Pinnacle 12 Ultimate a nakładanie przejść

Kamyk79

New member
Witam!

Mam taki oto problem w Pinnacle 12 Ultimate, który polega na tym, że na ścieżkę video nakładam np. 2 filmy:
- jeden zapisany w formatce AVCHD (prosto z kamery Canon HF100; rozdzielczosc niewazna jaka np. Full HD)
- drugi zapisany w formatce MPEG-2 (zgrany z kamery VHS - stary film ktory sobie sciagnalem przez karte telewizyjna i magnetowid)

Na sciezce video dodalem taki oto ciag obiektow:

NAPIS TEKSTOWY 1 -> VIDEO AVCHD -> NAPIS TEKSTOWY 2 -> VIDEO MPEG-2

Pomiedzy
a) NAPISEM TEKSTOWYM 1 A VIDEO AVCHD
oraz
b) NAPISEM TEKSTOWYM 2 A VIDEO MPEG-2
dodalem przejscia i zauwazylem jedna istotna rzecz:
- efekt przejscia w przypadku a) nie jest wyswietlany na podswietleniu w oknie Pinnacle 12 Ultimate i zamiast tego mam niebieski wykrzyknik na czas samego przejscia, a pozniej wyswietla sie juz sam film z formatu AVCHD
- efekt przejscia w przypadku b) jest wyswietlany w oknie Pinnacle 12 Ultimate i wszystko jest ok

Pytanie:
Czy to jest normalne zachowanie (przypadek a) ) w Pinnacle 12 Ultimate kiedy projekt nie zostal jeszcze zrenderowany i dlaczego efekt przejscia a) nie wyswietla sie? Czy po finalnym zrenderowaniu calego projektu i wypaleniu na plytce Blu-Ray uzyskam efekt przejscia dla przypadku a) czy po prostu efekt przejscia dla plikow AVCHD nie dziala poprawnie w Pinnacle 12 Ultimate?

Dodam, ze nie instalowalem patcha do tej wersji 12 Ultimate
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Kamyk79 napisał:
... ... nie jest wyswietlany na podswietleniu w oknie Pinnacle 12 Ultimate i zamiast tego mam niebieski wykrzyknik na czas samego przejscia ... ...

Wszelkie "kombinacje" a więc menu, okno w klatce, przejścia itp itd wymagają zrenderowanie. ;) Ustaw w opcjach renderuj w tle(będzie szybciej ) i poczekaj aż zniknie wykrzyknik i zielony pasek nad filmem, oznaczajacy sekwencje jeszcze niezrenderowane.
Powodzenia i cierpliwości. :krol:
 
Do góry