Pierwsze sensowne stereo.

rutek08

New member
Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec jeżeli popelnilem jakiś błąd tworzac ten temat to przepraszam.

No ale przejdzmy do sedna sprawy. W najbliższym czasie planuje zakupić zestaw stereo do pokoju o wielkosci około 20tu m2. Ma on mi slużyć do sluchania muzyki z rodzaju rock,metal,jazz, ogolnie wszystko gdzie przeważają różnego rodzaju instrumenty a mniejsza role odgrywa bass. Chciałbym zmieścić się w cenie około 3 tysiecy złotych. Nie uważam siebie za jakiegoś niewiadomo jak bardzo wymagającego audiofila dlatego też myśle żę sprzęt w tych granicach cenowych spokojnie by mi wystarczył. Nie interesuje mnie w ogole amplituner. Rozważam jedynie 2 kolumny, wzmacniacz i CD. Sprzęt obecnie nie będzie podpięty pod TV.

Po sprawdzeniu paru postów na różnych forach rozważam kupno glośnikow:
Monitor Audio BX2 (myślę że moglyby wystarczyć do tego metraża pokoju)
Monitor Audio M6
No i to chyba byloby na tyle jak na razie. Bardziej przekonuja mnie BX2 chociaż chciałbym poznać wasze odczucia i przeczytać jakies ciekawe propozycje z waszej strony. Powiedzmy, że ten przedzial cenowy (3tys) obejmuje glosniki + wzmacniacz, do CD moge dolożyć. W ogole nie mam pojecia jaki wzmacniacz powinienem wybrać pod ta muzyke. Dużo ludzi na forach proponuja Rotele różnego rodzaju, Nad'y i inne wzmacniacze.

Liczę na ciekawe propozycje. Jeżeli ktoś mógłby dobrać wzmacniacze pod te kolumny które podałem wyżej, również będę wdzięczny. Pozdrawiam!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja na razie tylko napisze, ze zawsze myslalem, ze w Twojej muzyce bas ogrywa duzą rolę ;)

Monitor audio zarowno M jak i BX to dosc spokojne kolumny, owszem bez nadmiernego basu, ale do ciezkiej muzy bym ich nie kupil, do Jazzu jak najbardziej, ale moze brakowac im np. fajnej chrypy jazzowych wolkalistow ;)

Na koniec BX2 w 20 m bedą zdecydowanie za male, a M4 (rowniez) ale to duzo slabsza seria.
Do Twoich potrzeb rozejrzalbym sie za Klipschami (zywiolowe, na pierwszy ogien fajne, ale po kilku minutach wychodzą mankamenty podbitych skrajów pasma), Paradigm. Mimo iz nie jestem fanem JBL to duzo osob je poleci.
 

rutek08

New member
Dzieki krzysztofradio za odpowiedz. No jestem tego akurat zdania że w muzyce klubowej jest wieksze skupienie basu. No ale nie o tym mowa. Jeżeli chodzi o dźwięk to bardzo zależy mi na prawdziwości dźwieków które wychodzą z tych głośników. Czekam na dalsze propozycje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To dobrze obstawiasz Serie BX - ja bardzo lubie ich brzmienie, cos pomiedzy naturalnoscia, a ociepleniem, ale uwazam, ze seira M jest duzo mniej udana, ale i tansza. Mam tylko obawy, chyba słuszne, ze do Twjego metrazu BX2 mogą bycza male. BX5 tez, niestety jedynie rozmiar BX6 wydaje mi sie sluszny., tylko ze wydatek o 2 tys. wiekszy. Wlasciwie dlatego porponowalem Klipsche F20, bo wydatek tylko o 1 tys wiekszy.

A masz w ogole miejsce na duze kolumny, czy to kwestia ekonomii? Pamietaj, ze Twoj sluch jest najlepszym dordcą i dlatego nalezyudac sie na odsluch kilku zestawow
 

rutek08

New member
Rozstawienie kolumn to akurat nie problem, jest na to przygotowana jedna sciana od ktorej spokojnie bede mogl je odsunac na pół metra. Takze wydaje mi sie żę miejsce byloby odpowiednie. W wielu filmikach widzialem, że ludzie mają te kolumny Bx2 lub m6 w pokojach o podobnym metrażu, dlatego też wywnioskowałem iż mogłyby być odpowiednie.

Spojrzalem na ceny na allegro kolumn Klipsch F20 i oscyluja one miedzy 2000-3000 zł także cena jest troche za wysoka. Czekam na dalsze propozycje.

Podczas przegladania postow na temat stereo na innym forum znalazlem jeszcze takie kolumny: TONSIL MAESTRO II 180. Na allegro są one w bardzo dobrej cenie i ludzie sobie je chwalą. Może ktoś mial styczność z nimi i chciałby podzielić się swoimi odczuciami? Zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
NAD C326 + TAGA Harmony Platinum v2 F-60 i jest gut :eek:k:
Być może parę złoty ponad budżet choć jak napiszesz do blackninja to możesz dostać dobrą cene :)
 

rutek08

New member
Akurat nie tak pare bo po cenach z allegro wychodzi jakies 1000 zł ponad budżet. Jeszcze do tego doszłoby cd, okablowanie. Bardzo ciekawa propozycja ale powiedzmy, że na dzien dzisiejszy ponad możliwosci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
ceny allegro akurat w tym wypadku są przesadzone. Z moich wyliczeń o wiele mniej ponad budżet wychodzi. Nawet z ceneo patrząc NAD'a można znaleźć za 1699zł. A o kolumny (i wzmaka również) dopytaj blackninja. Nie podawałbym propozycji przekraczającej Twój budżet o 1tys, również szanuję pieniądze :)

co do CD, to nie uwzględniałem, gdyż napisałeś, cytuję "Powiedzmy, że ten przedzial cenowy (3tys) obejmuje glosniki + wzmacniacz, do CD moge dolożyć", ;)
 

rutek08

New member
Na dzien dzisiejszy zdecydowalem się na zakup kolum Tonsil Siesta i używanego wzmacniacza Rotel'a. Na allegro w dobrej cenie znalazlem obecnie RA-930AX i RA-960BX i zastanawiam sie który by mi bardziej podpasowal. Może ktoś mógłby doradzić?
 

WiTT

New member
Bez reklam
@rutek08 - a bazując na czym zdecydowałeś się na tonsil siesta + rotel?
O ile rotela jeszcze idzie wytłumaczyć, o tyle zastanawiające są bardzo siesty?
 

jurkas74

New member
Na dzien dzisiejszy zdecydowalem się na zakup kolum Tonsil Siesta i używanego wzmacniacza Rotel'a.
Nic nie rozumiem, zaczynałeś od MA BX a skończyłeś na Siestach :confused:
To po co ten Rotel, przecież przy tych głośniach nie ma znaczenia czy będzie to 930 czy 960. Skoro szukasz w używkach wzmacniacza to lepiej poszukaj klasowych używanych głośników.
 

rutek08

New member
Szczerze powiedziawszy wszystkie swoje wybory określam na podstawie opisu forumowiczów także nie wiem co w tym dziwnego. Nie znam sie na sprzecie, jest to moje pierwsze stereo i tak jak pisalem wyżej licze na czyjeś propozycje.

WiTT tak jak napisalem wybralem je na podstawie oceny użytkowników, osób które twierdza, bynajmniej, że miały z nimi styczność. Jako że ich jeszcze nie zakupilem z chęcią przeczytam jakąś Twoją propozycje.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie będę się rozwodził, bo to chyba nie będzie miało sensu. Zaczynasz sam od propozycji MA M6 i BX, nagle piszesz że się decydujesz na Siesty (na podstawie opinii na innym forum), i do tego wzmak Rotel (to jak wsadzić silnik F1 do malucha). To są Twoje pieniądze, zrobisz co zechcesz. Tylko w takim razie po co się nas pytasz o podpowiedź, skoro i tak nie zależy Ci na naszych propozycjach? Bo to na to wychodzi. Ja i koledzy naprawdę fajne propozycje Ci podaliśmy.
Zacząłeś wątek "Pierwsze sensowne stereo", pytasz się o fajne kolumny MA ewentualnie coś podobnie fajnego. A robisz zestaw Rotel + Siesty. I jeszcze to wszystko bez jakichkolwiek odsłuchów.
Konkluzja: Kup sobie Altusy i wzmacniacz Technicsa.

WiTT tak jak napisalem wybralem je na podstawie oceny użytkowników, osób które twierdza, bynajmniej, że miały z nimi styczność. Jako że ich jeszcze nie zakupilem z chęcią przeczytam jakąś Twoją propozycje.
Kurde..no chyba jakiś żart. Dwukrotnie Ci napisałem moją propozycję zestawu, nawet ją finansowo uzasadniając. Trzeci raz nie napiszę.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ty sie smiej, kiedys takie zestawienie do stereo bylo szczytem marzen i to na Diorze, a Technics
z Altusami to byla juz rozpusta :)
Hehe, dlatego to piszę, ten zestaw nie jedną imprezę na studiach nakręcił, bardzo miło te połączenie wspominam jak na tamten czas :) eh, piękne czasy ;)

dlatego uważam że jeśli ktoś się sili na zestaw audio mimo że tego nie potrzebuje, niech zainwestuje na początek w to :)
 

rutek08

New member
Chwileczke. Założyłęm ten temat po to aby się właśnie dowiedzieć czy taki albo inny zestaw byłby odpowiedni. Jak na razie widze jedynie krytyke z waszej strony, która w ogóle nic nie wnosi do sprawy. WiTT podałeś jeden zestaw, który przekracza budżet o czym już pisałem. To że kupuje wzmacniacz używany za 600 zł powiedzmy nie oznacza żę kolumny muszą od razu być za 2400. Błędne rozumowanie. Potrzebuje kolumn, które spełnią moje oczekiwania w miare przystępnej cenie. Czekam na propozycje a nie na krytyke w takiej postaci.

A jeżeli chodzi o Technicsa to mam wieże która sprawuje się bardzo dobrze jak na swoje lata. Pozdrawiam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jak na razie widze jedynie krytyke z waszej strony, która w ogóle nic nie wnosi do sprawy.
A nie przyszło Ci do głowy że krytyka podanego przez Ciebie zestawu przez tyle osób ma jakąś podstawę i ta oto krytyka sugeruje Ci innego zestawienia?
To że kupuje wzmacniacz używany za 600 zł powiedzmy nie oznacza żę kolumny muszą od razu być za 2400. Błędne rozumowanie.
Błędne rozumowanie, a to dobre. Spójrz ile ten Rotel kosztował jak był nowy a nie ile kosztuje teraz. I sam sobie odpowiedz na pytanie czy kolumny nie powinny być za te 2400.
 
Do góry