Pierwsze porządne stereo - prośba o pomoc

acanga

New member
Witam !

3 lata temu pojechałem do Media Markt po "jakiś" zestaw stereo .. przywiozłem : amplituner Yamaha RXV-459 plus dvd Yamaha - modelu nie pamiętam plus 5.0 kolumn (marki nie będę wymieniał bo to była PORAŻKA) w DTS'ach się zakochałem.. ale w końcu sprzedałem to wszystko bo chę wreszcie posłuchać porządnego stereo !
Na dniach mam zamiar kupić Tannoy'e F1 - słuchałem chwilę w sklepie z płytami M2 bądź M1.. i się zakochałem ;) Z racji że chcę nowe kolumny do wyboru pozostają mi modele F1 lub V1. Najprawdopodobniej będą to F1.
A teraz do rzeczy ;) .. zależy mi na jak największej szczegółowości i czystym dźwięku nie jestem audiofilem ale lubię się wsłuchać. Bas - jak najbardziej byle nie pudełkowaty ! Z tego co czytałem i słuchałem Tannoy'e to chyba dobry wybór..?
Muzyka jaką słucham to w sumie wszystko po trochu - ostatnio z nastawieniem na muzykę filmową : Braveheart, Passion Of The Christ i trochę klasyki :) - stąd też chyba wybór Tannoy'i
I teraz mam prośbę bo nie wiem co ze wzmacniaczem.. tzn. na pewno kupię jakiś nowy porządny plus cd.. ale chwilowo będę musiał się wstrzymać i podłączyć to do... hmmm.. :
- kilkunastoletniej wieży sony ?
- czy kupić jakąś używkę z allegro do max - 250-300pln
Bardzo proszę o radę i sugestie z jakimi markami dobrze zagrają te Tannoye. aaaa.. i jeszcze jedna rzecz jakiej wymagam... detale bardzo lubie ale żeby krew z uszu nie leciała ;)
 
Do góry