Philips 65PUS7304 + Samsung HW-Q70R - nie zawsze jest Atmos

Pawel_PS

New member
Witam,
mam problem, a raczej uciążliwość w przesyłaniu dźwięku ATMOS z telewizora do soundbara.

Otóż po wybraniu filmu z dźwiękiem ATMOS w telewizorze Philips 65PUS7304 w ogóle nie słychać dźwięku w belce Samsung HW-Q70R. Muszę zapauzować film, pilotem od Samsunga wyłączyć belkę, włączyć ją ponownie i uruchomić dalsze odtwarzanie filmu. Wtedy film z dźwiękiem ATMOS działa. Gdy zmienię film na inny cała procedura musi być wykonana ponownie - czyli pauza filmu, wyłączenie belki drugim pilotem, włączenie belki, start filmu i wszystko ok...

Jaka może być przyczyna, że belka Samsunga nie dekoduje sygnału z telewizora Philips bez konieczności wyłączenia i włączenia?

Dzwoniłem lub pisałem na infolinie pomocy technicznej obu firm, ale tam pracują chyba bardzo przypadkowi ludzie, którzy potrafią tylko pobrać dane od zgłaszającego i przesłać na e-mail instrukcje obsługi.

P.S. Podobnie jest z odtwarzaniem dźwięku TIDAL Atmos z telewizora. Pauza odtwarzania, wyłącznie i włączenie belki, start utworu dalej i działa. Przy odtwarzaniu całego albumu kolejne utwory są odtwarzane w ATMOS bez jakichkolwiek czynności z mojej strony. Ale gdy ręcznie wystartuję inny utwór czy płytę, muszę robić pauzę i wyłączać belkę :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_PS

New member
Dla informacji, problem został rozwiązany.

Otóż ostatnio telewizor pokazał mi, że jest nowa wersja oprogramowania. Zainstalowałem ją i ku mojemu zaskoczeniu wreszcie Atmos działa. Teraz mam ustawione "Dźwięk wielokanałowy obejście" i komunikacja z listwą HW-Q70R odbywa się prawidłowo i normalnie.

Tak więc problem rozwiązał się dzięki aktualizacji oprogramowania telewizora.
 
Do góry