Pierwsze kino domowe

Luxus66

New member
Witam!
Proszę o pomoc w wyborze amplitunera i głośników. Budżet raczej nieduży, bo max 3,5 tyś zł, dlatego proszę znawców o pomoc.
Powierzchnia pokoju 17m2, regularne kształty (prostokąt), wykorzystanie 65%filmy 35%muzyka. Dodatkowy wzmacniacz stereo nie wchodzi w grę, żona nie zdzierży kolejnego klocka... Gatunki muzyczne w jakich się poruszam to raczej rock i metal. Rozważam opcję kupna używanego ampli i nowych głośników. Z góry dziękuję za pomoc.
 

lobos

New member
Bez reklam
Deczko dołóż i masz Harman Kardon BDS880.
Do kina na 17m2 bomba. A i Żonie nie będzie przeszkadzał widok "zbędnej" ilości klocków ;-)
 

Luxus66

New member
Myślałem o bardziej "klasycznym" rozwiązaniu, ale przyznam, że jeśli tylko nadarzy się okazja odsłucham H/K BDS880. Może ktoś coś jeszcze podrzuci.
 

Luxus66

New member
Kilka dni temu akurat miałem okazje odsłuchać JBL Arena i właściwie tego szukałem, dobre wrażenie wywarły na mnie również Klipsch r26f. Mogę prosić o ofertę na JBL Arena + HK lub Onkyo...
 

Jakubo

New member
Aby nie dublować tematów podłącze się pod ten temat. Też chcę nabyć swoje pierwsze kino domowe i wstępnie wybrałem sprzęt denona avr-3200w oraz głośniki Dali zensor 7. Słyszałem te głośniki w sklepie i ich brzmienie podobało mi się. Napędzał je danon avr-2100w i grało to dobrze. Zastanawiam się też nad avr-4200w. Powiem szczerze, że wogóle się na tym nie znam a wybór jest ogromny. Co moglibyście poradzić ... czy te denony zwłaszcza 3200 to dobry wybór lub co innego byście poradzi, np. z pioneer`a - to samo tyczy się głośników - czy te dali to dobry wybór. Mogę wydać tak do między 7 a 8 tys.
 

Luxus66

New member
Zdecydowałem się na Onkyo 646 (wielkie dzięki dla Blackninja za dobrą ofertę cenową) + z drugiej ręki, ale w idealnej kondycji Klipsch F30,C10,B20. Wczoraj podłączyłem, jak dla mnie BOMBA!
 

d3von

New member
Witam
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Jestem w trakcie szukania sprzętu audio 5.0 na początek. Kolega Blackninja zaproponował zestaw Harman Kardon avr-161s plus Klipsch f10/c10/b20. Zamierzam używać Kino 50% oraz Muzyka 50%. Próbowałem znaleźć ten zestaw w moim mieście by odsłuchać ale niestety kiepsko z tym. Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak ten sprzęt zagra? To będzie mój pierwszy taki sprzęt. Jeszcze dochodzi opcja avr-171s zamiast tego 161s, ze względu na dwa hdmi out
 

d3von

New member
A jak te Onkyo TX-NR646 pasuje do Klipsch f10/c10/b20? Czy lepiej pozostać przy H/K? Z tego co tak patrze to te onkyo wyjdzie drożej niż H/K. I jeszcze jedno pytanie ;) Lepiej pozostać przy F10 czy może doinwestować do F20? Pomieszczenie to 17m2
 

musti

Banned
F20 nowych już nie dostaniesz, następcą jest Reference R26F ale za komplet zapłacisz sporo więcej...fakt, ze zagrają zdecydowanie lepiej.
 

mors111

Active member
Bez reklam
A jak te Onkyo TX-NR646 pasuje do Klipsch f10/c10/b20? Czy lepiej pozostać przy H/K? Z tego co tak patrze to te onkyo wyjdzie drożej niż H/K. I jeszcze jedno pytanie ;) Lepiej pozostać przy F10 czy może doinwestować do F20? Pomieszczenie to 17m2

do 17m2 spokojnie F10 wystarczy zarówno z Okyo 646 jak i HK 16./17.
 

d3von

New member
Na forum wyczytałem że połączenie Onkyo z Klipsch jest świetne do kina ale w muzyce już jest deficyt środka. To jak to z tym w końcu jest? Czy z H/K 171s też będzie ten deficyt? Chciałbym coś do kina i muzyki, tak wiem że tak się za bardzo nie da i najlepiej by było wzmak + ampli ale na takie połączenie mnie nie stać.
 
Do góry