Pierwszy w życiu zakup TV do 50"

hemorrhage

New member
Witam serdecznie,

mama mojej dziewczyny po remoncie mieszkania zdecydowała się na zakup nowego TV. Myślałem że jakoś jej doradzę po zapoznaniu się z rynkiem w internecie...niestety ilość informacji mnie przerasta - kompletnie nie znam się na telewizorach - nie wiem na co zwrócić uwagę. NA początku brałem pod uwagę telewizory Samsunga - ostatnio wyczytałem że używają bardzo słabych podzespołów elektronicznych - przez co ich żywotność jest bardzo niska. Telewizor będzie głównie wykorzystywany do oglądania TV, a także korzystania z internetu.
Jeżeli chodzi o modele które spodobały się głównej zainteresowanej - to po wizycie w jednym z marketów wpadł w oko LG 49UF7787 w cenie 2990 zł. Nie wiem jak LG wypada na tle innych konkurentów - ja skłaniał bym się do Sony, Panasonica lub Sharp'a. Jednak kompletnie nie wiem które modele wziąć po uwagę. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie - zależy mi aby był to zakup na dłużej. Kwota 3000 zł jest ostateczna :(.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc !

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z za telewizora, jednak nie centralnie.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? bardzo stary kineskopowy Goldstar
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? chcę aby był Trwały, zależy mi na jakości obrazu, smart tv i wifi koniecznie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T, SAT
10.Jakie urządzenia? laptop, pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h, w weekendy wiecej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie orientuje się w matrycach TV :(
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, wiadomości, filmy.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? ~ 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? zawiłe menu, awaryjność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem, w dzień tylko w weekendy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jest wymagane
 

eedviking

Banned
Hitachi 55HZT66 w Mediaexpert dodają wiertarkę. :) ( jako ciekawostka) ;)

Jednak ten Samsung J6200 to naprawdę dobra i bardzo ciekawa propozycja...
Matryca 120Hz VA.
Obsługa multimediów USB - telewizor czyta praktycznie wszystko
Niezwykle rozbudowany system Tizen ( to system operacyjny oparty na Linuxie) ;)
Bogata ilość aplikacji polskich
Bogata ilość złącz w tej klasie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hitachi nie tylko w ME jest wiertarka ale wszędzie.
Masz :
- TCL 58s7806
- Sharp 55SFE7452
- Philips 55PUH6400
 

hemorrhage

New member
Dzięki za dotychczasową pomoc - J6200 wydaje się być wporządku :). Czytam właśnie test Phillipsa. Na temat Sharp'a ciężko coś wyszukać...
 

hemorrhage

New member
Przepraszam za błędną kategorię :/.

Jeszcze jedno pytanie - czy polecane przez Was telewizory pozwalają odtwarzać filmy w przeglądarce ze stron opartych o flash'a (np CDA.pl) ?

I drugie pytanie - jak sprawuje się Android w telewizorach i czy da się korzystać z TV, bez zagłębiania się w system - pytam odnośnie modeli: Sony 50W755 i Philips 50PFT6510.

Z góry dzięki, Kamil
 

tsronin

New member
Ogólnie przeglądarka w J6200 nie obsługuje flasha ale np cda.pl chyba działa już na html5 bo testowałem J6200 w sklepie, bo sam myślę o kupnie tego tv i filmy z cda.pl chodzą bez problemu.
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam już 60j6200. Podświetlanie ma równomierne. Czerń może nie tak jak w oled ale jak dla mnie wystarczająca. Jeśli ktoś potrzebuje dobry TV fhd i ma dobry sygnał cyfrowy to będzie na pewno zadowolony. Cena do jakości świetna.
 
Do góry