Philips 65PUS8102/12 czy Samsung UE65MU8002??

Guru7

New member
Po wielu latach czas na wymianę sprzętu...mądre głowy proszę o pomoc jak w temacie...chyba, że coś innego godnego polecenia w rozmiarze 65 cali do 7000 PLN. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

odległość od ekranu ? 4-4,5 m
jak słońce świeci w pokoju ? od rana do 12
Jak duży jest pokój ? 4,5x6
jaki masz obecnie telewizor? Samsung 48 cali
jakie programy najczęściej oglądasz? Sportowe, Filmowe, Przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? W tygodniu wieczorami, weekend może być i cały dzień
preferowana wielkość telewizora? 65
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ? Póki co brak, ale coś na bank będzie, jakieś kino domowe
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% TV
jakimi złączami ? Wszystkie, które obecnie są niezbędne do normalnego funkcjonowania
jaki masz sygnał ? Kablówka UPC, ale jak trzeba będzie można zmienić
ile programów HD ? tyle co będzie
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? 7000 PLN
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest lepszy pod każdym względem:
- obrazu
- czerni
- skalowania
- podświetlenia
- kontrastu
- aplikacji
- multimediów
- wyposażenia
- obsługi
- ambililightu
- dźwięku.
 

jimmy2212

New member
Witam wszystkich. Pozwolę się podpiąć pod temat bo moje wymagania są niemal identyczne. Z tym, że ja zastanawiałem się nad samsungiem 65mu7000 (ale w sumie mu8000 tez może być bo tv są podobne) a tym philipsem.
Tutaj mam kilka pytań:
1. Jak działa ten philips pod kątem oprogramowania czyli czy się zawiesza, laguje, trzeba go regularnie resetować wyjęciem wtyczki z gniazdka? To główna moja obawa co do tego tv bo opinie już czytałem różne. Niektórzy narzekają na zawieszanie a inni chwalą, że działa lepiej niż starsze androidy. Ale jak się ma to do Tizena samsunga?
2. Mam kablówkę regionalna dla Aleksandrowa Łódzkiego z dekoderem Jambox Mag 250 hd. Ciężko mi powiedzieć czy to dobre źródło sygnału tv. Zastanawiam się, na którym telewizja sd i hd będzie lepiej wyglądała. Nie ukrywam, że na codzień jednak się ogląda telewizje więcej niż filmy bluray czy 4k.
3. Na którym telewizorze będzie się lepiej oglądało mecze piłki nożnej? Mam na myśli ostrość i płynność ruchu zeby piłka nie zostawiała smugi. Podobno philips ma ograniczona regulacje uplynniacza a w samsungu można to dokładniej wyregulować.

Dla mnie argumentem za Philipsem jest ambilight który zawsze chciałem mieć i podświetlenie/wygaszanie strefowe.
Za samsungiem Tizen i dobre opinie użytkowników oraz w przypadku mu7000 lepsza cena od philipsa chociaż są zbliżone wiec ten argument taki bez większego znaczenia.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Android 7 jeszcze nigdy mi się nie zawiesił. A nawet na 6 nie pamiętam. Na 5 resetowałem 3x w tygodniu.
Porównywanie zatem Androida 7 do Tizena uważam za niesmaczne.
 

Oliviakrk

New member
A 65PUS8102 jakiego ma androida? 6 czy 7?

Często się wiesza? Bo nie uwierze jak mi ktoś powie, że Philips ma dopracowany soft.

Sama się zastanawiam nad 55 oled albo 65PUS8102. Niestety chce mieć ambilight co powoduje, ze LG i Panas odpadają...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mi przez tydzień nie udało się go zawiesić a sporo grzebałem : ustawienia non stop zmieniane, testy na YT + Netflix + jeszcze instalacja Kodi
 

Sandre

New member
Powiedzcie do kiedy ta cena będzie spadać. Teraz są sklepy gdzie można go trafic za 6500 a nawet poniżej, a miesiąc temu wszyscy za 7400 się cieszyli :) chyba nawet forumowy kolega nie nadąża z opuszczaniem cen :&
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tego to najstarsi mędrcy nie wiedzą ale ja nie sądzę żeby jeszcze było taniej !
Tak myśląc i czekając nigdy się nic nie kupi !!!
 

Sandre

New member
Ja się wprowadzam początkiem lutego więc mogę kupić dziś i będzie leżeć a mogę za 3 tyg

Kolego ataszek a kiedy kupowałes i w jakiej cenie swoją maszyne?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
6460 tydzień temu
Nikt nie mówi żeby nie czekać - z reguły dobre ceny są w styczniu jak są premiery nowych TV chyba że premier jest mało to i ceny starszych TV nie spadają
 

Sandre

New member
Wszystkie sklepy zeszły do 6999 kilka pod 6500 i po nowym roku podniosą ceny modelu zeszłorocznego :) heh dobre :) zaczekam zobaczymy. Ja jestem świeży jak rzodkiewki na wiosnę, ale w brednie wierzyć nie będę, przepraszam.
 
Do góry