pierwsze kino - 779 + rubicon quantum 677

maku19

New member
Witmam
Probuje kupic sprzet juz od dluzszego czasu ale jakos bez przekonania, zawsze cos mnie powstrzymywalo, teraz kolejne podejscie.
Generalnie najwazniejsze jest dla mnie kino domowe + TV + PS. Ale ostatnio doszedlem do wniosku, ze chcialbym aby muzę w miare grało.
Po czytaniu tematów na forum (tym, ale i innych) obecnie (przed odsluchem) planuje kupic yamahe 779 + Magnat (poprawka zamiast Rubikona) Quantum 677.
Na pierwszy rzut chcę kupic amplituner + 2 fronty i zobaczyc jak bedzie grało, potem rozbudowywac.
1. Zastanawiam się czy taki zestaw (2.0) wystarczy do nagłosnienia salonu o powierzchni 27 m2 (5,25x5,25). W kinie i w muzyce?
2. amp 779 ma chyba pre-out więc zakładam, ze w razie potrzeby doloze wzmaka, jakym chial bardziej w stereo uderzyc, i tu pytnie czy w tym amplitunerze - przełaczanie na stereo będzie wymagało jakis zmian w polaczeniu kablami, czy po prostu bedzie sie pilotem przelaczalo?
pozdrawiam
maku
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1. Zastanawiam się czy taki zestaw (2.0) wystarczy do nagłosnienia salonu o powierzchni 27 m2 (5,25x5,25). W kinie i w muzyce?

pozdrawiam
maku

Swobodnie ,prawdopodobnie już mniejszy model Magnatów Quantum 675 poradzi sobie z takim metrażem ,zwłaszcza ,że jak piszesz planujesz jeszcze kupić subwoofer
 

maku19

New member
Oczywiście miał być Magnat, a nie Rubikon (poprawiłem treść posta, ale nie mogę chyb poprawić tytułu wątku)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Quantum 677 spokojnie nagłośnią Twoje pomieszczenie. To dynamiczne kolumny, które zapewnią sporo emocji w kinie domowych. W stereo też będą niezłe szczególnie przy dynamicznej muzyce. Jako alternatywę dla Magnata możesz odsłuchać JBL Studio 280. Z amplitunerów posłuchaj też Marantza SR5010.

2. Tak jak dołożysz wzmacniacz zintegrowany, który będzie mógł pracować jako końcówka mocy to wszystko będziesz mógł obsługiwać pilotem.
 

RAF1977

Banned
Właśnie używam tej Yamahy od miesiąca i jestem bardzo zadowolony, z bólem serca będę ją sprzedawał, bo idę w auro3d i do tego kupiłem marantza sr7010. Miesięczny amplituner yamaha rx-v779 sprzedam za 300 funtów 1500zł.
 

jarek1234567

New member
2. Tak jak dołożysz wzmacniacz zintegrowany, który będzie mógł pracować jako końcówka mocy to wszystko będziesz mógł obsługiwać pilotem.

jaki będzie dobry wzmacniacz zintegrowany do tego ampli? oczywiście głównie chodzi mi o obsługę z jednego pilota :)

i moje pytanie: czy właśnie na podobny metrasz quantum 675 plus sub 6725A bedzie ok?
 
Do góry