazu). Jeśli mamy magnetowid który wyśle sygnał w standardzie zgodnym z nagranym materiałem karta Pinnacle rozpozna go prawidłowo. Warto poszukać w specyfikacji magnetowidu i ustawieniach. Jeśli początek nagrania będzie zgrany bez poślizgu a na taśmie pojawi się śnieżenie może wystąpić poślizg w zgranym materiale co Infolinia techniczna tłumaczy to zła jakością kasety częściej przy sygnale zamienianym przez magnetowid z NTSC SECAM na PAL.

Mając surówkę-materiał HD z cyfrowych kamer, aparatów w postaci plików problem ten nas nie dotyczy. Możliwość zapisu z menu płyty na każdym dostępnym nośniku danych.
 
Do góry