Pierwsze kino domowe - Jamo S-606, jaki amplituner?

dotheneedful

New member
Witam,

Zdecydowałem się kupić zestaw 5.0 (sub ewentulanie w przyszlosci) do 30m pokoju (salon + aneks - wrzucam rzut mieszkania - w miejscu stołu jest TV, kanapa narożna przy przeciwnej ścianie).

http://postimg.org/image/xkgkv4cup/

Zaznaczam, że będzie to moje pierwsze kino domowe - wczesniej filmy ogaldalem, głownie na kompie przy uzyciu smiesznego zestawu 2.1 (szajs za 200zl).

Prosiłbym o porady czy do dobry wybór dla kogoś kto nie ma zbyt dużych wymagań? Czy może lepiej kupić jakieś plastiki? Co do amplitunera to po głebszej lekturze wydaje mi się, że np. onkyo nr414 w zupełności na moje potrzeby wystarczy.. Czekam na komentarze - Pzd!
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do kina kolumny ok., jak nie jesteś szczególnie wymagający co do stereo to też dadzą radę. Do tego salonu to lepsze by były Jamo s608. Z podobnych konstrukcji na które można zwrócić uwagę to Wharfedale Obsidian 600 lub JBL Loft. Co do ampli to nie jest najlepszy wybór, ponieważ jest to podstawowy model, który z tego co pamiętam, nie posiada nawet autokalibracji. Już lepszym wyborem byłby 509/515, 608/609/616. Zawsze lepiej brać serię wyżej, nawet kosztem jakiegoś bajerku, bo przekłada się to na jakość dźwięku, moc, dynamikę. Co do cen to pisz do Blackninja, zrobi ci wycenę zestawów i będziesz wiedział na czym stoisz. Pamiętaj, że masz spory salon i ten sprzęt który dałby sobie radę w 15 mkw, niekoniecznie podoła w 30mkw.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dotheneedful

New member
Po poradzie blackninja, chyba zdecyduje sie na jbl 50, czy onkyo nr414 bedzie ok?
Czy ktos jeszcze moglby sie wypowiedziec na temat TAGA TAV 606 V3 - fajna cena, kilka dobrych opini widzialem, mysle ze dla kogos tak nieymagajacego jak ja bedzie ok..?
I ostatnia prosba.. na ktorej na chwile obecna zalezy mi najbardziej:) (w czw. klade podloge) - czy moglby mi ktos poradzic jaki kabel wybrac do polaczenia dwoch tylnich kolumn z amplitunerem (odleglosc 16 i 14m).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry