Philips HTL3120/12 vs Samsung HW-F350

Motofan_PL

New member
Witam serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was drodzy forumowicze miał okazję posłuchać któregoś z trzech poniższych sound barów:
1. Philips HTL3120/12 (http://www.philips.pl/c/zestawy-kin...owy-soundbar-htl3120_12/prd/?t=specifications)
2. Samsung HW-F350
3. Samsung HW-F355

Szukam sound bara do nowego TV, tak do 500zł.
Widzę że Philips ma BT, 2xHDMI itp. ale nie ma za dużo opinii na jego temat i chyba nie posiada suba oddzielnego.

Może jakąś ciekawą alternatywę zaproponujecie? A może warto kupić http://techplanet.pl/produkty/kino-domowe/soundbar-philips-htl4110b12,47330.html ?

Jak się ma do tych zestawów powyżej SONY HT-CT60BT? Chyba dość słabo? Ma tylko 60W..

EDIT:
Trafiła mi się dobra okazja na tego Philipsa, zamówiony, temat można zamknąć ewentualnie jeśli ktoś byłby zainteresowany to za kilka dni mogę coś o sprzęcie skrobnąć.
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
"Zużycie energii: 25 W" Do tego brak prawdziwego suba...
Pewnie w tym skrobaniu zbytniego zachwytu nie będzie.
 

Motofan_PL

New member
Po kilku tygodniach użytkowania mogę coś napisać o sprzęcie.
Dodam iż salon ma ok. 17 metrów kw. a odległość od soundbara do kanapy to ok. 2,5 metra.

Na początku trochę się obawiałem braku suba w zestawie ale niepotrzebnie.
Do moich potrzeb soundbar nadaje się bardzo dobrze. Potrzebowałem go jako zastępstwo do beznadziejnych głośników wbudowanych w TV. Używam go wyłącznie do filmów (nie mam podłączonej telewizji żadnej) z BR i Youtube oraz do gier na PS3.

Soundbar jest wykonany bardzo solidnie i ze smakiem, ale to ocena subiektywna. Idealnie komponuje się z telewizorem posidającym cienką ramkę w kolorze czarnym (czyli większością TV na rynku). Jedyny minus jaki zaobserwowałem to czasami niewystarczająca jasność wyświetlacza (w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu jest problem z odczytem). Po części jest to wina bardzo refleksującej szybki która pokrywa ekranik. Jednakże jeszcze ze 2 poziomy podświetlenia w górę mogłoby być pomocne.
Pilot jest bardzo wygodny w obsłudze i bardzo lekki.
Jakość dźwięku - jako iż brak jest w zestawie suba bas jest średni, aczkolwiek nie beznadziejny. Nie jestem fanem mocnego umca umca więc jak dla mnie jest naprawdę ok.
Efekt symulacji surround sound jest poprawny, faktycznie scena jest zdecydowanie bardziej przestrzennie zarysowana. Dźwięk ma barwę z przewagą zimną, głębia tonalna jest niezła, separacja kanałów jest zauważalna (to znaczy można rozróżnić kilka różnych źródeł dźwięku).
Do suba można podłączyć wszystko praktycznie, posiada HDMI, BT, USB i nie ma problemu żadnego z ustawieniami, wszystko robi się intuicyjnie. Dodatkowo do zestawu jest dołączona broszurka pokazująca wszelkie możliwe podłączenia sprzętu.

Podsumowując jak pisałem wyżej soundbar gra duuuużo lepiej niż głośniki w TV co było dokładnie moim celem przy zakupie, jednakże prawdziwego kina oczywiście nie zastąpi.
Za cenę 470zł uważam go za dobrą inwestycję. Do małego salonu jest w zupełności wystarczający jeśli będziemy w stanie obejść się bez mocnego basu.

Jeśli macie jakieś pytania służę.
 
Do góry